Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şehitler ölmez,Geliboluya gidin ve hala yaşadıklarını gözlerinizle görün

þahi

New member
Önce şunu belirteyimki bu bir efsane değildir,yani kulaktan dolma laflarla yazmıyorum bunları..İsteyen herkes bizzat gidip yaşabilir..
Çanakkale de bulunan Gelibolu Mevlihanesi nde yaşanan çeşitli olaylar yüzünden delirmiş askerlerimiz bile var..
1.si geçtiğimiz yıl Çanakkale şehitliğini gezerken bize yardımcı olan rehberimiz gündüzleri buraların sadece birer mezardan ibaret olduğunu asıl geceleri şehitliğe dönüştüğünü söyledi.
Gece şehitliğe gittiğimizde heykelin tam arkasınaki uçurumda bulunan yıkık mezarlar a Askerlerin hizaya geçip selam verdiği,yere yatıp toprağı öptüğü o anları hala unutamıyorum..
bi kaç yıl önce saadettin teksoy unda yayınladığı Kanayan Toprağı gördüğümde gözlerime inanamadım..toprak resmn oluk oluk kanıyordu sanki bir kanal varmışcasına,kan etrafında dönüyordu...
Mevlihanede geceleri kalkıp namaz kılan,Çanakkale şehitlerimizi kim inkar edebilir? Cesaret edip mevlihane ye gece giremedim...
ama oranın halkı ve askerler Şehitlerle konuştuklarını ve her gece onları gördüklerini,mevlihanenin kapısında her gece kucağında bir bebek olan ağlayan bir kadın göründüğünü,mezarların başına her gün bir havlu ve bir tas su bıraktılarını ve daha sonra gittiklerinde havlunun ıslanmış ve suyun kullanılmış olduğunu söylüyorlar..yani şehitlerimiz hala abdest alıyorlar onlar hala yaşıyorlar..
ve daha insan aklının alamayacağı onlarca olaya bizzat şahit olmuş insanlar var..
Eğer hala Çanakkale şehitliğini ziyaret etmediyseniz bence bir gidin,tarihimizi görün derim.
İzmir den püskürtülen Yunan askerler bile zamanında ''eğer sizin yeşil sarıklılarınız olmasaydı herşey bambaşka olurdu'' demişlerdir
Yani biz savaşı hernekadar bnlerce yürekli şehidimiz sayesnde kazandıysakta,yüzlerce Osmanlı şehidi de bizlere yardım etmiştir..
Aynı şu anda Gelibolu da yaşayan şehitlerimizin bizi yalnız bırakmadığı gibi onlarda Çanakkale de askerimizi yalnız bırakmamıştır...

Asya

New member
gerçekten çok ilginç.ben de mesela şu an çanakkale mahşeri diye bir kitap okuyorum.onda da sizin anlattığınız gibi ilginç şeyler anlatılıyo.paylaşım için teşekkürler.

Üst Alt