Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şeytan Nefsin Neresinde...

ÇAPANOÐLU

New member
Şeytanı, folklorik inanç çerçevesinde değerlendirip, onun eşsiz bir güce ve sonsuz bir saptırmaya güç yetirdiğini sanıp, neredeyse, gücünün önüne engel koyamayanlara, şeytan kendi ağzıyla bakın neler itiraf etmektedir..

ibrahim 22. Karar yayımlandıktan sonra şeytan onlara şöyle dedi: "ALLAH size gerçeği söz verdi, ben ise size söz verdim ve sözümden caydım. Benim sizin üzerinize herhangi bir gücüm yoktu; ben sizi çağırdım, siz de bana katıldınız. Bundan dolayı beni kınamayın, yalnızca kendinizi kınayın. Ne siz beni kurtarabilirsiniz ne de ben sizi kurtarabilirim. Beni ortak koşmanızı zaten önce de inkar etmiştim. Zalimler için acı bir azap vardır.

Şeytanın vesvesesi üzerine hayat inşa edenler, bu vesvesesine kendi öz nefsi yerine, göremediği ve varlığını kavrayamadığı şeytanla mücadele etmek için habire yine vesveselere dayanan ve şeytanın yenilmezliğine vurgu yapan mistik hikayeler uyduranlar, haşr 15 teki şeytanın son sözlerine iyi dikkat etmeleri gerek ve kafalarında oluşturdukları yanlış şeytan mefhumunu tekrar gözden geçirmeliler..

haşr 15. Onlar tıpkı şeytan gibidir: İnsana, "İnkar et" der. Sonra o inkar edince de, "Benim seninle bir ilişkim yok. Ben, evrenlerin Rabbi ALLAH'tan korkarım," der.

Hayatlarını ve dini yönelişlerini tamamen şeytan korkusuyla inşa edenler, korkunun yahlışlığına hiç bakmadan, asıl korkması gereken Allah yerine, şeytanı korku objesi olarak telakki edince, yine kendisinin ördüğü korku kozasında bocalayıp durdukça, nasıl daha bir çıkmaza battığının farkında olmadan, olduğu yerde çırpınıp durmaktadır..

ali imran 3:175 Şeytan ancak kendi dostlarına korku verir. Onlardan korkmayın, benden korkun; gerçekten inanmışsanız.

peki, şeytanın insan üzerinde yaptırın gücü nedir?
İnsanı istediği gibi evirip-çevirebilir mi?
Kendi nefsinin kurbanları, acaba yanlış otoriteye boyun eğişinin ceremesini çekmiş olmasın..
24 saat şeytanla mücadele etmek yerine, bütün kontrolün Allah elinde olduğu inancını inşa etmek,
a- imkansız mıdır?
b- bu tek kurtuluş olabilir mi?

sebe 20. İblis, onlar hakkındaki beklentilerini doğru çıkardı. İnanan bir grup hariç ona uydular.

21. Aslında onun onlar üzerine hiç bir otoritesi yoktu. Ancak, ahirete inananı ondan kuşku duyandan böylece ayırırız. Rabbin her şeyi kontrol etmektedir.

Acaba, Sadece Kur'an diyenlere ağız dolusu öfkelenenler..
Tek mesaj Kur'anın yanında, önünde, arkasında, astında, üstünde başka mesajlara tenezzül ve tevessül edenler..
Ayetin ışığı ve işareti doğrultusunda, gerçekten şeytanın partisine mi üye olmaktadırlar, değilse, Şeytan onları nasıl sahiplenir, mesajı unutturmanın tevili nasıl yapılabilir..

mücadele 19. Şeytan onları sahiplenmiş ve onlara ALLAH'ın mesajını unutturmuştur. Onlar şeytanın partisidir. Şeytanın partisi kesinlikle kaybedecektir.

Şeytanın askerleri,
Kendilerine bile yardım edemeyenler,
Azgınlaştıranlar,
İBLİSİN ASKERLERİ,
Açık sapıklık içerisinde olanlar,
Alemlerin Rabbine denk tutulanlar!!!!!!!!!!!!..
Saptıranlar...
ŞEFAAT UMULANLAR.. ŞEFAAT EDEMEYENLER...
ve Yakın dost bilinenler..
Bunların nelere tekabül ettiğini herkes kalbine sorsun, beynine danışsın ve bir gittiği yola göz atsın.. Sanırım çok şey bulabilecektir, görecektir..

şuara 92. Onlara şöyle denir, "Hani taptıklarınız nerede -"

93. "- O ALLAH'tan başka? Size şimdi yardım edebiliyorlar mı? Kendilerine bile yardımları dokunabiliyor mu?"

94. Azgınlarla birlikte tepetakla oraya atılacaklardır

95. İblis'in tüm askerleri de...

96. Orada çekişerek şöyle konuşacaklar:

97. "ALLAH'a andolsun, biz gerçekten çok açık bir sapıklık içinde imişiz."

98. "Çünkü sizi evrenlerin Rabbine denk tutuyorduk."

99. "Bizi saptıranlar suçlulardı."

100. "Şimdi bizim ne şefaatçımız var."

101. "Ne de yakın bir dostumuz."

102. "Bir şansımız daha olsaydı da, inananlar olsaydık."

TEK DEĞİŞMEZ YASA.. ALLAH-KUR'AN-PEYGAMBER diyen ve bu üç kutsalı sadece Kur'anın verdiği bilgilerle kavrayan, inanan ve iman edenler için..
Şeytan sadece bir noktadır, yakından nokta, uzaktan bir hiç..
Selam, şeytanı hayatlarında bir nokta derekesine indirebilen hanif mü'minlere...

hicr 39. Dedi ki: "Rabbim, beni yoldan çıkarttığın için, onları yeryüzünde ayartıp topluca saptıracağım."

40. "Kendilerini sadece sana adayanlar hariç."

41. Dedi ki: "İşte benim değişmez yasam budur."

42. "Elbette, sadece bana kulluk edenlere karşı bir gücün yoktur. Ancak sana uyan sapıklara gücün yeter."

43. "Cehennem hepsinin buluşma yeridir."

ÇAPANOÐLU

New member
Bizi Cinlerden Koruyan Melekler Var Mi?

Bunu Yazmamin Sebebi Bizi Koruyan Melekler Eğer Varsa Cinler Bize Nasil Müdahale Edebiliyorlar Ve Onlardan Korunmak Için Edebilecek Her Duayi Yapmamiza Rağmen Korunamiyoruz

sevgili Hakkı_an kardeş,
cin-şeytan-melek konusunu uzun uzadıya tartışmamıza rağmen, ne yazıkki, bir çözüme bağlayamadık,
konu ile ilgili bütün ayetleri tek tek ele alıp bu konuyu birkez daha tartışmaya açmaya çalışıyorum, o zamana kadar, şeytan ile ilgili yukarıda verdiğim ayetleri bir gözden geçirmenizi istiyorum..
sonra tekrar münazaramıza devam ederiz inş..

yýldýz

New member
Nisa 78:
Nerede olursanız olun, sağlam ve tahkim edilmiş kaleler içinde bulunsanız bile ölüm size ulaşacaktır. Onlara bir iyilik gelirse, “Bu, Allah’tandır” derler. Onlara bir kötülük gelirse, “Bu, senin yüzündendir” derler. (Ey Muhammed!) De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, neredeyse hiçbir sözü anlamıyorlar!

Nisa 79
Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.

Bir surede, sürücü ve şahit diye geçiyor. Seyfullah kardeş yazmışdı sağda ve soldaki melekleri bir ayetde. Ayrıca koruma için bir melek olduğunun yazılı olduğu bir ayete rastlamadım. bazı "melek" çevirisi yapılan yerlerde anlam olarak insana verilen koruyucu fiziksel organlar geçiyor. Veya hem ruhsal hemde fiziksel koruyucudan bahsediliyor.

BAKARA SURESİ 102- Ve onlar, Süleyman'ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkar etmedi; ancak şeytanlar inkar etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkar etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiçbir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi.

FELAK SURESİ
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- De ki: Sabahın Rabbine sığınırım.

2- Yarattığı şeylerin şerrinden,

3- Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,

4- Düğümlere üfüren-kadınların şerrinden,

5- Ve hased ettiği zaman, hasetçinin şerrinden.

NAS SURESİ

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- De ki: İnsanların Rabbine sığınırım.

2- İnsanların malikine,

3- İnsanların (gerçek) İlahına;

4- 'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden.

5- Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar);

6- Gerek cinlerden, gerekse insanlardan (olan her hannas'tan Allah'a sığınırım).

İlerde rastlarsam yazarım inşallah. Koruyucu melek olduğuna dair ayet varsa bilen yazsın.

:eek: Yoruldum. Size hayırlı geceler. :)

ÇAPANOÐLU

New member
sitenin Harunu (musa'nin Kardeşi, Güç Arkadaşi, Yoldaşi) Sevgili Yildiz Kardeş,
çok Teşekkür Ediyorum,
Konuyu En Iyi Algilayanlarin Başindasiniz Diyebilirim..
Zaten, Ayetleri Mükemmel Kullanmanizda Bunun Göstergesi..
Rabbim Cennetininde Başmüdavimlerinden Eylesin Cümlemizi..
Hayirli Geceler

yýldýz

New member
sitenin Harunu (musa'nin Kardeşi, Güç Arkadaşi, Yoldaşi) Sevgili Yildiz Kardeş,
çok Teşekkür Ediyorum,
Konuyu En Iyi Algilayanlarin Başindasiniz Diyebilirim..
Zaten, Ayetleri Mükemmel Kullanmanizda Bunun Göstergesi..
Rabbim Cennetininde Başmüdavimlerinden Eylesin Cümlemizi..
Hayirli Geceler

Allah(c.c.) razı olsun kardeş. Hepinizden Allah(c.c.) razı olsun. Sizler olmadan hiçbir yerin tadı olmaz. Hayırlı geceler.

Üst Alt