Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sadece bir hikaye:)

Gül_i Rana

New member
Ne İstediniz Benden..!?

Akşam Peynirci Kadir’in verdiği bir parça peynir ve Fırın’cı İsmet’in verdiği ekmeği yedim. Çeşmeden su içtim. Sonra bir Pazar tahtası buldum. Üzerine serdiğim kartonda uyumak için hazırlık yaptım. Ayakkabılarım ayağımı sıktığından çıkardım, başımın kenarına koydum ne olur ne olmaz diye.

Sonra uyudum. Uykumda ne güzel düşler gördüm. Bir arabaya binmişim. Camdan dışarı doğru bakıyorum. Göle’den Ardahan’a giden yolda her yer yeşillenmiş, dağların tepelerinde hala kar var, kuzular çayırlarda otluyor,bir tay annesinin etrafında zıplayarak oynuyor, çocuklar tarlalardan çiçek toplamış, yaşlı bir dede elindeki kürekle tarlasına su arkı yapıyor.Gözlerim buğulanmış camdan cennete bakar gibi bakmaktaydım.Otobüs Ardahan’da garajlarda durdu.Tam otobüsten inecektim bir ses duydum.

Kalk lan buradan.Allah’ın delisi yatacak yer mi yok,gelip kapının önüne yatmışsın.?
Düş mü, hayal mi pek anlayamadım. Ama ayaklarıma vurulan sopanın acısıyla rüya gördüğümü anladım.
Bu sözleri söyleyeni tanırım. Adı bakkal Mahmut, ama bir şey diyemedim. Adam haklı. Dükkanının önüne koyduğum tahtaların üzerinde uyumuşum. Dükkanı açması için benim kalkmam lazım.Uyku sersemi sağa, sola bakındım.Ayakkabılarım yok.
Abi dedim, ayakkabılarımı gördün mü.? Okkalı bir küfür savurdu. Hay seninde ayakkabının da diye. !
Anladım gece uyuduğumda baş ucumdan ayakkabılarımı çalmışlar.

Benden ne istediniz, niye çaldınız ayakkabılarımı. ?
Bre dinsizler, bre zındıklar ne yaptım size. ?

Özelleştirme adı altında koca fabrika arsalarını, makine ve demirbaşları yandaşlarınıza sattınız sesim çıkmadı. !

Yumurta üretip, kırk yıllık dededen kalma yumurta sarısı ve akını ayırarak , poşete koydunuz.KDV oranlarını bir anda % 18 den % 8 e düşürdünüz sattınız sesim çıkmadı. !

Arap sermayesine koca arsaları peşkeş çektiniz, Ofer ve şeyhlerin önünde el pençe durdunuz.23 Nisan günü törenlerde çocuklara kara çarşaf giydirdiniz,21 yaşında bir genci Çocuk sayarak törenleri Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı bir gösteriye çevirdiniz.Cemaatlere böldünüz ülkemi, dindar ve dinsiz saydınız inananları.Sesim çıkmadı.!

İpek takım elbiseler içinde gezen bir vekil “ fakirler zeytini bir ısırışta yemesin” diye meclis çatısı altında konuştu.Sendikaları susturdunuz.Sosyal Reform adı altında kazanılmış hakları geri aldınız.İnsanların mezarda bile emekli olmasını engellediniz.Hastaneleri özelleştirerek sağlık sektörünü ticarethanelere çevirdiniz.Artık ne doktor yeminine bağlı, nede çalışan memur devletine.Rüşvetin adı bahşiş olmuş.Arena proğramı gösterdi. Rüşvet(pardon bahşiş) almayan memura Salak diyorlar.

İhalelerin kokusu Bağdat’a kadar gitti.Ama yanlış hesap olmasına rağmen Bağdat’tan dönemedi.Orada stratejik ortağınız Amerikan Conilerine takıldı sanırım.

Aha ben söylemeyi unuttum, ama sizde sormadınız ki.Nerelisin diye.?. Ben Ardahan’lıyım.Yıllar önce geldim istanbul’a. Fabrikalarda çalıştım asgari ücretle.Hanım temizliğe giderdi.Şeytana uydu kapıcı Ahmet’le kaçtı.Çocukların ikisini evlatlık verdik.diğerleri tinercimi,serserimi oldu bilmem.Yıllarca ayakta durmaya çalıştım olmadı.
Ev kirası 400 Milyon,yol parası 100 milyon, Elektrik su v.s. 150 milyon.Mutfak için Pazar artıklarını toplasan bile 200 milyon. Tüpgaz 37 milyon.Bakkal ,Manav 150 milyon, son zamanlarda karım tutturmuştu cep isterem diye , ne menem b….. sa, onun aylık gideri de 100 milyon. Çocukların okul masrafı aylık 150 milyon….başkada var ama aha şimdi aklıma gelmiyor.Sigarayı bıraktım.İçki falan içmem tövbe.Rakının şişesi 45 milyon, nerden içeceksin kardeşim.İçemeyince bende haram…haram demeye başladım.. Sahi topladınız mı, kaç kuruş etti.? Of dedim ya kafam karışık. Şimdi deli aklımla bu para nasıl toplanır.Kaç para eder nerden bileyim.Bir ayda nasıl kazanılır diye sormayın. Zaten ben kafayı yedim of…offff…. !

Ha sahi sizin çocuklarınız özel okullarda okudu, ellerinden tutarak gezmelere gittiniz.Kışın Uludağ’ da yazın Altınoluk’ta eğlendiniz. Çocuklarınızın başını arap karıları gibi kapatıp, İmam hatip mezunu çocuklarımızı sokaklara saldınız.Ama sizin uşaklarınız Amerika’da özel okullara gitti.

Sahi ben uslu,uslu yaşarken, siz niye hep kavga ediyorsunuz.Anayasa Mahkemesi, Sendikalar, Sivil Toplum Örgütleri, Askeri organlar,Futbol federasyonu,Esnaf ve Sanatkarlar,Üniversite gençliği, Rektörler, Aydınlar, gazetecilerle kavga ediyorsunuz.Allah aşkına nedir bölemediğiniz.

Yalnız siz değil, bu ülkede Solcu, sağcı, ortayolcu kim varsa herkes bir kavganın içinde.Kimsenin kimseyi saydığı,sevdiği yok.Nereye elini atsan elin yanıyor.

Geçen gün ta yanımda, aha şu aradaki sokakta bir çocuk kadının boynundaki zinciri kopardı, elinde bulunan bıçakla bize de saldırdı. Allah’tan bulaşmadık ona.Sahi yakaladınız mı ?.
Oh…0hh diyorlar ki yakalansa da bir gün sonra serbest kalır.Yahu beni kimliğim yanımda yok diye bir hafta nezarette tuttunuz..Ola komiserim deli adamın kimliği olur mu diye sordum. Birde dövdünüz.Hele ayaklarımın altı ağrıyor.!

Gene de sesimi çıkarmadım.!
Ben sokaklarda yaşayan bir vatandaşım.Herkes bana deli diyor.Gerçi kim deli, kim akıllı pek belli değil ama beyler ben, şu sefil kardeşiniz günlerce aç kaldım, susuz kaldım.Çöp tenekelerinden ekmek topladım.Sokak çeşmelerinden su iştim,Kaldırımlarda karton kağıtların üzerinde sabahladım, ama kimsenin malına göz dikmedim.Kimsenin bir şeyini çalmadım.!
Bre insafsızlar,bre imansızlar siz benim iki yıldır giydiğim, ucundan azıcık delinmiş, bağcıkları bile naylon iplerle bağlanan ayakkabılarımı niye çaldınız.

Ne istediniz benden. Ne…..ne……neeeeeeeeeeeee…!..?
Ben size ne yaptımmmmmmmmmmmmm. !..?

ENGİN KASAP

samanyolu

New member
Arap sermayesine koca arsaları peşkeş çektiniz, Ofer ve şeyhlerin önünde el pençe durdunuz.23 Nisan günü törenlerde çocuklara kara çarşaf giydirdiniz,21 yaşında bir genci Çocuk sayarak törenleri Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı bir gösteriye çevirdiniz.Cemaatlere böldünüz ülkemi, dindar ve dinsiz saydınız inananları.Sesim çıkmadı.!
Ha sahi sizin çocuklarınız özel okullarda okudu, ellerinden tutarak gezmelere gittiniz.Kışın Uludağ’ da yazın Altınoluk’ta eğlendiniz. Çocuklarınızın başını arap karıları gibi kapatıp, İmam hatip mezunu çocuklarımızı sokaklara saldınız.Ama sizin uşaklarınız Amerika’da özel okullara gitti.

Sahi ben uslu,uslu yaşarken, siz niye hep kavga ediyorsunuz.Anayasa Mahkemesi, Sendikalar, Sivil Toplum Örgütleri, Askeri organlar,Futbol federasyonu,Esnaf ve Sanatkarlar,Üniversite gençliği, Rektörler, Aydınlar, gazetecilerle kavga ediyorsunuz.Allah aşkına nedir bölemediğiniz.
bu yazının özellikle bu bölümlerine katılmıyorum .Başörtüsü ne zamandır arap adeti oldu .islamın kadınlara emri olan başörtüsüne ve başörtülü bayanlara hakaret olarak algıladım..

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Burada ki benzetmede çok ince bir serzeniş var aslında.

Yani;

Tesettürde en ileri yolu seçmekle beraber, İmam Hatip mezunlarını işsiz bıraktınız ve ama kendi çocuklarınızı Amerika gibi İslam'la alakasız yerlerde okuttunuz.

BeyazKelebek

New member
[sıze=3]burada ki benzetmede çok ince bir serzeniş var aslında. [/sıze]

[sıze=3]yani;[/sıze]

[sıze=3]tesettürde en ileri yolu seçmekle beraber, imam hatip mezunlarını işsiz bıraktınız ve ama kendi çocuklarınızı amerika gibi islam'la alakasız yerlerde okuttunuz. [/sıze]

cok haklısın abıcım..
cok güzel söyledın vallahı..
elıne dılıne koluna saglık ınsallah..

Üst Alt