Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevdiğim kişi bir başkasıyla olmuş,Nedir bunun hükmü?

seventytwo

New member
Selam arkadaşlar.Forumda yeniyim.Öncelikle bu acı çeken kardeşinizden dualarınızı eksik bırakmamanızı isteyeceğim.Daha sonra da aşağıda kısaca açıklayacağım bir meseleyi İslam açısından eğrisi doğrusuyla açıklamanızı isteyeceğim Allah rızası için.

25 yaşında bir devlet okulunda öğretmen olarak çalışıyorum.Üniversitedeyken bir bayanla çıkmaya başladım.5 sene boyunca bir birlikteliğimiz oldu .İkimiz de birbirimizi severek çıktık.Ve cinsel manada da birşeyler yaşadığımızı belirteyim.İyi sayılabilecek bir ilişkiydi.Ardından hem benim psikolojik sorunlarımdan hem de ilişkiyi eskisi kadar cazip bulamayaşımdan ötürü (Allah'ım affet!) ilişkiyi bitirdim.Karşı taraf her ne kadar beni çok seviyor olsa dahi böyle büyük bir günaha imza attım.

Daha sonra psikolojik rahatsızlığımla dolu geçen iki sene yaşadım.Tabii aradan geçen zaman içerisinde o bayanla ara sıra telefonla da olsa görüşmeyi ihmal etmedim. iki sene sonunda onu tekrar istediğimi,sevdiğimi anladım.

Onunla evlenemek istedğimi söyledim kendisine.Ancak bir sorun var:Kendisi onu bıraktıktan sonraki bir yıl başka bir erkekle birlikte olmuş ve ayrılmış.Yani temiz değil anlayacağınız.

Çok zor günler geçiriyorum.Ne yapamam gerektiğine karar veremiyorum.Ne olur beni kınamayın.İslami kuralları pek bilmiyorum.İslamın bu olaya bakış açısı nedir?Ne yapılması gerekir?Onunla tekrar evlensem mi evlenmesem mi karar veremiyorum.Bunun sevabı günahı nedir?Lütfen ayrıntılı olarak açıklayabilirmisiniz.

Şimdiden Allah razı olsun

Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bütün meseleniz işin şeri yönü ise eğer; şayet nikahlanacaksanız hiç durmayın. Ama yine eskisi gibi nikahsız birliktelik ise Allah'tan korkun ve bu birliktelikten uzak durun...

güloo

New member
s.a kardeşim bi benzeri benimde başıma geldi.çok seviyordum onu ortada hiç birşey yokken çekti gitti gitme dememe rağmen gözyaşlarıma rağmen gitti.bana seni seviyorum ama bu ilişkiyi artık istemiyorum dedi.hergün herdakika yine aradı saatlerce konuştuğumuz oluyordu yine hayatıma müdahelelerde ediyordu ama dönmekte istemiyordu.bugün aradıum telefonu 1 buçuk saat meşguldü kim die sorduğumda arkadaşım dedi bende bidaha beni arama dedim canım çok yandı bunu söylerken ama allah bilyor çok sevdim onu oda seviyo eminim.pişman olacak biliyorum allah bu yaşadığım acıları onun yanına bırakmayacak.ama yinede sonsuz mutlu olsunnn

muhacir_b

New member
s.a kardeşlerim ah ah
bir gün resulallah s.a selmanı farisle oturyordu .resulallahın işi çıkar ve selmana beklemesini söler ve döneceğini söleyip ordan ayrılır resulallah s.as.resulallah gecikir ve selman tefekküre dalar ve derki ben resulallahın dünyadayken bir saat ayrılığına dayanamazken yarın ahirette ne yaparım resulallahtan uzak der ağlar ve öle bir ağlar ki üstü başı ve oturduğu yerler sırılsıklam olur ağlamaktan .derken resulallah çıka gelir .selmanı o halde görünce ne oldu kardeşim der.selmanda ya resulallah ben dünyadayken bir saat ayrılığına dayanamadım ya yarın ahirette sen allahın nimeti içinde cennette olacaksın belki ben hak edemeyecem farz edelim hakkettik cennete girdim lakin senin makamın çok yüksek olacak sensiz cennetiş ne yaparım ya resulallah deyince efendimiz s.a tebessüm buyurur ve derki mahzun olma selman inş cennette beraberiz.seven sevdiğiyle beraberdir diyor efendimiz s.as.insan gerçektende ne istediğine ve kimi sevdiğine bir dönüp baksın .allah hepinizin hakkınızda en hayırlısını ihsan etsin.

Üst Alt