Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salavati Serife Getirmenin Faydalari

gulya

New member
1- Salavât, Ahzâb Sûresi 56. âyette belirtildiği üzere Cenâb-ı Hakk'ın buyruğuna itâattir.
2- Salavât, günahların affedilmesine vesîledir.
3- Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e yakın olmanın en güzel ve en kolay yolu ona salavât getirmektir.
4- Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem-, kendisine salât okuyana mukâbelede bulunur.
5- Her salât getirenin ismi, Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e arz edilir.
6- Salât ü selâm okuyan kimse, Allâh ve Rasûlü'nün muhabbetini diğer muhabbetlere tercih etmiş olduğu için, O'nun ahlâkıyla ahlaklanmada seviye alır, kötü ahlaktan kurtulur, fazîlete erer.
7- Rasûl-i Ekrem'in kendisine olan muhabbeti arttığı gibi, onun da Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e olan muhabbeti devam eder ve katlanarak artar.

8- Allâh Teâlâ'nın Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- ile bize ihsan ettiği lutuflar, sayıya gelmeyecek kadar fazla olmasına rağmen, salât ve selâm ile Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'in üzerimizdeki hakkını çok az da olsa ödemeye çalışmış oluruz.
9- Allâh Teâlâ'nın rahmetinin üzerimize inmesine vesîledir.
10- Salavât unutulan sözün hatırlanmasına sebep olur.
11- Salavât duâların kabûlüne vesîledir.
12- Yine salavât kıyâmetin o zor gününde arşın gölgesinde gölgelenmeye vesîledir ki, hadîs-i şerif'te şöyle buyurulur:
"Kıyamet gününde üç kişi Allâh'ın arşının gölgesinde gölgelenir:
1- Üzüntülü kişinin sıkıntısını teselli eden kişi.
2- Benim sünnetimi ihyâ eden kimse.
3- Benim üzerime çok çok salavât getiren kimse."

mhmt

New member
okudum..anladım kardeşim..
Allah razı olsun..

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Gulya o kadar güzel bir kalbin var ki!..bende biraz önce salavat ile ilgili bir yazı arıyordum bu kadar olur..Allah razı olsun emeğine sağlık kardeşim!...

Z

zeynep_hearty

Guest
rabbim razı olsun ..emeğinize sağlık ....selam ve dua ile..

ebedi

New member
salavat bölümümüze katılmamız çok hoş olur can kardeşlerim.

gulya

New member
Gulya o kadar güzel bir kalbin var ki!..bende biraz önce salavat ile ilgili bir yazı arıyordum bu kadar olur..Allah razı olsun emeğine sağlık kardeşim!...

Allah razi olsun abim.bunu senden ikinci kez duyuyorum.bi keresindede cenazeme gelirmisin konusunda ole solemistin.cok saol

Üst Alt