Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sanalda nelere dikkat?

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi
H

hüma-gül

Guest
Arkadaslar sanal ortamda nelere dikkat ediyorsunuz?Karsinizdaki kisiye ne kadar güveniyorsunuz?Bu güvenin ölcüsü oluyor mu?örnegin:
forumda bir kisi var ve onu cok seviyorsunuz ve cok güvendiniz.Ama o kisi sizinle dalga gecercesine oyun oynadi.Bu durumda neler yapardiniz?
lÜTFEN BULUNDUGUMUZ ORTAM NE KADAR SANAL OLURSA OLSUN BIRBIRINIZE DÜRÜST OLUN.SAYGILI OLUN BIRBIRINIZI ÜZECEK SEYLER YAPMAYIN.ÖZELLIKLE VE ÖZELLIKLE YALAN SÖYLEMEYIN.YALANIN SONU YOK ERGEC BU YALANLAR ORTAYA CIKACAK VE SIZI UTANACAGINIZ HALLERE SOKACAKTIR.

Gercekten bu forumla tanistigim icin cok mutluyum.Cok üzüldügümüz kirildigimiz,hayalkirikligina ugradigimiz zamanlarda oldu ama bazi degerleri kaybetmek istemiyorum.Yalan söyleyen oyun oynayan ve burdaki kardeslerinin gururuyla oynayan arkadaslar emellerine ulasamiyacaklardir insallah.ALLAHIM EN DOGRUYU BILENDIR.

hasret

New member
evet abla çok güveniyorsun her dediğine inanıyorsun...sonra hayal kırıklığına uğruyorsun...benimde hem sanal alemde hem reelde başıma çok sık geliyor bu tür olaylar...çok safım herhalde...:(

Azra

New member
abla sanal aleme pek fazla güvenmiyorum doğrusu.ama burda bir kaç kişiye inanıyorum ve güveniyorum.yani burda arkadaş olduk.

çok güvenipte benim güvenimi sarsarsa üstelik bu forumdan olursa.gerçekten çok kırılır ve üzülürüm.bunu yapan kişilerde var demek.

bende burda olmaduğum için mutluyum.gerçek hayatta arkadaş diye güveneceğim biri olmadı.burda bir birimizi görmesekte inanıyorum arkadaşlıklara.inşallah bu devam eder.

H

hüma-gül

Guest
Hasretcim bu saflik degil bence bu karsimizdakinide kendimiz gibi görmemizden kaynaklaniyor.Evet azra burda öyle güzel dostluklar kurduk birbirimizi Allah(cc)icin sevdik güvendik.Insallah gercekten cogumuz böyle düsünüyordur.

mhmt

New member
"Insallah gercekten cogumuz böyle düsünüyordur."
amin amin amin...

evet abla:) aynen inş.

selametle...

B

beyaz_ýþýk

Guest
Peygamber efendimiz buyurduki ....

Aldatan bizden değildir.....

Peki bundan ne anlıyoruz..Yalan konuşmamayı malda ticarette hile yapmamayı...

Peki bunu bırazda daha acarsak..Alatadanın yalan iş yapanın konuşanın mumin olamıyacağı..musluman sayılamayacağı...

onun icin neresi olursa olsun hep dogru soylemek lazım...
Dogrular sıddık makamına yazılır.Kişi, doğru söyler ve doğruyu arar da sonunda Allah'ın indinde siddik (doğru sözlü) diye kaydedilir.

radikal

New member
Hayrdır arkadaşlar n'oldu birileri sizi kandırmaya mı çalıştı. Kandırsa n'olur ki ? Kendini kandırmaktan başka eline bir şey geçmezki. Yaptığı zamanla anlaşılır o herkesşn sözüne ve fikrine önem verilen insanı kimse ciddiye almaz böylelikle o kişi bunun manevi ağırlığı altında ezilir,çöker kalır. Hiç dert etmeyin "hiç bir suçlu kendi yargıçlığından kurtulamaz".

Müslüman salak değildir,avil değildir,hoşgörülüdür tevazuu sahibidir ama asla koyun değildir.
Kişi aslı astarı olmayan şeylerle kendini eğer büyük göstermeyi arzuluyorsa, söylemek lazımki buna gerek yok. Çünkü bu sitenin en değersiz ve aşağılık bir üyesi varsa o da benim nefsimdir. O dahi benden sonra gelir. O yüzden; ey arkadaş! her kimsen ve kimi kırdıysan hatanı düzeltki benden de daha aşağılara aday olma!

H

hüma-gül

Guest
aman hocam estagfurullah.Emeginize saglik insallah bu kisi bu yazilari okurda helallik almadan bir yere kaybolmaz.Ölüm bizin icindir.Bu dünya degil ahiret bizim icin aslonladir.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Abla çok güzel bir konuya değinmişsin Allah razı olsun..Hayatım boyunca hep dürüst olduğum için kaybettiğimi düşünürdüm...İnsanların hiçbirine güvenemez olmuştum, en yakın dostlarımı birer birer kaybediyordum..Ama ne zaman Allah(c.c)'i kendime dost bildim işte o zaman hayatım anlam kazandı..
İnsanlar mantıklarını devre dışı bırakıp genelde duygularıyla haraket ettikleri için geriye dönüşü olmayacak hatalar yapabiliyorlar..
Şimdi şöyle düşünüyorum artık!..Dünyada 10 milyar insan yaşıyor ve her birisi benim dostum olmaya aday...Bir tanesini kaybedipte dünyamı başıma yıkacağıma, geri kalan 9.9..... milyarı değerlendirmek daha mantıklıdır diye düşünüyorum;)

H

hüma-gül

Guest
gercekten hep dürüst olanlar mi üzülecek:( bize ne yapilmasi istiyorsak karsimizdaki icinde aynisi isteyelim.Bize ne yapilmasini istemiyorsak karsimizdaki icinde aynisini isteyelim.

Rahmet4

New member
yalancinin mumu yatsiya kadar yanarmis... bizleri kandirmakla ne cekti eline yüceldimi tam tersi oldu bu kadar insanlarinda haklari gecti.... hadi diyelimki hakkimizi helal etmiyoruz ne olacak hali .... bizler bir müslüman olarak insanin makamina degil yüregine bakariz...müslüman müslümana güvenmese daha kime güvenecek?????
hazir konu acilmisken fazla ileriye gitmeyelim kardesler unutmayalim bizler sadece din kardesiz.... erkek olsun kadin olsun realde nikah düsüyor mahrem oluyoruz birbirimize sevap isleyelim derken günaha girmeyelim... yanlis anlamayin kardeslerim kimsenin kötülügünü istemem

Mücahid

New member
Mü'min aldatmaz,mü'min aynı delikten iki kez ısırılmaz.Vesselam

asikkulun

New member
tanışmadan önce yada tanışdıktan sonra onu deniyorum.bakıorum ki o tavırlarım karşısında nasıl davrnacakkk???dürüst mü deil mi??(not bunu güvenmediğim için yapmıyorum...daha çok anlaşabilmek ve nasıl bir huya sahip onu öğrenmek için)

rusen_alp

New member
insanlara şüpheyle bakanlar , önce kendi insanlıklarından utansınlar.Aslında bu insanın kendini çok beğenmesi ve kibirle ilgili bir mevzu.Kendimden başkasına güvenmem diyenler için hayat bir zindandan öte bir şey değil. Ben kimim ki karşıdaki insandan şüphe duyacağım.Şüpheyle yaklaşanları hiç sevmem, onlar da beni sevmez. Bu yüzden bu tarz insanlarla da bir bağlantım olmaz, olursa da en kısa zamanla o online bağlantı, ofline bağlantısızlığa dönüşür, karşıdaki insanı denemeyi de hiç sevmem, insan bir denek değildir, insanları kobay yerine koymayalım, onlara insan olması nedeniyle değer verelim, kendimizi büyük sanmayalım, en büyük Allah'tır, içimizdeki vesvese ve şeytandan Allah'a sığınalım.Sağlıcakla kalın kardeşler....

firdevs

New member
"Mü'minlerin kalplerine, imanlarına iman katıp-arttırsınlar diye, ‘güven duygusu ve huzur' indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır: Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. " (48/4)

gulya

New member
sanaldan bi kac kisi var ki onlara guvendigim kadar belki kendi yakinlarima bile guvenmiyorum.oyuzden guvenmeye devam etmeyi tercih ederim

berfut

New member
islam foruma ve tüm kardeslerime canı gönülden inanıyorum...

Üst Alt