Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan bitti ve..

sinang

New member
Konu: RAMAZANA GİRERKEN
Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2006 Saat 00:12
Esselamü aleyke.Hey Allah'ın kulları.Kardeşlerim.Bizler (kendimide katıyorum)Ramazan ayına girerken düşünmeliyiz.Şu dini mübini İslamı ne kadar benimsedik,ne kadar anladık.Evet Allah c.c hamd olsun (zira hamd yalnız O'nadır) biz müslümanları bir ramazanı şerife daha kavuşturuyor.Bakınız şu mübarek ramazan ayının hürmetine Allah c.c şu dine düşman olanlara dahi (sahtede olsa)Allah dedirtiyor,şu ümmetin çocukarına fuhşiyatı,nefsiyatı,zındıklığı telkin eden,neşreden basına dahi iftar ve sahur programları yaptırıyor,şu münafık,müşrik ağızlardan dahi tevhidi,ilahi çağrıyı ilan ettirtiyor.Evet menfaat icabı yapılan amel dahi niyet inkar olduğundan onların hesabına boşa gider,salih olmaz.Yalnız Allah'ın uluhiyetini ve rubibiyetini kavrayamamış şu ahmak taifeye Allah c.c islamı hikmeti vesonsuz egemenliğiyle lisanen kabul ettiriyor.Bizde az buçuk inanlar olarak ramazanın mübarekliğinden dolayı islamı şeriatin gerekliliğini kavrıyoruz veya ürpertimiz gidiyor,anlamaya başlıyoruz.Kardeşlerim lafı fazla uzatmadan şunu demek istiyorum,şu mübarek ayda bizler şu dini ve onun şeriatini kavramaya çalışalım.Bu din nedir,din ne demektir kafa yoralım,zira gelip geçti ramazan yine olmasın,diye şu islam dinin bize anlatmak istediği hakikatı kavramalıyız,hissetmeliyiz.Herhalde mesele anlaşılmıştır.Zira ne Allah c.c nün nede şu islam dinin bizlere ihtiyacı yoktur.İsbatı Kuran okuyunuz oradada var misalde verdim yukardada var.Allahın egemenliği her yeri kuşatmıştır vesselam..

Bu yazıyı ramazanın ilk günlerinde yazmıştık şu an ise bitti.yazımıza uygun değerlendirmelrinizi almak bizleri mtlu kılar.arkadaşlar..gerçi ifadelerimiz nakıstır lakin onların işleri danışma işledir.müminun evet fikir teattisi gerekir,icma hakkı bulmada elzemdir.duygular hemdem olsun diyee ,buyurun kardeşler..

İstikbal islamındır..!

GELİN İSLAM OLALIM..!

Üst Alt