Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Senin istifa ettirdiğini biz de istifa ettirdik!!!

Tarihci

New member
Web sitesi
www.saidnur.org
...

Mehmed Akif yaşlı bir zatı anlatıyor sultan ahmet veya ayasof ya camine gidiyo rum her sabah ne zaman ertken giders em gideyi m mihrabın bir tarafında saçı sakalı bem beyaz olmuş ihtiya r bir adam umitsi zce ağlıyor o kadar ağlıyorki ağlamadığı tek dakika yı yakala yamadım,,,nihayet bir gun yanına sokuld um muhter em dedim a efendi m dedim Allah ın rahmet inden bu kadar ne umit olunur mu niçin bu kadar ağlıyorsun??? bana dediki beni konuşturma kalbim duraca k ben çok ısrar edince bana anlattı,,,

Dediki ben II. Abdulh amit devrin de orduda bir binbaşıydım ordunu n imana Kur an a hizmet ettiği devird e orduda bir binbaşıydım,annem babam vefat edince servet imiz vardı payi mal olmasın diye işlerin başına gecmek istedi m, istifa mektub umda bir nezare tçiye ihtiya c vardır dedim istifa m kabul olursa sedare tce istifa etmek istiyo rum dedim,,, biraz sonra sadare tten bir yazı geldi istifa n kabul edilme di, ben tekrar istifa etmek istedi m yine aynı cevap geldi bu sefer dedim çıkayım huzuru na şifahi olarak söleyeyim,,,, çıktım efendi m dedim istifa mın kabulu nu istirh am edeceğim dedim dururm umuz budur dedim,,,derin derin biraz düşündü,, istifa etmemi istemi yordu yuz hatlarından belliy di,,, ısrarımada dayana madı öfkeli bir edayla elinin tersii le beni iter gibi,, haydi istifa ettird ik dedi seni,,,, ben döndüm geldim işimin başına,,,, gece alemi manada ordula rın teftiş edildiğini gördüm risale t mahab Efendi miz yıldızın önunde duruyo rdu butun Türk ordusu Efendi mize tekmil veriyo rdu Osmanlı Padişahlarının ileri gelenl eri vardı Abdulh amitte saygıyla edeple kainatın fahrının arkasında duruyo rdu,,, derken benim birlik geldi başında kumand anı olmadığı için darmad ağınıktı,,, Efendi miz döndü Abdulh amide dedi,, Abdulh amit nerede bunun kumand anı Abdulh amit dediki "ya Rasula llah çok ısrar etti istifa ettird ik" Rasuli ekrem : "senin istifa ettird iğini bizde istifa ettird ik" dedi,,,,, şimdi ben ağlamayayımda kim ağlasın...

...

Çilekeþ

New member
Allah razı olsun tarihCi saolasın. Mehmet Akif'in devrinde buna benzer bir cok hikayeye rastlamak mümkün

Üst Alt