Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıldım okumaktan.

CCCCCC

New member
Uzun uzun yazılar yazıyoruz.Yani anlamıyorum bir evet diyecek katılıyorum diyecek sayfalar dolusu yazı okuyorum. Genel anlamıyla evet çıkıyor.Bir örnek veya 3 örnek yeterken ben sayfalar dolusu yazı okuyorum.Yani sıkıldım okumaktan zaten okumuyorum.Özellikle uzun yazanlardan amacı bıktırmakmı yoksa forumda biraz daha takılsın mı bu ne ya?Özellikle moderator deyince onlarda daha çok görüyorum.Bir cümledede anlatılır.Ama nedense yoruluyorum ve moderatorlerin yazılarını okumuyorum.Emeklerine sağlık düşüncelere saygılıyım yinede

Ayrıca bilgisindenmidir ne midir? anlamadığım kelimeler sokuluyor yaw arkadaşlar herkes sizi anlamıyor ne diye kullanıyoruzki şahsen ben bazen hiç anlamıyorum.

A

asiga dogru

Guest
faydali olabilmek adina uzun yazilar yazdiklarini düsünüyorum,ben uzun yazilarin hepsini okuyormuyum okumuyorum ama en azindan emege saygi adina skildim okumaktan basliginin hos olmadigini belirtmek istiyorum.

unzurna

New member
Uzun uzun yazılar yazıyoruz.Yani anlamıyorum bir evet diyecek katılıyorum diyecek sayfalar dolusu yazı okuyorum. Genel anlamıyla evet çıkıyor.Bir örnek veya 3 örnek yeterken ben sayfalar dolusu yazı okuyorum.Yani sıkıldım okumaktan zaten okumuyorum.Özellikle uzun yazanlardan amacı bıktırmakmı yoksa forumda biraz daha takılsın mı bu ne ya?Özellikle moderator deyince onlarda daha çok görüyorum.Bir cümledede anlatılır.Ama nedense yoruluyorum ve moderatorlerin yazılarını okumuyorum.Emeklerine sağlık düşüncelere saygılıyım yinede

Ayrıca bilgisindenmidir ne midir? anlamadığım kelimeler sokuluyor yaw arkadaşlar herkes sizi anlamıyor ne diye kullanıyoruzki şahsen ben bazen hiç anlamıyorum.

Sana katılıyorum kardeşim. Haklısın aynı dert bende de var Türkçe'den başka kelimeleri anlamıyorum. Daha sade yazılsa olurmu?

CCCCCC

New member
Kardeşler bir başlık açılıyor güzel açılmış adam kopy paste yapıyor kocaman sayfayı kirletiyor ayrıca eleştiri gözüyle kişiyi anlamadan yorumlar yapılyor okuyasım gelmiyor.Onun yerine link versek ya.okumak isteyen okusun.

__BODOM

New member
bazılarının hayatı copy paste

M

mynamess

Guest
selamunaleyküm haddim olmayarak yazıyorum ama sade bir evet veya hayır bazı konularda insanların yanlış anlamasına sebebiyet verir ve bunun vebalide yazana yeter link konusundada çoğu sayfa link değiştiriyor o gün sizin verdiğiniz linkte o konu varken belli bir süreden sonra çok farklı konular çıkabiliyor sizin dediğiniz gibi bazı konularda çok uzun oluyor ama emin olunmaliki uzun olması ne kadar gerksiz olursa olsun "evet" veya "hayır" demekten iyidir okumak bir şey kaypettirmez en azından ben böyle düşünüyorum
selamunaleyküm

CCCCCC

New member
Kardeş evetten kastım şu yazısını düşüncesini yazsın copy paste yapılmasına karşıyım başlık versin google güzel bir kaynak googleda arama listelerindeki sonucunun linkini versin birde kaynaksız hadis ve KUR'AN ayeti görmek istemiyorum.adam tam olarak neyi savunduğunu bilmiyor.

KAYNAKSIZ KUR'AN VERİLMESİN HADİS VERİLMESİN.AYRICA BU KAYNAĞI DESTEKLEYECEK ARAMA MOTORU SONUCUNUDA VERSİN SÖZÜNÜN ARKASINDA DURSUN.

ÖYLE ELEŞTİRİ YAPARKENDE SAĞLAM DELİLLERLE GELSİN.HERKESE CEVAP YAZMICAM ARTIK.nE BU YA.bİLGİ samanlıkta çöp aramak gibi olmuş

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
güzel kardesim olaylari ve temalari sahsilestirmekten ne kadar haz aliyorsun anlamis degilim su bir gercekki gercekten okudgun kitaplar bile o kadar cok sey yaziyorki,okumuyorsun ve ders almiyorsun demekkki,ve sonra gelip olaylari sahsilestirmeye düsüyorsun

kardesim sahsi olaylarla ugrasma mücadelen konular olsun yazilanlari anlamak olsun

hic gördünmü bir doktorun hastasinin kendisi ile ugrastigini onunla mücadele ettigini,doktor hastalikla ugrasir

CCCCCC

New member
güzel kardesim olaylari ve temalari sahsilestirmekten ne kadar haz aliyorsun anlamis degilim su bir gercekki gercekten okudgun kitaplar bile o kadar cok sey yaziyorki,okumuyorsun ve ders almiyorsun demekkki,ve sonra gelip olaylari sahsilestirmeye düsüyorsun

kardesim sahsi olaylarla ugrasma mücadelen konular olsun yazilanlari anlamak olsun

hic gördünmü bir doktorun hastasinin kendisi ile ugrastigini onunla mücadele ettigini,doktor hastalikla ugrasir

Şahsım adına sen ne kadar eleştirebiliyorsan bende aynı şekilde yapabilirim demektir.Seyfullah olsun sen ol duha ol kim olursan ol eleştiriye açık kardeşlerim hepiniz yeri gelince eleştirilebilirsiniz.İsterseniz forumun kralı olun.Uzun yazılarınız bir cümledede anlatılabilir.Ayrıca türkçeye karşı bir düşmanlığınız mı var copy paste ve sade dil kullanın dedim sadece

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Kuvvei akliyenin tefrit (en düşük)mertebesi gabavettir ki (anlayışsızlık)hiçbir şeyden haberi olmaz.İfrat(aşırı) mertebesi cerbezedir ki;hakkı batıl ,batılı hak suretinde gösterecek kadar aldatıcı bir zekaya malik olur.Vasat(orta) mertebesi ise hikmettir ki hakkı hak bilir.,imtisal eder (uyar);batılı batıl bilir,içtinab eder kaçınır.(vemen yu'tel hikmete feked utiye hayren kesira)hadis şerifi meselemiz hakkında ehemmiyetlidir.(İşaratul icaz s:23)

gulya

New member
bende cccccc kardese biraz hak veriyorum.cunki bizler islami konularda bilinclenmek icin okuyoruz o yazilari.ama bazen okadar zor bi dilde vede uzun uzun yaziliyorki anlamakta zorluk cekiyoruz.hatta bazen vaktimi sarf ederek konulari bastan sona okuyorum ama nafile, anlayamiyorum.hatta bazen asiri arap kelimeleri kullaniliyor.aramizda arapca bilmeyenler var.sade dille yazilmasi taraftaririyim.selametle

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
biz kurani arapca okudugumuz zaman isyanimizi böylemi yapiyoruz yapmayin kardeslerim

anlamak icin caba sarfedin lakin alamiyorsaniz anlamadiginiz yerleri güzel birsekilde söyleyin söyledinizde size cvp veren olmadimi

gulya

New member
biz kurani arapca okudugumuz zaman isyanimizi böylemi yapiyoruz yapmayin kardeslerim

anlamak icin caba sarfedin lakin alamiyorsaniz anlamadiginiz yerleri güzel birsekilde söyleyin söyledinizde size cvp veren olmadimi

yanlis anlamayin sizi elestirmek degil amacim.haddime dusmez zaten.ben kendi adima fikrimi soledim.ben turkceyi bile zor anliyorum.bide konularda dili zorlastirdiginizda ne kadar caba sarf etsemde zorlaniyrum.bide duruma bu taraftan bakin.foruma bitek turkiyeden degil baska ulkelerdende katilanlar ola bilir.amac insanlarin bilgilendirilmesiyse o zaman sizlerde sade dille anlatarak herkesin anlamasini saglasaniz daha guzel olmaz mi?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
bak gulya kardesim egerki anlamadigin bir yeri sorarsan ve kisilerde sana cvplar vermezlerse o zaman haklisin...ama burda bu gibi bir sikayetin vardida neden bir mesajin altina surasini anlayamadim lütfen biraz daha aciklarmisiniz diye söyleyebilirdin

muaz

New member
ben uzunda olsa hızlıcana bakmaya gayret ediyorum abiler.bu paylaşımı çok sevdim ve bu kadar sık yenilenen insanların katkısının bu denli fazla olduğu bir site de görmedim aman ne olur yazmaya aydınlatmaya devam edin.hergün kardeşlerimizden birisinin o anda yazdıklarını okumak bi nevi onla yaşamak kadar yakınlaştırıyor.çok mu yalmızım yav:)

muaz

New member
birde abiler sizden ricam olacak bana cevabını özel mesaj olarak atabilirseniz: kuranı arapça okumakm mı faydalı meal okumak mı? kızmayın lütfen ben hem arapça okumalı hemde mealini derim ama sizden sormak istedim.

gulya

New member
bak gulya kardesim egerki anlamadigin bir yeri sorarsan ve kisilerde sana cvplar vermezlerse o zaman haklisin...ama burda bu gibi bir sikayetin vardida neden bir mesajin altina surasini anlayamadim lütfen biraz daha aciklarmisiniz diye söyleyebilirdin

anlamadigim daha dogrusu zor dille verilmis okadar uzun yazilar oluyor ki sonuna kadar okuduguma ragmen anlayamiyorum.yazilar cok oldugu icinde hepsinin altindan ben anlamadim banada anlatin demekden cekiniyorum.bazen sizin almanca konulariniz oluyor.hatta bu konuda size ozelden bile ulasmistim forumda almanca bilmeyenler var lutfen turkce yaziniz diye.yani gerektigi zaman anlamadigimi soruyorum merak etmeyin.artik bugunden itibarende anlamadigim uzun zor dille yazilmis konularin altindan bole bi not aticam.lutfen kisa oz sade dille anlatinda arapca bilmeyen biz cahillerde anlamis olsunlar.oneriniz icin tsk ederim.selametle

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
tabiki kardesim yaz ama almanca yazilar forumun almanca bölümünde ve buda gayet normal almanca bölümüne gir orda türkce yok almanca yazilara ben anlamadim diye yazmassan sevinirim cünkü orasi almanca tartisma bölümü

ama

herhangi baskabiryerde anlamazsin kesinlikle sor cünkü bizler anlamak icin ve anlatmak icin ugrasiyoruz

Üst Alt