Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabah namazının niyeti nasıl olmalı?

Asya

New member
sevgili arkdaşlar içinizde bu konuda bilgisi olan mutlaka vardır.ben de bu bilgiden istifade etmek istiyorum.hani bazen sabah namazını vaktinde kılamıyoruz ya güneş doğduktan sonra ile öğle ezanına 45 dakika kalasıya kadar sabah namazını sünnetiyle beraber kılabiliyoruz.
kuşluk vakti de diyebiliriz.peki bu kıldığımız sabah namazına;"vaktinde kılamadığım sabah namazını kılmaya"diyemi,yoksa"vaktinde kılamadığım sabah namazını kazaya"diye mi niyet ediyoruz?bu konuda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.
ilmihallere bakıyorum araştırıyorum ama kiminde farklı kiminde farklı yazıyor.

Asya

New member
ya niye kimse bir şey yazmıyor?anlamadım gitti.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
niyeti söyle niyet ettim ALLAH rızası için bugünkü sabah namazının kazasını kılmaya ben böyle biliyorum ilmihale baktım öyle yazıyordu

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
sefullah kardeş sabah namazının sünneti kazaya edilmez ben öyle biliyorum sadece farz namazlar kaza edilir yanlışım varsa düzeltin

Asya

New member
yaa işte ben de bunu soruyorum.kuşluk vaktinde sabah namazını kıldığımız zaman da mı kazaya diye niyet ediyoruz yoksa edaya diyemi?
lütfen bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini bizimle paylaşsınlar bu önemli bir konu.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
dinimizde kaza diye bir şey var 25. Allah, inkar edenleri kin ve öfkeleriyle geri çevirdi, onlar hiçbir hayra varamadılar. Savaşta Allah (yardımcı ve zafer nasib edici olarak) mü'minlere yetti. Allah çok güçlüdür, üstün ve galib olandır. ahzab suresi burada ki ayet namazın kazaya bırakıldıgı gün inmiştir ve farz namazların kaza edilecegini gösteriyor

malik bin nebi

Mesajlari Onaylanacak
arkadaşlar namazda sözlü niyet olduğuna dair bir hadis getirirmisiniz lütfen, kur'an+sünnet+ilmihaller oldu artık desenize

selam

Üst Alt