Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Saçmalık

fernandito

New member
görmediğiniz bir şeye inanıp hayatınızı ona göre şekillendiriyosunuz çok saçmalık

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Öncelikle Siteye Hosgeldiniz, ilk mesajınızda hemen saçmaladigimizi anlamisiniz .
Evet siz Görmediginiz Aklınıza Fikrinize inanianak burdakilerinin sacmaladigini söylüyorsunuz.
Bu durumda Akıllı olduğunuza inaniyorsaniz sizde saçmalıyorsunuz demektir.

Not: Bu cok kisa hayatta saçmalamak, ebedi hayatta saçmalamaktan daha karlidir.

Niyazen

New member
:D bencede saçmalık.. insanların başı boş bir şekilde dünyaya geldiklerine inanmaları. bilim bile bir insan oluşumunun tesadüf olabilmesi için milyonda bir ihtimal bile vermezken, aklı ve ilmi inkar edenlerin hala piyasada bolca bulunmsı TAMAMEN SAÇMALIK :D

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
görmediğiniz bir şeye inanıp hayatınızı ona göre şekillendiriyosunuz çok saçmalık

sizin mantıgınızla size sorum olacak havayı görüyormusunuz aklınızı göre biliyormusunuz egerki göremiyorsanız neden inanıyorsunuz egeki görüyorsunuz bize nasıl görüdünüzü anlatın ve nasılbir şey oldugunu gösterin

selametle

mavigezegen

New member

Allah birdir ve Hz.Muhammed (s.a.v.) O'nun elçisidir dediğim için saçmalıyorsam (haşa) ne mutlu bana, şükürler olsun beni yaratana diyorum.

Siz saçmalamadığınızı düşünüyorsanız neden saçmalamadığınızı da söyleyin de biz de bilelim.

Niyazen

New member

sana tek bir soru sormak istiyorum.. Bir insan için ölüm çok basitken hayatta kalabilmeyi nasıl başarabiliyorsun? ( bu sorumu iyi düşün tesadüfenmi hayattasın? çünkii ölmen için bir sürü sebep var hayatta ;) hastalıklar, felaketler, kazalar binlerce neden var.. ? )

gönül dostu

New member
bu gibilere cevap vermeninde bi nevi saçmalık olduğunu düşünüyorum.

nasıl olurda bi insan inanmaz. kendisini biliyomuydu. insanın kendisi yaratanın en büyük ispatıdır.

Allah dilediğininin gözünü kör eder. bunların gözlerini açmak bizlere kalmamış.

velhasıl ben Allaha inanmayan birinin olacağına inanmıyorum. isyandır bu açık bi isyan. İnanmamak mümkünmü bu kadar alem 2 candan 1 can vesaire... bu böyle devam eder...

...
kardeşim çok negatif bakıyorsun konulara ama bir noktada da haklısın bu gibi kişiler önyargılarının oluşturduğu perdeyi gözlerinden kaldırmadığı müddetce biz ne kadar çabalasakta bir sonuç vermiycektir ama bir şeyde varki belki onu bu siteye gelmesine vesile olan rabbim hidayet ederde inş. bu kardeşimizde beduuzzaman hz.lerine daha çok küçük bir çocukken kafa tutan ateist gibi islamın nasıl bir mantık dini olduğunu anlarda yaptığı hatadan döner inş.(bizim çabamızda ibrahim (a.s)ateşe atıldığında karıncanın götürdü su misali )Selam ve duayla...

ARZ_7

New member
Dünya Bir Bekleme Odasıdır,Çağrılınca Gireceğiz..(IlyasKüçük)

Arkadaşın sözünü bir nebze olsun desdekliyor..

Bu dünya bekleme odası ise, insanlar (inandıklarıyla) amel etmemeli, ve sadece beklemelidir. Arkadaşta bizim hiç bir şey yapmamızı, keyf sürmemizi istiyor. Bekleyen insan ne ile karşılaşacağını tam olarak bilemez. Belki bekledikleriyle(inandıklarıyla) karşılaşamaz.

Bekleme odasına giren insanlar, bütün hazırlıklarını yapmış(yahut tüm dosyalarını hazırlamış) bir imza veya bir görüşme için beklerler. O halde müslüman için "dünya hayatı" bir bekleme değil, bir hazılık odasıdır. Sahneye çıkacak olan bir sanatçının hazırlandığı oda...

Son düzenleme:

Turhanoglu

New member
“Süphe yok ki gökLerde ve yerde mü'minler için (ALLAH'ın varlığına dair) deLiLLer vardır.” (Casiye:3)

sana bir soru

*İnsan yattığı zaman bir tarafından diğer tarafına dönmezse felç olur. Bu dönme işini ayarlayan ise burnumuzdur. Burun içindeki iki odacıkta bir sıvı her45 dakikada bir diğer odaya geçer. Birinci oda dolunca beyin uyarılır ve insan diğer tarafa döner. 4ila10bin farklı çeşitte kokuyu alan, içimize giren havanın 32,2 derece olmasını sağlayan, solunum yoluyla insanın içine giren mikropları dışarı atan burundur. Bu olaylardan hiçbirinde insanın bir müdahalesi söz konusu olmadığına göre bu mükemmel organı insana armağan eden kim?

bu doğrultuda düşünebilirsin, eğer objektif düşünecek kadar kendine saygın kaldıysa.. yüce kur'an-ı kerimde belki sekizyüz küsür sefer siz hiç düşünmezmisiniz,olaki düşünüp öğüt alırsınız gibi ifadeler geçer...olaki düşünürsün...

Dostlara duacýyýz

New member
Mesala bitkilerden örnek verelim kardeşim..hiç ibret almazmısın bitki yyaşıyor yaşlanıyor ve ölüyor..sonra tekrar yaşıyor...olurkii iyi düşünesin ALLAH (c.c)ßir ßitkiyii insanlara ibret alsınlar diye hepimiz birgün öyle olacağız ölücez sonra mezarlaımızdan kalıkacağız yine yine canlanza öldükten sonra diriliş ibret alll barii saçma diye geçiştirme yazık ediyosun kardeşim

mustafaali

New member
Web sitesi
dunyaveuzay.sitemynet.com
saçmalık mı

saçmalık mı

sevgili kardeşim onu yaz makla çok büyük bir hata yaptın.
BİR DÜŞÜN:
bir kablonun içinden geçen elektriği görmüyor ama inanıyorsak
insanın aklını beynini görmediğimiz halde inanıyorsak.......................................................................................................

Burada saçmalık olan ne var:confused:

mustafaali

New member
Web sitesi
dunyaveuzay.sitemynet.com
bu arada dünyanın kendi gezegenimizin her şeyini bilmiyoruz ama düşün uzayın çokk derin olduğıunu hergün büyüdüğünü bilimadam ları söylüyor peki bunların yaratıcısı kimm?kendiliğinden olur diyorsan sana el fatıha

Turhanoglu

New member
neyi ispatlama çabası içindesin ???

bence önce kendi kendimize akıl verelim. en yakınlarımızı müslüman kardeşlerimizi uyaralım. yanlış yolda giden müslümanların daha çok ihtiyacı var.

bu gibiler ile vakit harcamayalım.

hocam doğru diyorsun ama ben şahsen baktığım açıyı söyleyeyim..

sınırlı akılla ve sınırlı kelimelerle Sınırsız olan yaratıcıyı (ALLAH CC) elbet hiçbirimiz anlatamayız burası bir böyle bilinsin..şimdi yazmaya başlasan belki milyonlarca örnekle dolar burası..sonunuda getiremeyiz..
bu siteyi sürekli olmasada ara ara takip ederdim ki benim gibi yüzlerce kişide öyle yapıyordur, burada yazılanları elbet müslüman evlatları okuyor olaki kafalarına bir şeyler gelmesin.. ulen bir şey yazıldı kimseden cevap çıkamadı gibi bir düşünce ortaya çıkmasın.. diye bildiğim kadarıyla elimden geldiği kadarıyla yazarım bu derece önem verilmesi gerekir yani anlıcan sana söylüyorum sende işit hesabı..bir dinsizin müslüman olmasını okumuştum adam anlatıyordu aklımda kaldığı kadar yazayım..

''müslüman olduğum gece sabaha kadar bir işaret bir mesaj bekledim ama hiç bir mesaj alamadım Allahın varlığını hissetmek istiyordum gitgide içimde bir burukluk oluştu sonra kur'an-ı kerimi açtım önüme ilk gelen ayet şu idi:

“Süphe yok ki gökLerde ve yerde mü'minler için (ALLAH'ın varlığına dair) deLiLLer vardır.” (Casiye:3)

bu ayet-i kerime adamı akletmeye sürüklemiş Allah kabul etsin imanını..

kaldıki bu yazıları yazanlarda bu ülkenin evlatları..belki bir çoğu müslüman evlatları.. bu ülkenin zorla bilgiden ilimden irfandan uzak tutulmaya çalışılmış evlatları.. bunlara yardımcı olmamız gerekir.. sapık düşüncelilere bırakmamamız gerekir (tabiki kendini kapatmamış aydın bir görüşle mevzuuları düşünebilecek olması şartıyla) öbür türlüsüne dediğiniz gibi bende katılıyorum

selametle..

Üst Alt