Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sad Suresi 10

Brk_17

New member
öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar...Ben 17 yaşında bir gencim,bugün Kuran-ı Kerim'in mealini okurken Sad Suresi 10.uncu ayet kafama takıldı...Bu ayete bakıp bana bi yorumlarmısınız..? Yüce Allah tüm imkanlarını kullansınlarda göğe cıksınlar görelim diyor fakat yasadıgımız dönemde cesit cesit ucaklar var göğe cıkan hatta Ay'a bile cıkıldı...Bu yaşta oldugum icinde kafam karısıyor olabilir ama hayatı sorguluyorum sonm dönemlerde careyide Kuran'ı okumadan buldum bazı yobazlar Kuran'da çelişki var diyorlar ama onların gösterdikleri hiçbiri celişki değil ama bu kafama takıldı lütfen tatmin edici cevabınızı bekliyorum Teşekkürlr...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yüce Allah tüm imkanlarını kullansınlarda göğe cıksınlar görelim

Sevgili Brk_17

Anlamaya çalıştığınız ayetin son kısmını yazmışsınız. Ve bu konuda kaç meale baktınız bilmiyorum. Ben Sad suresi 10. ayetin bir kaç mealini alıntılıyorum ve ayrıca burada ki manayı algılayabilmek için ayetin bir kısmını değil, en azından surenin büyük bir kısmını okumanızı tavsiye ediyorum.

Yoksa bütün o göklerin, yerin ve aralarındakilerin mülkü onların mı? Öyle ise bütün imkanlarını seferber ederek yükselsinler de görelim!

Yoksa göklerin ve yerin ve aralarındakilerin mülkü onlar için midir? (Öyle ise) Sebepler içinde yüksetiversinler.

Yoksa göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunanların mülkü onların mı? Öyleyse sebepler (vâsıtalar) içinde yükselsinler (vâsıtalara binip göklere çıksınlar da oradan âlemi yönetsinler, vahyi de kendi isteklerine göre indirsinler).

Yoksa göklerin, yerin ve bu ikisi arasında bulunanların mülk ve saltanatı onların mı? Eğer öyleyse sebepler içinde yükselsinler.

Yahut, göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunanların hükümranlığı, onların elinde midir? Öyle ise sebeplere sarılıp ta göğe yükselsinler (de hükümranlığı ele geçirsinler bakalım).

Üst Alt