Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"sağ Kolumu Kaybettim Ama Sol Kolum Var"

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
"SAĞ KOLUMU KAYBETTİM AMA SOL KOLUM VAR"
.

.
Seddülbahir ve Conkbayır'ın büyük kahramanlarından biride Bombacı Mehmet Çavuş 'tu. Bu kahraman Anadolu çocuğu ,İngilizlerin siperlerimize fırlattığı el bombalarını korkusuzca hemen yakalar,karşı tarafa fırlatır ve zararını kendilerine dokundururdu. İngilizler bunu anlamış olacaklar ki bombaları bir kaç sayı saydıktan sonra fırlatarak Mehmet Çavuş 'un iadesini önlemeye çalışmışlardı. İşte böyle bir bomba Mehmet Çavuş 'un elinde patlayarak sağ elinin bileğinden kopmasına sebep olmuştu. Bu yiğit delikanlı vazife şuuruyla hastahaneden tabur kumandanına yazdığı mektupta şöyle diyordu:
"Sağ kolumu kaybettim, zarar yok,sol kolum var. Onunla da pekala iş görebilirim. Beni müteessir eden ve yüne kıtama iltihak edip düşmanla çarpışmama mani olan şey yaramın henüz kapanmamış olmasıdır.
Hastahaneden kurtularak halen harbe iştirak edemediğim için beni mazur görünüz ,affedeniz muhterem kumandanım.."

.

ÝPEK YOLU

New member
iman böyle birşey işte. abdullah ibni cahş'dan hz. talha'dan ebu katade'den farkları sadece allah rasulu (s.a.v) in sohbet dairesine dahil olamayıp sahabe makamına çıkamayışlarıdır...
allah şefaatlerine nail eylesin (amin)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
iman böyle birşey işte. abdullah ibni cahş'dan hz. talha'dan ebu katade'den farkları sadece allah rasulu (s.a.v) in sohbet dairesine dahil olamayıp sahabe makamına çıkamayışlarıdır...
allah şefaatlerine nail eylesin (amin)

Allah razı olsun . Mehmet akif şu dizilerle anlatıyor hakikati;

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i
Bedr'in aslanları ancak bu kadar şanlı idi.

......

Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber
Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber

çanakkaledekiler Efendimizin silah arkadaşlarıydı....

nurullah_01

New member
işte bizim atalarımız dedelerimiz, yanii artık ne diye biliriz ki herşey ortada.

Rabbim razı olsun. çok güzel ve örnek alınması gereken bir paylaşım.

selam ve dua ile

hasret

New member
Rabbim razı olsun kardeşim...
örnek alınması gereken çok güzel bir paylaşım...
emeğinize sağlık...
selametle...

Müþtak

New member
Allah cc razı olsun,
Süper bir iman gücü,bize de nasib et Ya Rabb
..

yolcu

New member
Allah Razı olsun,
gercek olan İman gücü, bu aslan gıbi daha niceleri var, gecenlerde bı sıtede bır fotograf gordum ve çook etkılendım kurtuluş savasına katılan askerlerden bır tanesının fotografıydı, çook genç, bız onun yasındayken parklarda onuyorduk , o ıse askerı unıformayı gıymış,, savaşa katımış, mukayese bıle edemıyorum

işte o fotodraf

Shot at 2007-07-14

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah Razı olsun,
gercek olan İman gücü, bu aslan gıbi daha niceleri var, gecenlerde bı sıtede bır fotograf gordum ve çook etkılendım kurtuluş savasına katılan askerlerden bır tanesının fotografıydı, çook genç, bız onun yasındayken parklarda onuyorduk , o ıse askerı unıformayı gıymış,, savaşa katımış, mukayese bıle edemıyorum

işte o fotodraf

Shot at 2007-07-14

üstad bu babayiğitler cephede delikanlı oldular,
şuanki yaşıtları sokakta misket oynarken onlar tüfeklerde saçmalarla oynadılar,
şu zaman yaşıtları kitap okurken, onlar o dönemede bir milettin tarihini yazmakla uğraşıyordu,
şu zamanda büyükleri sevda peşinde koşaraken, onlar ozamanda silahlarını yaren edinmişti,
aslımızı ne kadar çabuk unuttuk değilmi? oysaki daha bir asır bile olmadı!!! YAZIK BİZE...

mhmt

New member
ne denirki kardeşim daha..
Allahım mekanını cennet eylesin..Allah ondan razı olsun..

paylaşandan da razı olsun..

selametle...

Üst Alt