Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Profesör Olmuş Ama...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
TRT Haber’de yayımlanan ‘Açı’ programında konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in, Şii’lere yönelik sözleri tepki topladı.

Suriye ve Irak’taki mezhep çatışmalarına değinen Laçiner, programda, “Sadece Irak’ta değil Körfez’de de Şiiler var, Kuveyt’te de. Şimdi bir insanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü, çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır; üç dinden bir tanesindendir. Allah onu selamete de erdirebilir, belki cennete de koyabilir. Şii ise sapkınlık var orada dini bozmaya çalışmak var” demişti.

***************************************************************************************************

Pek yazık. Profesör olmuş ama İslam'dan gayrı din olmadığını öğrenememiş. Birilerinin gazı ile Ehli Kitab'ı salim ve cennetlik addetmiş. Halimiz nedir diye soranlara iyi bir numunedir.

Selim

New member
Profesor olmus ama.... ADAM olmamis.

Yok öyle değil, profesör olmuş ama Müslüman olamamış.. İki dini tasdik eden müşriktir.(İmam rabbani k.s.)

Kitap ehlinden ve ortak koşanlardan inkar edenler, şüphesiz içinde temelli kalacakları cehennem ateşindedirler. İşte bunlar, yaratıkların en kötüsüdürler.(Beyyine 6)

Selim

New member
ince konu...ahkam kesmek haddim/iz degil...!
VesSelam.

Estağfurullah ahkam kesmek elbette haddim değil, İslam'dan gayrisinde bir Din olabileceğini iddaa edenin, İslam'a göre hükmünü belirttim. Çünkü inneddine indallahil islam (Allah katında tek din İslam'dır.) Bunu inkar eden Müslümansa mürted olur.

Üst Alt