Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Resulullahın eşleri(validelerimiz)

müttaki

New member
s.a.
kardeşlerim peygamberimizin eşleri hakkında geniş bilgilere ihtiyacım var. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
validelerimizin babaları, babalarının meslekleri, kabileleri vs.. bilgilerle birlikte olursa minnettar olurum.
Allah razı olsun şimdiden

müttaki

New member
haydi ehli sünnet ve'l cemaat kardeşlerim konu hakkında bilgi edinmem gerekiyor. fetih ve seyfullah kardeşlerim hiç durmaz sanıyordum galiba nette değiller:(

nurþeyma

New member
Hayrola müttaki kardeş,
Durup dururken böyle bir çıkışın sebebi nedir acep?..
Haluk Nurbakinin bu konularda münhasır kitapları mevcut, edinirseniz fazlasıyla bilgi sahibi olacağınızdan eminim..

rusen_alp

New member
muttaki hocam size bu konuda yardımcı olmak isterdik, ama malesef vahiyden başka kaynak kabul etmiyorsunuz..... sizin kaynak olarak kabul etmediğiniz bir şeyi size nasıl anlatabiliriz...?

müttaki

New member
muttaki hocam size bu konuda yardımcı olmak isterdik, ama malesef vahiyden başka kaynak kabul etmiyorsunuz..... sizin kaynak olarak kabul etmediğiniz bir şeyi size nasıl anlatabiliriz...?

valla kardeşim rica ettim ve bu şekilde karşılık vermene üzüldüm doğrusu.

ben dinimi vahyden öğrenirim, tarihi, kültürümü vahyden öğrenemem.

resulullahın dönemine ilişkin tarihi belgeleri elbette hadislerden alacağım. roma kaynaklarından mı alacağım. her zaman siyer bilgilerini diğer kaynaklara tercih ederim.

resulullahın eşlerini öğrenmede ki gayem Resulullahın evlilik yolu ile kurduğu siyasi bağları öğrenmek, kilit isimleri islam yolunda sağlamlaştırmak için kullandığı yöntemleri ispatlamaktır.

yani islam için bu bilgilere ihtiyacım var. islamı analiz etmek dönem coğrafyasına hakim olmak ve Resulullahı anlamaktır gayem.

yardımcı olmak istemiyorsan da bu şekilde beni yargılama lütfen.
Allaha emanet ol

Üst Alt