Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıldım

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Artik Sunlardan Sıkıldım Yok Fethullahcilar Yok Suncular Buncular Ama Ben Sunu Söylemek Istiyorum

Evet Ben Fethullahciyim Evet Ben Said-i Nursiciyim Evet Ben Gazaliciyim Evet Ben Suyum Evet Ben Buyum Ve Saygi Duyulup Bu Insanlarin Kisiliklerine Hakaret Edilmesini Istemiyorum

Zaten Bi Ton Site Var Hakaret Edilen Tek Girdigim Okudugum Saygi Duydugum Site Bu Ve Ben Insanlara Hakaret Edilmesini Lakap Takilmasini Tabiri Caizse Boylarindan Büyük Laflar Söylemelerini Istemiyorum

313

New member
alptraum' Alıntı:
Artik Sunlardan Sıkıldım Yok Fethullahcilar Yok Suncular Buncular Ama Ben Sunu Söylemek Istiyorum

Evet Ben Fethullahciyim Evet Ben Said-i Nursiciyim Evet Ben Gazaliciyim Evet Ben Suyum Evet Ben Buyum Ve Saygi Duyulup Bu Insanlarin Kisiliklerine Hakaret Edilmesini Istemiyorum

Zaten Bi Ton Site Var Hakaret Edilen Tek Girdigim Okudugum Saygi Duydugum Site Bu Ve Ben Insanlara Hakaret Edilmesini Lakap Takilmasini Tabiri Caizse Boylarindan Büyük Laflar Söylemelerini Istemiyorum

Burda ALLAHÜ TEALA ile alay ediliyor, sesiniz cikmiyor!!!

Bu ne is? Hakaret olmadigi sürece mesele nedir, hakaret eden kimse onu yaz.

the okuz

New member
kardeş ben kendi adıma konuşacak olursam elimden geldiğince kimseye hakaret etmemeye çalışıyorum bir tane neydi adı cafer midir nedir o hariç o tutup hz. ebubekir'e verdi veriştirdi resmen...
cemaat olayına gelirsek, ben hiçkimsenin emri altında değilim, bir zamanlar ben de cemaatin zararsız ve yararlı bir cemaat olduğunu düşünürdüm...özellikle f. gülen'e büyük saygım vardı amma ve lakin fethullah gülenle 11 gün'ü okudum ve görüşlerim az biraz değişti...sonra biraz da kendim düşününce ve bunların kaynaklarını inceleyince bu işin içinde başka bir iş var dedim ve şu anda onu diyorum...bu cemaate bir tepki gösterilmeli çünkü bunlar insanlara yalan söylüyor...

imran268

New member
iyi de. adamın biri kalkmıoş burda hz.MUHAMMED(S.A.V) e resmen atesit (haşa) milliyetçi falan filan diyor. e ben o yaratığa kaqrşı nasıl olurda sakin olabilirim kiş. kusura bakmayın kendi adıma konuşacağım . benim huyum bu.
ben kimin dinine hakaret ettim. onlar benimkine etmediği sürece.....
kusura bakma ama birileri bana ve benim değerlerime hakaret ederse ben çekinmem...biri kalkmış. hz ömer.(r.a) hakaret eder. ben ne yapaiyim.???

kalın sağlıcakla268

mistik_cadi

New member
iyi de sizin hadisleriniz vs "gayrimüslim"lere hakaret ediyor. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(ben seyfullah putkıran; bu sadece bir idda dır buna örenek vererek desteklersen cevap verebiliriz sana..)

313

New member
mistik_cadi' Alıntı:
iyi de sizin hadisleriniz vs "gayrimüslim"lere hakaret ediyor.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx:)..

Tam yerine geldin burda f.gülen ve Said Nursi yi korurlar ama ALLAH a ve Peygamberine hakaret edenlere birsey yok.

Düz mantikla kendince hakli olabilirsin, ama ben sana bir misal vereyim:

Sen, Ben ve X isminde bir arkadasimiz var,

X sana yemek veriyor, X sana araba veriyor,

Kisacasi senin neyin varsa sahibi X ve herseyini sana veriyor,

X sana diyor ki bin arabana gel bana,

sen o arabayla bilmem nereye gidiyorsun,

Ben sana kizarim cünkü X´e haksizlik yapiyorsun,

beni Hawai ye götürsen bile, seni sevemem cünkü ortada bir haksizlik var.

Aynen böyle müslümanlar da, müslüman olmayanlari herseyin sahibi ALLAH´in, yarattigi kainatta ki kurallarin geregi olan, verdigi emir ve yasaklara uymayanlari sevamezler.

Sen düsmaninla dostluk edeni sever misin?

Evet dersen demek ki sen öylesin, lakin ALLAHÜ TEALA kitabinda ve Peygamber s.a.v. vasitasiyla sevdiklerini ve sevmediklerini bildirmistir.

noanda

New member
mistik cadi bir hadisi serif ornek verebilirmisin, gayri muslumlere hakaret iceriyor dediklerinden...

S

seha

Guest
Herşeyi bir tesadüf eseri diyerek yaratıcıya hakaret eden gayrı müslümlere veyahut Hz İsa'ya Allah'ın oğlu diyerek hakaret eden Hıristiyanlara, bin peygamberini şehit etmiş Yahudilere, Hak din İslam'ı yeryüzünden kaldırmak için savaşan kafirlere, Kur'an bir sihir ,Muhammed'in(sav) uydurması diyerek hakaret eden münkirlere hakaret etmek belkide cehennemle tehdit etmek abes değil haktır. Allah'ın dinine hakaret edene şiddetli davranmak normaldir.
Bak sizin Fay hattı dediğiniz Depreme hakaret manasına gelen çürük evler nasıl tokat yiyerek cezalandırılıyor. Ama sizin Fay hattına tokat vurma gücünüz var mı?
Sizin de bu çürük dayanaksız fikirlerinizede o fay hattının Sahibi hakaret eder ve cehennemle tehdit eder.
o kadar

mistik_cadi

New member
noanda,
pc formatladım şu an elimde hadis kaynağı yok ama en kısa sürede getireceğim buraya.

seha,
benim de demek istediğim bu, siz(dininiz) nasıl ki rahatlıkla bize hakaret etme hakkını buluyorsanız, ben de sizin dininize istediğimi söylerim.

seyfullah putkıran,
yine makaslamışsın iletimi. bundaki kusur neydi, hakaret vs yazdım sanacak gören de:) neyse, bi bildiğin vardır elbet:D

saygılarımla..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
seyfullah putkıran,
yine makaslamışsın iletimi. bundaki kusur neydi, hakaret vs yazdım sanacak gören de:) neyse, bi bildiğin vardır elbet:D

saygılarımla..
seni uzun zaman sonra burda tekrar görmek şaşırtıcı , ama silme sebebim hakaret boyutunda algılanabilir olamsıydı, ve şunuda belirtim foruma artık kurallar kesin oldu, ve uygulamaya balaşladık, hakarete varan herkesi hakareti boyutunca ya scezalandırıyoruz yada uyarıyoruz. şimdene uyarayım inşallah. sonra darılmaca kırılmaca olmasın sen ricam bizim yerimize koyman kendini ve bizim değerlerimize saygılı olmandır, ve anlamaıdğın yeri sizde böyle bişey var ben anlamıyorum diyerekten edep çerçevesi içinde soramndır, bizde samiyetli soruna samimiyetle cevapa vermeye çalışalım şimdiden rica ediyorum senden edep dışında cümleler sarfetmiyelim... ve buna dikkat ediceğin inancındayım..

mistik_cadi

New member
seyfullah putkıran bende sizleri özlemişim ya:) kesin kuralların uygulanması güzel, umarım "kafir"lere yapılan haksızlık, hakaret vs.ler için de aynıları geçerli olur:rolleyes:

neyse, o iletimde yaklaşık olarak "bende sizin dininize de allahınıza da hakaret edebilirim" gibi birşey vardı, hakaret falan değil ki bu, niye sildin anlamıyorum:confused:
neyse bidaha yazdım bende:D
byy

Wallken

New member
noanda' Alıntı:
mistik cadi bir hadisi serif ornek verebilirmisin, gayri muslumlere hakaret iceriyor dediklerinden...

O kadar çok ki. Kuran'ı açtımilki;

"...asıl kafası çalışmayan zavallılar, onlardır" (ateistler)

imran268

New member
evet. burda nasıl bir hata var.
doğruyu söylemiş işte.
bunu sadece size dedi. hak yolu inkar edenlere. hem senin kendince bişeyler eklemediğin ne malum :mad:

kalın sağlıcakla 268

imran268

New member
Wallken' Alıntı:

ve son olarak bir şey daha. günlük yaşantıda her zaman insanlar birbirlerine bunu kullanırlar. hiç te hakaret değil. olsa bile yerden yere vuran bişey dedeğil. sen hiç insanlarımn birbirlerine kafasız bile dediğini dutymadın mı.

sizin asıl amacaınız; saygısızlık. işiniz gücünüz bu. baksana hristiyanlara onlar bile sizden iyi. en azından bu forumda olan birkaç kişi. hiç hz muhammede sdaygısızlık uyapmadılar. veya ben görmedim. halkaret etmiyorlar. tartışıyorlar.. ama sizingibi kafası çalışmayanlar. sanki burası dingonun hırı gibi söyleyebilecek herşeyi söylüyor...........

kalıon sağlıcaklaaaaaa 268

mistik_cadi

New member
268 :mad: :mad: :mad:
biz bunu muhammed yada allah için söylersek o kadar basit olmaz, değil mi?.. yada müslümanlar için desek akılsız?
günlük yaşantıda her zaman insanlar birbirlerine bunu kullanırlar.
afedersiniz, kuran tanrı sözü, ilahi, 'günlük yaşantı'dan üstün bir kitap değil miydi? eğer onu bu kadar basite indirgiyorsan sorun yok zaten, hakaret etsek ne olur, etmesek ne olur senin için...

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
268 :mad: :mad: :mad:
biz bunu muhammed yada allah için söylersek o kadar basit olmaz, değil mi?.. yada müslümanlar için desek akılsız?

afedersiniz, kuran tanrı sözü, ilahi, 'günlük yaşantı'dan üstün bir kitap değil miydi? eğer onu bu kadar basite indirgiyorsan sorun yok zaten, hakaret etsek ne olur, etmesek ne olur senin için...

ooooooooooooo
yani kuran ı n Allah ı sözüğ olduğunu kabul ediyorsun. evet kuran insanlara gelmedimi?
bu yüzden insanlara hitap ediyor. orda sözü edilen kafasızlar sözü gayet basittir. ve tartışılmaya bile gerek yoktur.
ha sen hz. muhammed(S.A.V) hakaret etmek ten bahsediyorsun.sizingibileri zaten hakaret ediyor. bu forma bir göz atsan diyorum. ama merajk etme cavapları verilimiş hepsinin. ama jkafasızlar akıllarını çalıştırmıyorki. uslan mayok ki onlarda. ssen de onlardan olma??? ozamna. sana kafasız demiyorum.........?bilmem anladın mmı?

kalın sağlıcakla 268

mistik_cadi

New member
imran268' Alıntı:
ooooooooooooo
yani kuran ı n Allah ı sözüğ olduğunu kabul ediyorsun. evet kuran insanlara gelmedimi?
bu yüzden insanlara hitap ediyor. orda sözü edilen kafasızlar sözü gayet basittir. ve tartışılmaya bile gerek yoktur.
ha sen hz. muhammed(S.A.V) hakaret etmek ten bahsediyorsun.sizingibileri zaten hakaret ediyor. bu forma bir göz atsan diyorum. ama merajk etme cavapları verilimiş hepsinin. ama jkafasızlar akıllarını çalıştırmıyorki. uslan mayok ki onlarda. ssen de onlardan olma??? ozamna. sana kafasız demiyorum.........?bilmem anladın mmı?

genellikle islamı yargılarken allahı var"mış" gibi kabul ederiz. yoksa, o yok, nasıl bir yargılama yapabiliriz ki:)..
"islamforum" gibi bir başlığın altında muhammede hakaret etmemeye çalışıyoruz ama muhammed bize hakaret ediyor kitabında:confused: :confused:

noanda

New member
Wallken' Alıntı:

Bu hakaret degil bencede, sadece bir durumun tespiti... Bir dag yamacindaki kar uzerinde, belirli araliklarla , belirlikli acilarla, ardarda bulunan ve bir insan ayagi buyuklugundeki sistemli izler, ordan bir insanin gectigine delalet eder. Ama buna tamamen tesaduf eseri olusmus, ruzgar esmis tesadufen boyle muazzam izler sistemi olusmus, ordan kimse gecmemis diyen bir kisi, kafasi calismayan zavalli biridir.

Diger bir ornekle, gozleri gormeyen birine, kor derseniz ona hakaret etmis olmazsiniz. Yada spastik bir hastaligi olanada beyin ozurlu derseniz, yine hakaret etmis olmazsiniz, sadece bir durumun tespitini yapmis olursunuz...

S

seha

Guest
Sen hem O'nun izzet celal ve azametine dokundun, hem de O'nun esma-i ilahisine ayine, tecelligah ve şahit olan herşeye hakaret ettin, yetmez mi?

Allah bu kainatı ne için yarattı, oyun olsun diye mi? Sözlerdeki ifade aklınıza gelmiştir:

Her cemâl ve kemâl sahibi, kendi cemâl ve kemâlini görmek ve göstermek istemesi sırrınca, o sultan-ı zîşan dahi istedi ki, bir meşher açsın, içinde sergiler dizsin; tâ nâsın enzârında saltanatının haşmetini, hem servetinin şâşaasını, hem kendi san’atının hârikalarını, hem kendi mârifetinin garîbelerini izhâr edip, göstersin. Tâ, cemâl ve kemâl-i mânevîsini iki vecihle müşâhede etsin:

Bir vechi, bizzat nazar-ı dekâik âşinâsıyla görsün; diğeri, gayrın nazarıyla baksın.

Sen o sergiye, o meşhere gelip de, o meşhudatın, o görülenlerin sahibini red edersen, o meşhudatı, O'nların Hálıkından farklı tabir edersen, hem O Zat-ı Zülcelâl'i, hem de o meşhudatın anlattıklarını tekzip etmiş olmaz mısın? Daha büyük hakarete ne gerek? Bu gayretullaha dokunmaya yetmez mi?

Birinin emrinizde olduğunu düşünün, onu rızıklandırdığınızı, her ihtiyacını karşıladığınızı, herşeyden önemlisi onu yokluktan çıkarıp ona hayat verdiğinizi ve Cennet vaad ettiğinizi. O döner size ve ayetlerinize yalan der ve sizi yok sayarsa, ona ne yaparsınız?

İlla men tevella ve kefâr, ve yüazzibühullahü'l-azabe'l-ekber!

noanda

New member
Allah in varligini inkar eden kisinin hali, denizde yuzupte suyun varligini inkar eden baligin hali gibidir. Baligin suyu inkar etmesi, baligin balik beyinli oldugunu gosterir, yine bu bir hakaret degildir, cunku balik, balik beyinlidir. Ve gun gelir balik bir balikcinin oltasina takilir ve su ustu aleme gelir, artik ordan denizin ve suyun varligi, asikar bir sekilde gozukmektedir. Ama ne yazikki is isten gecmistir.

Diger bir bakis acisiyla balik, denizin varligini ve suyun varligini vede onu yaratanin varligini sudaki oksijeni kullanarak gostermektedir. Her solungac hareketinde balik Allah var Allah var demektir, cunku bu balik beyinli balik,
sadece ona bicilen gorevi yerine getirip, yaratilis emrine uygun olarak soluyarak Rabbine itaat etmektedir ve Rabbini zikretmektedir. Balik rabbini gorup onu zikrederken, insanin Rabbine kor kalmasi, balik kadar beyni olmadigini gostermektedir. bu yine bir hakaret degildir, sadece durumun tespitidir.

Üst Alt