Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgili kardeşler

• Konbuyu başlatan abdirabbih
  • Başlangıç tarihi
A

abdirabbih

Guest
sevgili kardeşlerim bugün bi yerde otururken birden aklıma bişeyler getirildi...
şimdi.. hayatınızda bi çok arkadaşınız tanıdığınız kardeşleriniz olmuştur..bunların bazen ayrılıkları yakmıştır kalbinizi... siz böyle yaşadığınız anlarda neler hissettiniz?

ben böyle kardeşlerimden ayrılmak zorunda kaldığımda Rabbimin beni fani sevgilerden çekip aldığını ve kendine yönelttiğini hissettim..

rusen_alp

New member
ayrılıklar o kadar çok ki ve vuslatım da o kadar az ki..... neredeyse el-firak , el-firak diye bağıracağım.....ve o kadar soğuk bir insan oldum ki, neredeyse taştan yapılmış gibi katıyım...
Ben her gönül verdiğim beşere , bir gün ayrılacağım diye düşünürüm....

A

abdirabbih

Guest
sevgilerimizde rızay-ı ilahi için olsun abim.. o zaman sonsuz ebedi saadet bizi bekliyor demektir inşallahü'r-Rahman... ( buarada katı kalpli de değilsin inş..)

rusen_alp

New member
sevgilerimizde rızay-ı ilahi için olsun abim.. o zaman sonsuz ebedi saadet bizi bekliyor demektir inşallahü'r-Rahman... ( buarada katı kalpli de değilsin inş..)

Allah her insanı ayrı ayrı yaratmış, bazı insanlar vardır, çok soğuk, bazıları vardır, çok sıcak, cana yakın, bazıları vardır kibar, bazıları vardır çok sert...bazı insanlar vardır, çok ciddi, bazıları vardır çok güleç
Alllah ( CC ) beni bu hasletleri karıştırarak yaratmış, bazen ben bile kendime ben kimim diye sorabiliyorum, acaba hangisi benim diye ...

Zaten Hakk da şunu veya bunu yapmak değil, her şeyi yerli yerine oturtmak demektir, yerine göre katı, yerine göre yumuşak olabilmektir, Hakk'ın tanımı budur.

A

abdirabbih

Guest
Hakk ismi O'nun (c.c)
bizlere yansıyan ise binbir esmanın cilveleri... güzel bir ayna olalım inş..

hannane

New member
sitemkar yüreğim...

sitemkar yüreğim...

Biz sahte sevgilerin adamı olmadık,
Yada sahte cümleler kurmadık..!

Biz riyakar bir edayla tebessüm etmedik,
Yada riyakarca gözyaşı düşürmedik..!

Biz sevinci paylaşırken hüznü unutmadık,
Yada kimseyi kederiyle yalnız koymadık..!

....

Biz sinemizi kardeşliğe ummanlar gibi açmaya geldik,
Ve uhuvveti yüreğimizde taşımaya söz verdik..!

Gönlümüzü açtık vuslatlara ; firaklara ağladık,
Gidenlere ise kapımızı hep açık bıraktık..!

Sevgimizden ancak özler ve sitemkar olduk,
Olmasa da izler yolları biz yine gözler olduk..!

....

Be hey SEN! mağrur bakışlarınla pervasızca giden!
Cüretkar ellerinle acımasızca bizi gönlünden silen..!

Fersahlar senin olsun..
....

Asırlar öncesi içimizi acıtan ne firaklar biliyoruz biz..!

Gelmesen de bu yollar senindir....

uhuvvet

New member
zaman zaman istenmesede olur böyle vakalar sonra rabbimize döner gercekten bu olaydada bir hayır olacagını düşünürek her işte bir hayır vardır deriz

bu konuda mihribah kardeşimle aynı düşünceleri paylaşıyorum.çünkü ne zaman ALLAH affetsin ibadetlerimden uzaklaşsam RABBİM şükürler olsun ki bizleri uyarıyor olan her olayı bir hatırlatma içeriği olan mesaj gibi görüyorumve RABBİME sığınıyorum.ondan sonra yine düşünüyorum hayırlısı olmuş inş. işte diye.

buradada ayrılıklar insana kendini yanlız hissetirebilir belli bi zaman.ama insan inş. hemen yanlız olmadıgını ve RABBİN in kendisinin en yakını oldugunu hatırlar.ALLAH ıma şükürler olsun.

RABBİM ,bizlere kendisini günün hiç bir zamanında aklımızdan cıkarmamayı nasip etsin

A

abdirabbih

Guest
zaman zaman istenmesede olur böyle vakalar sonra rabbimize döner gercekten bu olaydada bir hayır olacagını düşünürek her işte bir hayır vardır deriz

bu konuda mihribah kardeşimle aynı düşünceleri paylaşıyorum.çünkü ne zaman ALLAH affetsin ibadetlerimden uzaklaşsam RABBİM şükürler olsun ki bizleri uyarıyor olan her olayı bir hatırlatma içeriği olan mesaj gibi görüyorumve RABBİME sığınıyorum.ondan sonra yine düşünüyorum hayırlısı olmuş inş. işte diye.

buradada ayrılıklar insana kendini yanlız hissetirebilir belli bi zaman.ama insan inş. hemen yanlız olmadıgını ve RABBİN in kendisinin en yakını oldugunu hatırlar.ALLAH ıma şükürler olsun.

RABBİM ,bizlere kendisini günün hiç bir zamanında aklımızdan cıkarmamayı nasip etsin

evet kardeşim duana amin diyorum...
herkesin terkettiği yerde bir Zat var ki o şükürler olsun bizi hiç bırakmıyor herdaim tutuyor ellerimizden..........

Üst Alt