Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgili Peygamberimizin 10 Nasihati

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Sevgili Peygamberimizin 10 Nasihati

1) BESMELE

Resûlullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular:

- Besmelesiz baslanan her is, hicbir netice vermez.

- Herhangi bir müskül ve güclüge rastlarsan Allah'in ismini an,

Besmele cek: "Bismillâhirrahmanirrahim ve lâhavle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyilâzîm" cümlesini tekrarlar. ALLAH seni her musibetten ve belâdan kurtarir.

2) HAMD VE SÜKÜR
Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular:

- "Elhamdü lillah= Allah'a hamdolsun" demek en büyük tessekkürdür. Bunu söylemeyen sükretmemis olur.

3) SELEVÂTI SERIFE

- Isteklerin olmasini isteyen bana cokca salat ve selam göndersin. (Zorluklarin basarilmasi, rizkin bollugu ve istege ulasmak icin en iyi salat ve selamdir.)

4) IMAN-IBADET

- ALLAH ibadetsiz imani, imansiz ibadeti ve isi kabul etmez.

5) NAMAZ

- Namaz; küfür ile insanlik arasinda bir perdedir. Onu terkedenler küfre yaklasmis olurlar.

- iman sahibi ile imansiz arasinda bir fark vardir'ki o da namazdir. Namazini terkeden bir iman sahibi digerinden farksiz olur.

6) KUR'AN OKUMAK

- Sizden birisi ALLAH ile konusmayi ve ona yakin olmayi seviyorsa, tam bir kalb süküneti icinde Kur'an okusun.

- Ümmetimin en makbul ibadeti bakarak Kur'an okumaktir.

7) IHLAS SÛRESI

- Bin kere "Ihlas" okuyan bir iman sahibi kendini cehennem atesinden kurtarmis olur.

8) YÂSIN-I SERIF

- Her gece "Yasin" okumaya devam eden bir kimse sehit olarak ölür.

- Bir kimse ana ve babasinin yahut onlardan bir tanesinin cuma günü kabrini ziyaret edip "Yasin" okusa büyük günahlari affolunur.

9) YATAGA YATARKEN

- Yataga yatarken önce "1 Fatiha" sonra "3 Ihlas" surelerini okuyan bir kimse uykusunda ölümden baska her musibetten korunmus olur.

10) GENCLER

- ALLAH, genc tövbekarlari sever

- Gencligini taat ve ibadet yolunda harcayanlari Hak Teala cok sever.

- Gencliginde ibadet edenlerin; ihtiyarliginda ibadete baslayanlar üzerindeki üstünlügü; halka nazaran peygamberlerin üstünlügü derecesindedir.

- Allah; genc yaslarinda ibadet edenleri meleklerine göstererek sevincini ilan eyler.

- Cenab-I Hakk'in indinde tövbekar genclerden sevgili bir sey yoktur.​

malik bin nebi

Mesajlari Onaylanacak
s.a

7) IHLAS SÛRESI

- Bin kere "Ihlas" okuyan bir iman sahibi kendini cehennem atesinden kurtarmis olur.

bin kere ihlas okuyan cehennem ateşinden kurtulur, iddiası, bu ayetin peygamberine ait olamaz,

De ki: "Ben elçilerden bir türedi değilim, bana ve size ne yapılacağını da bilemiyorum. Ben, yalnızca bana vahyedilmekte olana uyuyorum ve ben, apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (AHKAF SURESİ / 9)

sonucu anca otorite verecektir,

Din gününün malikidir. (FATİHA SURESİ / 3)

8) YÂSIN-I SERIF

- Her gece "Yasin" okumaya devam eden bir kimse sehit olarak ölür.

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (BAKARA SURESİ / 154)

- Bir kimse ana ve babasinin yahut onlardan bir tanesinin cuma günü kabrini ziyaret edip "Yasin" okusa büyük günahlari affolunur.

İman edenler ve soyları kendilerini imanda izleyenler; Biz onların soylarını da kendilerine katıp-ekledik. Onların amellerinden hiç bir şeyi eksiltmedik. Her kişi kendi kazandığına karşılık bir rehindir. (TUR SURESİ / 21)

O gün, herkes kendi nefsi adına mücadele eder ve herkese yaptığının karşılığı eksiksiz ödenir. Onlar zulme uğratılmazlar. (NAHL SURESİ / 111)

9) YATAGA YATARKEN

- Yataga yatarken önce "1 Fatiha" sonra "3 Ihlas" surelerini okuyan bir kimse uykusunda ölümden baska her musibetten korunmus olur.

Allah'ın izni olmaksızın hiç bir musibet (hiç kimseye) isabet etmez. Kim Allah'a iman ederse, onun kalbini hidayete yöneltir. Allah, her şeyi bilendir. (TEĞABÜN SURESİ / 11)

Andolsun, mallarınızla ve canlarınızla imtihan edileceksiniz ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve şirk koşmakta olanlardan elbette çok eziyet verici (sözler) işiteceksiniz. Eğer sabreder ve sakınırsanız (bu) emirlere olan azimdendir. (AL-İ İMRAN SURESİ / 186)

selam ile

Rahmet4

New member
Allah razi olsun seyfullah kades yatarken birde 7 defa ayetel kürsü konunmasi cok iyidir birde ihlas suresini arafa günü günes dogmadan önce 1000 defa okur dua ederse Allahin izniyle duasi kabul olur. tecrübe edilmistir (ben yaptim ve faydasini gördüm).

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah razi olsun seyfullah kades yatarken birde 7 defa ayetel kürsü konunmasi cok iyidir birde ihlas suresini arafa günü günes dogmadan önce 1000 defa okur dua ederse Allahin izniyle duasi kabul olur. tecrübe edilmistir (ben yaptim ve faydasini gördüm).

Allah razı olsun . rabbim nice fayadalrı size görmeyi nasip etsin .. bunlar yabana atılır öğütler değil.. inşallah herbirine harfiyyen uyarız Allah sizdende razı olsun...

Z

zeynep_hearty

Guest
rabbim razı olsun saygıdeğer Seyfullah kardeşim selam ve dua ile...

malik bin nebi

Mesajlari Onaylanacak
arkadaşlar şuna iman ettim ki, anlamak için, konuştuğun dilde okumak yetmiyor, anlamak için, daha farklı şeylere gerek var, bu nasıl bir mantıktır yaw, ayetler ortada siz nasıl bu çelşikiyi sindiriyorsunuz içinize, yok 1000 defa şunu okursan şu olur, bırakın Allah aşkına, azıcık olsun, alimlere ve abilerinize gösterdiğiniz dinin kaynaklığı konusunu allah'a verin, bu dinin sahibi Allah, demektir ki bunu en iyi bilen allah, o zaman neden, hala neden dininizi Allah'a öğretiyorsunuz, alimlere tanıdığınız, abilerinize tanıdığınız hakkı Allah'a tanımadığınızın farkındamısınız,

vulgata QURAN

New member

- Isteklerin olmasini isteyen bana cokca salat ve selam göndersin. (Zorluklarin basarilmasi, rizkin bollugu ve istege ulasmak icin en iyi salat ve selamdir.)

sanırım bu kısmı sağlayacak olan Allah!
ayrıca salavat'ın kelime manası:destek olmak. çünkü salavat 3 değişik şekilde KURANDA geçer
ALLAHIN PEYGAMBERİMİZE OLAN DESTEĞİNİ(SALAVATINI)
MÜMİNLERİN PEYGAMBERİZE OLAN DESTEĞİ(SALAVATI)
PEYGAMBERİMİZİN MÜMİNLERE OLAN DESTEĞİ(SALAVATI)

NİÇİN BU AYETLERDEN YALNIZCA BİRİ ALINIP ONA BAŞKA ANLAMLAR YÜKLÜYORSUNUZ?
SİZİN BU YAPTIKLARINIZDAN ALLAH'A SIĞINIRIM

__BODOM

New member
Allah senden razı olsun malik bin nebi

Ey Muhammed! Biz çok iyi biliyoruz ki söyledikleri elbette seni incitiyor. Onlar gerçekte seni yalanlamıyorlar; fakat o zalimler Allah'ın âyetlerini inadına inkâr ediyorlar.

hasret

New member
allah razı olsun kardeşim.
selam ve dua ile...

hemsirem

New member
kardeşim allah razı olsun çok güzel bir yazı inşallah böyle güzel yazılarının devamı gelir allahın selamı ve bereketi üzerine olsun...

KUBEYS

New member
ALLAH RAZI OLSUN değerli bir paylaşım yapmışsınız

selam ve dua ile

Üst Alt