Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Resulullah(sav) bir gün ziyaretinize gelse

yasin15

New member
Daha önce paylaşılmış olduğundan ve yorum yapılmamış olduğundan arşive aktarılmıştır.

Peygamber efendimiz (sav) bir gün gelse yalnızca birkaç günlüğüne aniden çalsa kapınızı; merak ediyorum neler yapacağınızı.
Biliyorum böylesine şerefli bir konuğu; alacaksınız en güzel odanıza,O’na sunacağınız yemeklerin en iyisi olacağını ve O’nu evinizde görüyor olmaktan mutluluk duyacağınızı ,inandırmaya çalışacağınızı, gerçekten evinizde O’na hizmet etmekten alacağınız hazzı.
Fakat söyleyin bana, efendimiz’i (sav) evinize doğru gelirken gördüğünüzde O’nu kapıda mı karşılayacaksınız, yoksa içeriye almadan önce aceleyle bazı dergileri, gazeteleri çarçabuk kaldırıp yerine Kur’an’ı mı koyacaksınız?
Peki hala Amerikan filmleri seyredecek misiniz televizyonda ya da kapatmaya mı koşacaksınız? O e kızmadan önce.
Kim bilir belki de ağzınızdan hiç çıkmamış olmasını dilerdiniz, hatırlayabildiğiniz en son çirkin kelimenin.
Peki ya dünyalık müziğinizi, kasetlerinizi de saklayacak mısınız? Ve bunun yerine kitaplığınızın raflarında tozlanmış hadis kitaplarını çıkaracak mısınız? Hemen içeriye girmesine izin verecek misiniz? Yoksa telaşla sağa sola mı koşacaksınız?
Merak ediyorum eğer Peygamber Efendimiz (sav) birkaç günlüğüne sizinle birlikte yaşasa, yapmaya devam eder misiniz, her zaman yaptığınız şeyleri? Ailenizdeki sohbetler eski halini koruyacak mı?
Her yemekten sonra sofra duası etmeyi zor mu bulacaksınız?
Hiç yüzünüzü asmadan oflayıf puflamadan her vakit namazınızı kılacak mısınız?
Ya sabah namazı? Sabah namazı için sımsıcak yataktan erkenden fırlayacak mısınız?
Peki yine mırıldanacak mısınız, her zaman söylediğiniz şarkıları ve okuyacak mısınız her zaman okuduğunuz kitapları?
Peki bilmesi için verecek misiniz, aklınızın ve ruhunuzun beslediği şeyleri? yoksa hiç bilmemesini mi isterdiniz?
şöyle diyelim ya da gideceğiniz her yere götüre bilecek misiniz Peygamberimiz (sav)’i?
Yoksa birkaç günlüğüne değişecek mi hayatınız?
Tanıştırmakla onur mu duyardınız en yakın arkadaşlarınızı O’nunla, yoksa hiç karşılaşmamalarını mı umardınız Peygamberimiz (sav)’in ziyareti bitene kadar birbirleriyle?
Şimdi söyleyin açık yüreklilikle O’nun kalmasını ister miydiniz?Sizinle sonsuza dek hep birlikte yoksa rahat bir nefes mi alacaksınız, ziyareti bitip gittiğinde.
Gerçekten bilmek isterdim. Bilmek ve düşünmek … Eğer bir gün Peygamberimiz (sav) ziyaretinize gelse yapacağınız şeyleri…

Üst Alt