Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüyamı Tabir Edebilirmisiniz?

Ýntel111

New member
Selamunaleyküm ben 16 yaşındayım geçen gün bir rüya gördm o rüyada kalp damarlarımn tıkalıydı bunn anlamına bakym dedm(normalde bakmm bu sefer meraklandm) münafık anlamına geliormş o rüyadan sonra çok deiştm şeytan sanki beni başka bir dine çekio sanki içmden bir ses hristiyan ol yahudi ol fln dio ama ben Allaha inanmak istiorm bu rüyayı 4 kere fln gördm en sonncsnda felsefi dşncem coştu ve somut dşnmeye başladm ister istemes işaretler aradım.Ben Yüce Rabbimize İnanmak istiorm Lütfen Beni İslam Dinine Geri Kazandırın Ben Müslüman Doğdum Müslüman Ölmek İstiorm...Şuan İnann Ellerm Ttrio

þiatun ali

New member
kardeş allah sana uyarı vermiş.islama sarıl hak din odur.kuran mali al okumaya başla rahatlamaya basladıgını goreceksin.MUHAMMED ALEYHISSELAM peygamberlerin muhrudur.sakın onu bırakma.yuce Rabbimize bol bol dua et.

sumisali

New member
Eğer kul, nefsine şeytanla fısıldaşmaya imkan verir, nefis de şeytana kulak vermeye uzun süre devam ederse, vesvese kuvvetlenir, sonuçta kötü niyet’e dönüşür. Kul, bu niyeti daha hayırlı bir niyet ile değiştirir, ona istiğfar ve tevbe ederse kurtulmuş olur. Aksi durumda, kötü niyet kuvvetlenir ve akd olur. Kul bu akdi tevbe ile çözüp kalbinden atarsa kurtulur
Kalpler ancak Allahın zikriyle mutmain olur.” âyet-i kerimesi ders verir.
Ben kimin mahlûkuyum? Şu âlem kimin mülkü? Bu dünyada kimin misafiriyim? Daha sonra nereye gideceğim? Beni misafir eden zât, benden ne istiyor? İşte kalbin bâtını, bu gibi soruların cevaplarıyla tatmin oluyor. Onun talebi marifetullah (Allahı tanıma) olunca, elbette, samediyete en büyük âyine o olacaktır. Diğer mahlûklar bu kâinatın maddesine muhtaç. O ise, bu âlemin sahibini tanımaya, bilmeye, Ona iman ve itaat etmeye muhtaç.

Şeytan insana her yönden yanaşarak onu Allah'ın yolundan alıkoymaya çalışır. Bunun için çok çeşitli oyunlar oynar. Vesvese de şeytanın bu oyunlarından biridir. Vesvese, şeytanın insanı boşşeylerle uğraştırmak, asıl düşünmesi gereken önemli konulardan uzaklaştırmak için fısıldadığı sözler, yanıltmalar, kalbe verdiği kuşkular, boşkuruntular ve huzursuzluk verici düşüncelerdir. Şeytanın bu yönü Kuran'da şöyle bildirilir:
De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. İnsanların malikine, İnsanların (gerçek) İlahına; 'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden. Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar). (Nas Suresi, 1-5)
Şeytan, insanın aklına getirdiği Kuran dışı düşüncelerle onun sağlıklı düşünmesini engellemek, onu, başta dini konular olmak üzere dünya ve ahiret hayatına zararı dokunacak kuruntulara kaptırmak ister. Pekçok saçma ve tutarsız düşünceyi, kendi düşünceleriymişgibi telkin edip insanın kendisine olan güvenini kaybettirmeye çalışır. Kuran ile hareket etmeyen kimse şeytanın bu hilesini fark etmez ve onun vesveselerine kendisini kaptırıp sürekli kuruntular içinde bocalar. Şeytanın bu fısıltıları kişinin dini yanlıştanımasına, Allah'ın gücünü gereği gibi takdir edememesine, sürekli şüphe içinde olmasına da neden olur. Bunun sonucunda Allah'ın büyüklüğünü, dünyada varoluşamacını düşünmek yerine ne kendisine ne de beraber olduğu insanlara fayda vermeyecek konulara kendini kaptırarak, hayatını geçirir. Sonuçta şeytan Kuran'dan habersiz, din ahlakından uzak bu kişi üzerinde amacını gerçekleştirmiş, onun sonsuz azabına vesile olmuşolur. İnkarcıların ve günahkarların her zaman şeytanın telkinlerine açık oldukları, şeytanın vesveseleri doğrultusunda hareket ettikleri Kuran'da haber verilir:
Şeytanların kimlere inmekte olduklarını size haber vereyim mi? Onlar, 'gerçeği ters yüz eden,' günaha düşkün olan her yalancıya inerler. Bunlar (şeytanlara) kulak verirler ve çoğu yalan söylemektedirler. (Şuara Suresi, 221-223)
Allah'ın Kuran'da bildirdiği gibi şeytanın hileli düzeni çok zayıftır. (Nisa Suresi, 76) İman edenler ve Rabbimiz'e tevekkül edenler üzerinde bir etkisi yoktur. Allah müminlere kendilerine bir vesvese geldiği zaman ne yapmaları ve bu vesveseden nasıl kurtulmaları gerektiğini Kuran'da bildirmiştir. Kuran'a tabi olan müminler kendilerine bir vesvese geldiği zaman hemen şeytandan Allah'a sığınırlar. Kısa süre içinde akıllarından geçen düşüncenin şeytana ait bir vesvese olduğunu anlarlar. Hiçbir kuruntuya, ya da sıkıntıya kapılmadan, Allah'ı zikreder ve şeytanın bu pisliğinden kurtulurlar.

Üst Alt