Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sigara

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH

yukarıda görmüş olduğunuz resim Tayvan'da bir market..Sigara kutularının üzerinlerine dikkatle bakarsanız,sigaranın ne gibi sağlık problemlerine yol açtığını görebiliriz..sizce neden Türkiye sigara konusunda yabancı ülkelerin gösterdiği hassesiyeti gösteremiyor??öncelik eğer ki insan sağlıysa;''Sigara içmek öldürür yada akciğer hastalıklarına yol açar''gibi yazılar yazmak sizce ne kadar caydırıcı olur??bilindiği gibi herhangi birşeyi aklınıza sokmak
istiyorsanız öncelikle onun resmini kafanızda canlandırmanız gerekir..bu şekilde öğrenim daha kalıcıdır..sigara paketlerinin üzerindeki resimlerin etkiside gerçekten kalıcı olucaktır..peki biz neden yapamıyoruz???bizim insanlarımız Tayvan'da yaşayan insanlardan daha mı değersiz????...

soldierking

New member
Sigarayi Içenler Zararlarini Içmeyenlerden Daha Iyi Biliyo.
Sigara Içen Birine Bence O Resimlerin Hiç Biri Fayda Etmez.
Sadece Cocuklar üzerinde Etkisi Olur Bence..

H

hüma-gül

Guest

yukarıda görmüş olduğunuz resim Tayvan'da bir market..Sigara kutularının üzerinlerine dikkatle bakarsanız,sigaranın ne gibi sağlık problemlerine yol açtığını görebiliriz..sizce neden Türkiye sigara konusunda yabancı ülkelerin gösterdiği hassesiyeti gösteremiyor??öncelik eğer ki insan sağlıysa;''Sigara içmek öldürür yada akciğer hastalıklarına yol açar''gibi yazılar yazmak sizce ne kadar caydırıcı olur??bilindiği gibi herhangi birşeyi aklınıza sokmak
istiyorsanız öncelikle onun resmini kafanızda canlandırmanız gerekir..bu şekilde öğrenim daha kalıcıdır..sigara paketlerinin üzerindeki resimlerin etkiside gerçekten kalıcı olucaktır..peki biz neden yapamıyoruz???bizim insanlarımız Tayvan'da yaşayan insanlardan daha mı değersiz????...

KARDESIM EMEGINE SAGLIK ISTE IBRET ALANLAR ICIN. DAHA NE SÖYLENE BILIR KI?

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Sigarayi Içenler Zararlarini Içmeyenlerden Daha Iyi Biliyo.
Sigara Içen Birine Bence O Resimlerin Hiç Biri Fayda Etmez.
Sadece Cocuklar üzerinde Etkisi Olur Bence..

Bak güzel kardeşim senden bişey rica edicem..benim açtığım konulara mümkünse cevap yazma..''Sigara içen birine bence o resimlerin hiç biri fayda etmez''dediğin zaman adamın bırakacağı varsa bile bıraktırmıyosun..ya biraz sağduyulu ol!..yazdığın cevabı önce düşünerek yaz..

radikal

New member
Çok güzel bir konuya çok da güzel dikkat çekmek istemişsiniz. Vakti olan arkadaşların bulundukları bölgede eğer varsa bir zahmet senatoryuma uğramalarında fayda olacaktır inşaallah. Bakalım oradaki insanların durumunu görüncede "bırakmama" konusunda yine aynı iddialarını sergileyeceklermi.

funda irem

New member
bende bir sigara tiryakisiydim taki bebeğim olacağını öğrenene kadar paketin üzerindeki caydırıcı yazı ve resimlerin sigarayı bıraktırma gibi bir özelliği yok herşey beyinde başlar ve biter yüce rabbim sigara içmemeyi herkese nasip etsin

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
bende bir sigara tiryakisiydim taki bebeğim olacağını öğrenene kadar paketin üzerindeki caydırıcı yazı ve resimlerin sigarayı bıraktırma gibi bir özelliği yok herşey beyinde başlar ve biter yüce rabbim sigara içmemeyi herkese nasip etsin

Ne kadar garip bi açıklama bu!..''Resimlerin sigarayı bıraktırma gibi bir özelliği yok, herşey beyinde başlar''...

Beyinimizin içinde tutabildiğimiz şeyler ''düşüncelerimiz'' değildir..Sadece düşüncelere ait fotoğraflardır..Herşeyin beyinde başlaması için yeni fotoğraflar göndermeniz gerekir..Hele hele bu olumsuzluk içeren bir fotoğraf ise etkisi kaçınılmazdır..

esma_

New member
+güzel konu için teşekkürlerimle....evet ülkemde maalesef kumar uyuşturucu yasak lakin bir türlü sigaraya yasak gelemedi gelemezde zira bu işin getirisi çok fazla düşünsenize ülkemde her gün bir istanbul kadar sigara satılıyor hatta şu an sigara paketlerindeki ikazları dahi sigarayı bırakanlar derneği ne güçlüklerle yazdırabildi kaldı ki foroğraflar konsun ha tabii günün birinde o da olacak lakin ne insanlar sigarayı bırakacak ne de sigara ülkemde yasaklanacak ama şu var ki ağaç yaşken eğilip çocukların zihnine kazınıp bu fotoğraflar onlar daha az sayıyla tiryaki konumuna gelecek lakin yine gördüğünü uygulayanlar yani annesi babası kısaca çevresinde ki tiryakilerden etkilenip içenler olacak ........

tekrar teşekkürlerimle

Z

zeynep_hearty

Guest
önemli ve malesef özellikle türkiye insanının ciddi anlamda ciddiye almadığı ciddiyetinin yeterince hatırlatılmadığı bir durum sigara ve götürdükleri ....rabbim razı olsun ...selam ve dua ile..

mhmt

New member
Evet. Çetin kardeşimiz bir zamanlar böyle güzel bir konuyu açma nezaketini göstermiş..
Bizde şimdi eline sağlık diyelim etrafçak:)

selametle..

Black

New member
abiler çok güzel şeyler yazıyor ve düşünüyorsunuz muhakkakki bunu kendiniz için değil diğer insanlarda zehirlenmesinler diye sölüyorsunuz ama benimde bi maruzatım var

bende sigara içiyorum ve kağıdın üstünde yazanıda anlıyorum. yazmasada ne olduğunu anlayabilirim. yani resim koymaları üstüne yazı yazmaları bizi aptal yerine koymaktan başka bişey değildir. yahu nerde yaşıyoruz en ücra köyümüzde bile sigaranın zararını bilmeyen varmı. yani bir resimle herşey düzelecekmi insanlar ahhhh ne yaptım ben deyip sigarayımı bırakacak değil resim paketin üstüne dikenler koysanız ben ve diğer kullanıcılar bunu yine alıcaz yine kullanıcaz. anlatmak istediğim bu iş böle çözülmez..... saygılar

Üst Alt