Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sende Seni İsterim

kyck

New member
Web sitesi
ademoglu313.blogcu.com
Verdiklerin senin olsun
Ben isterim sende seni
Cennetinde senin olsun
Ben isterim sende seni

Verdim dedin irade us
Olamıyom gayrı sus pus
Bir bedende ettin mahpus
Ben isterim sende seni

Al nefsini cana yettin
Beni bende yalan ettin
Birliğinden neden ittin
Ben isterim sende seni

Cehennemle korkutursun
Arasatla ürkütürsün
Kaderime sarkıtırsın
Ben isterim sende seni

Mektubuında senin olsun
Dar kalbime rahmet dolsun
Bir sonsuzda bir tek yolsun
Ben isterim sende seni

Açılmasın senle aram
Aç yolumu sana varam
Ruhum ruhun ile saram
Ben isterim sende seni

ADEMOĞLU AL isterim
Tutunacak dal isterim
Sana varan sal isterim
Ben isterim sende seni

ADEMOĞLU

Son düzenleme:

Enver Ýstek

metin mete
Hint dinlerinin hemen tümünde, Antik Mısır mistisizminde, ve Yahudi toplumunun ruhaniyatçı anlayışında nefsin tezkiyesi, çile, ruhun kurtuluşu, aşk ve irfan motiflerinin egemen olduğunu görüyoruz. "ALLAH'ı O'ndan korkmaksızın ve O'ndan hiçbir fayda dilemeksizin sevmek." bunlardandır. Tasavvufçu Rabiatu'l-Adeviyye de (h. 195), cennet arzusu ve cehennem korkusu ile değil, sadece kendisine kavuşmak için ALLAH'a ibadet ettiğini söyler. Rabia; "Ateşinden korktuğum yahut cennetini umduğum için sana ibadet etmedim. Sana sadece zatın için ibadet ettim." demek suretiyle ALLAH'ın iradesinin gereği olan düzenlemeyi hiçe sayarak ALLAH'a iftira eder. Yine Rabia; "Kur'an'ı indirirken, kendisine korkarak ve umarak dua etmemizi emrettiği için Yüce ALLAH'ın yanlışlık yaptığı, cennete bizi teşvik etmek ve cehennemden sakındırmakla haksızlık ettiği"ni ileri sürer... "Bunları bizden isteyen ALLAH'ın bizi yanlış yollara sevk ederek bizi aldattığı"nı belirterek ALLAH'a iftirasını sürdürür... Çünkü bütün bunlar yerine sadece zatını isteyecekmişiz..! Cennetini istemeyecek ve cehenneminden korkmayacakmışız..! Cennet ümidi ve cehennem korkusu ile insanların kendisine yönelip ibadet ettiği ve madde boyutundan soyutlanmadıkları gerekçesiyle müslümanların yöneldikleri Kabe'yi, Rabia, "put" diye nitelemekte ve "yeryüzünde ibadet edilen şu put" demektedir. Çünkü kendisini cenneti istemeyecek ve cehennemden korkmayacak kadar madde boyutundan soyutlanmış kabul etmektedir. Tasavvuf şairi Yunus Emre de; "Cennet cennet dedikleri / Birkaç köşkle birkaç huri / İsteyene ver onları /Bana Seni gerek Seni." (diyor)

"İşte o gün kişi kardeşinden, annesinden, babasından, eşinden ve çocuklarından kaçar. O gün herkesin kendine yetip artacak bir derdi vardır."

(Meâric/11-14, Abese/34-37)

Mesela Saidi Kürdide ayni sekilde Takvasini anlatir;

"Bu hizmete, yani ehl-i imanı dalâlet-i mutlakadan kurtarmağa, lüzum olsa, dünyevi hayat gibi, uhrevî hayatımı da feda etmeyi bir saadet bilirim; binlerce dostlarım ve kardeşlerimin cennete girmeleri için, cehennemi kabul ederim. "

(Sikke-i Tasdiki Gaybi gir. Böl.; Tarihçe-i Hayat s.600; İthamları Reddediyorum. s.52,220; İlmi ve Hukiki Açıdan Nurculuk Davası. s.288; Türkiye�de Nurculuk Davası s.288)

Secde 16 ayetine ragmen;

"Gözümde ne cennet sevdası var, ne cehennem korkusu. Kur'an'ımız yeryüzünde cemaatsız kalırsa Cennet'i de istemem; orası da zindan olur. Milletimizin imanını selamette görürsem, Cehennem'in alevleri içinde yanmağa razıyım. Çünkü vücudum yanarken, gönlüm gül-gülistan olur.�

(Tarihçe-i Hayat. s.600)

Su siiri bir daha düsünsen diyorum,Selam ile elestiri veya tartisma diye yazmadim bunlari Allahin hakkina tecavüz yapmayalim diye yazdim,Selam ile...

kyck

New member
Web sitesi
ademoglu313.blogcu.com
Su siiri bir daha düsünsen diyorum,Selam ile elestiri veya tartisma diye yazmadim bunlari Allahin hakkina tecavüz yapmayalim diye yazdim,Selam ile...

Allah razı olsun. Tartışma değil sohbet.

Allah'ın hakkına tecavüz olurmu, olmaz.
Senin de yazdığın gibi Yunus emre tabiriyle

Cennet cennet dedikleri
Birkaç köşkle birkaç huri
İsteyene ver onları
Bana Seni gerek Seni.

İnsan Allah'a dünyada kavuşursa işte o zaman ne cennet'i düşünür ne cehennemi.

Üst Alt