Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rasulullaha itaat eden ağaç

reyyan

New member
Cabir radıyallahü anh anlatıyor:

Peygamber aleyhisselam ile beraber yola çıkmıştık,. Geniş bir va*diye gelince, Allah'ın Resulü abdestini bozmaya gitti. Ben de peşinden içinde su bulunan bir kapla kendisini takip ettim. Peygamber aleyhis*selam etrafına baktı. Abdest bozmak için görünmeyecek bir yer bula*madı. Uzakta vadinin kenarında iki ağaç görüverince de onlardan bi*rinin yanına gitti. Dallarından birini alıp «Allah'ın izni ile benimle yürü!» buyurdu. Ağaç burnu halkalı deve gibi. Peygamber aleyhisselamın arkasını takip etti. Sonra diğer ağaca gitti. Onun da bir dalını alıp «Allah'ın izniyle benimle yürü!» dedi.Önceki dal gibi bu da emre itaat gösterdi. İki ağaç arasındaki yere girince, bunları biribirine yanaştır*dı ve: «Allah'ın izniyle bana üzerimde örtü vazifesini görmek için bir*leşin!» buyurdu. İki ağaç biribirine yapıştı.

Bu arada ben, Allah'ın Resulü benim kendisine yakın olduğumu hissetmesin de, yine uzağa gitmek mecburiyetinde kalmasın diye bu korku ile hızlıca geri çekildim ve uzakta oturdum. Bu fevkalade ha*dise karşısında kendi kendime düşünmeye başladım. Peygamber aley*hisselamı benden tarafa dönmüş gelir vaziyette gördüğüm zaman, iki ağaç da biribirinden ayrılmış ve gövdeleri üzerine dik olarak duruyor*lardı. Allah'ın Resulünün bir an durduğunu ve başı ile, ağaçların kendi Yerlerine gitmeleri için işarette bulunduğunu gördüm. Sonra Peygam*ber aleyhisselam yine benden tarafa doğru gelmeye. devam etti. Bana yaklaşınca: Ey Cabir: Oturduğum yeri gördün mü? diye sordu. Ben de: Evet. gördüm, ey Allah'ın Resulü, diye cevap verdim.

untitled2copytp4.jpg

hasret

New member
Allah razı olsun abla....

CCCCCC

New member
Rasulullaha itaat eden ağaç şeklinde başlıkta düzeltme yapalım.Avatarda dahil olsa güzel olur saygılar

T

teslimolan

Guest
Söyle bir düsünün bu olayin olup olmayacagina. Bu yukardaki anlatilan bir mucize dir Peygamberimize mucize verilmismidir ?

Her fantaziyi olmus gibi kabul ediyorsunuz.

ÇAPANOÐLU

New member
Söyle bir düsünün bu olayin olup olmayacagina. Bu yukardaki anlatilan bir mucize dir Peygamberimize mucize verilmismidir ?

Her fantaziyi olmus gibi kabul ediyorsunuz.

hadi olmuş kabul edelim, farzımuhal, ama, yinede realiteye aykırı..
Arabistan ikliş şartlarında uygun ağaç yapısı uzun ve dalsız ağaçlardır.. Hurma gibi.. Şimdi, gölgeliği yerden 20 metre yukarıa ve dalları olmayan bir ağaçla nasıl korunak yapılır, burası da ikinci bir mucizelik durum..
ah kardeşim, bunun yerine, o eşsiz elçiye insanların nasıl ihanet ettiğini, O'na nasıl sözler ve rivayetler uydurduğunu, O'nu Allahın bize tanıttığından öte tanıtıp nasıl ihanet edildiğini ve ümmetin 1000 yıldır nasıl yerlerde süründürüldüğünü anlatsanız inanan daha hayırlı iş yapmış olurdunuz..
yinede emek vermişsiniz, elinize sağlık

reyyan

New member
hadi olmuş kabul edelim, farzımuhal, ama, yinede realiteye aykırı..
Arabistan ikliş şartlarında uygun ağaç yapısı uzun ve dalsız ağaçlardır.. Hurma gibi.. Şimdi, gölgeliği yerden 20 metre yukarıa ve dalları olmayan bir ağaçla nasıl korunak yapılır, burası da ikinci bir mucizelik durum..
ah kardeşim, bunun yerine, o eşsiz elçiye insanların nasıl ihanet ettiğini, O'na nasıl sözler ve rivayetler uydurduğunu, O'nu Allahın bize tanıttığından öte tanıtıp nasıl ihanet edildiğini ve ümmetin 1000 yıldır nasıl yerlerde süründürüldüğünü anlatsanız inanan daha hayırlı iş yapmış olurdunuz..
yinede emek vermişsiniz, elinize sağlık

çabanoglu çabanogluu

Üst Alt