Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salavat getirmek

leyla

New member
salavat getirmek Allah Resulu ile gönül bağının ve irtibatının en açık göstergesidir. O'na salat ve selam aslında kendimiz için O'ndan şefaat talebinde bulunmaktır.O'na getirilen her selat-u selam Ahirette beni hatırla ben de Senin ümmetinin bir ferdiyim manasına geliyor Efendimize bir gün sahabelerine günlerin en hayırlısının cuma günü olduğunu o gün kendisine salavat getirmelerini ister.Bunu şöyle açıklar. Sizin salat ve selamlarınız melekler vasıtasıyla Bana ulaştırılır. Bu durum sahabelere biraz garip gelirve sorarlar Getirdiğimiz salatu selamlar size nasıl ulaşacak ya RasulAllah? o gün sizin bedeniniz çürümüş olacak Efendimiz de bize O na rahat ulaşabileceğimizi haddizatında anlayabilenler için mesafenin olmadığını ifade eden bir cevap verir. Allah peygamberlerin cesetlerini çürütmeyi yeryüzüne haram kılmıştır.Yani ben sizin bana gönderdiğiniz salat u selam ve diğer hediyelerinizden haberdar olurum.Allah Rasulu işlerinde sıkıntıya düşenlerin salavat getirmesini tavsiye eder.

Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed Kema salleyte ala ibrahime ve ala ali İbrahim inneke hamidün mecid

Salli ve sellim ya rabbi ala habibike Muhammedin ve ala cemi'il-enbiyai ve'l-mürselin ve ala ali küllin ve sahbi küllin ecmain amin

Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed Kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim.İnneke hamidün mecid.

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabihi biadedi evraki'l-eşcar ve emvaci'l-bihar ve katarati'l-emtar

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.Bi adedi ılmıke ve biadedi ma'lumatike

Allahumme salli ala seyyidine Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin biadedi külli dain ve devain ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesiran kesira

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya RasullAllah

Allahümme salli salaten kamilaten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedini'llezi tenhallü bihil-ukadü ve tenfericü bihi'l-kürabü ve tükda bihi'l-havaicü ve tünalü bihi'r-ragaibü ve hüsnü'l-havatimi ve yüsteska bihi'l-gamamü bivechihi'l-kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin biadedi külli ma'lümin leke

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah C.C. razı olsun...

salavat_3.gif

Şüphesiz Allah ve melekleri peygambere çok salavat getirirler.Ey iman edenler! Sizde ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin"
(AHZÂP SURESİ 56.AYET)

Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa salavat getirmek farzdır.Ve adı her anıldığında ona salavat getirmek vaciptir.(imamı kurtubi)

Hadis: "Kıyamet günü insanların bana en yakın olanları üzerime en çok salavat getirenlerdir"

Hadis: "Kim benim üzerime 1 salavat getirirse Allah onun üzerine 10 salavat getirir. Kim benim üzerime 100 salavat getirirse Allah onun iki gözü arasına nifaktan kurtuluş beratı yazar.Ayrıca ateşten kurtulduguna dair bir beraat yazar. Ve kıyamet günü onu şehitlerle beraber cennete iskan eder"

Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh
Tüm Mü'minlerin şefeatçisi ol yaa Resulellah....

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke Ya Resulallah
Sana binlerce salât ü selam olsun Ey Allah’ın Resûlü

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamün aleyke Ya Habiballah
Binlerce salat ü selam Sana ey Allah’ın Sevgilisi

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya Emîne vahyillah
Sana binlerce salat ü selam olsun ey Allah’ın vahyinin emîn temsilcisi

Kardeşlerim Mevlüt Kandili için bol bol Salavat-ı Şerif getirmeye davet ediyorum sizleri
Okuduğumuz Salvatları peygamberimizin ruhuna hediye edicez inşaAllah
Allah rızası ve Peygamberimizin şefaatine nail olmak için bunu yapalım inşaAllah

--- Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh... ---

ALLAH C.C. Hazretleri bu Salavat-ı şerifleri okuyan kardeşlerimizden Razı Olsun,
Onların amellerini salih, günahlarını affeylesin, tüm geçmişlerinede rahmet eylesin inşAllah
(Amin)

leyla

New member
teşekkürler ALLAH RAZI OLSUN

Üst Alt