Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevap mı isliyoruz yoksa günah mı?

Rahmet4

New member
kardeslerim bizim buralarda camilerimide kermesler oluyor.bazen hirkayi serif ve sakali serifi görme imkanimiz bile oluyor . beni rahatsiz eden satilan iceceklerin yahudi ürünü coca cola olmasi...birkac kisiye söyledim ama is büyülere düsüyor. vatandasda bunu aliyor camiye yardim olsun diye .bu ürünü almak ile sevapmi islediklerini saniyorlar bilemiyorum. hicmi duymadilar bu vurdumduymazlik niye yeri gelince dört dörtlük müslümanligi kimseye kaptirmiyorlar.elimizde olan imkani nicin degerlendirmiyoruz....yetmezmi bu kadar uyumak!!!!

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Gerçekten ilginç rahmet kardeşim..Bir defa yardım tek taraflı olur..Yani yardımı yapan kişi bu yardımdan kendisi istifade etmez..Bence cola alıp İsrail'e katkı da bulunup, kendi sağlığıma zarar vermek yerine;bir şişe meyve suyu alıp fakir bir çocuğun gönlünü yapsam daha mantıklı olur diye düşünüyorum..Allah'a emanet ol!..

muhammet

New member
ALLAH razı olsun çetin kardeşime katılıyorum güzel bir tesbit.

Rahmet4

New member
bcetin811 kardesim haklisiniz ama ben almanyada yasiyorum. yazdiginizi uygulamak inkansiz gibi...bu ürünü cami yetkilileri alip bize satisa sunuyorlar.
dügünlerizdede ayni kuran okunuyor, ilahi söyleniyor, sema gösterisi bile yapiliyor....bizler hem bunlari izliyor hemde bu yahudi iceceklerden iciyoruz.bundan rahatsiz olmamak elde degil... almanyada yasayan bu forumda büyüklerimiz var ise ne olur ilgilensinler... Allah rizasi icin

Üst Alt