Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

pısırık bir nesil ben peygamber s.a.s sevdalısıyım demeye haya etsin

muhacir_b

New member
selam aleykun r.a
allahtan başka ilah yoktur ortağıda yoktur,mülk ve saltanat,iktidar,güç ve kuvvet onundur hamd onun hakkıdır.ondan başka ilah yoktur ortağıda yoktur.o subhandır muhammed s.a.s onu kulu ve elçisidir.sonsuz salat ve selam olsun s.a.s me

allahın selameti inannaların üstüne olsun.
sizinle paylaşacağım konular gündemimizde toplumun bakış açısı ve toplum üzerinde oynanan oyunların bir kaç seneryosu ve bu oyunlar karşısında müslümanın ne hallerde olduğu.anlatımım inş ayet ve hadislerle delillidir inş.

sevgili peygamberimiz s.a.s buyurdular kıyamet hadislerinde :gün gelecek insanlar şu üç şeye hasret kalacaktır.1.helal lokma 2:sünnetin yaşantısı 3,:vefalı bir dost
1:HELAL LOKMA:insanlar aç kalırım korkusuyla haram helal demeden çocuklarına ve eşlerine ve kendilerine ateş yedirdiğinin farkında değil.çünkü şeytana baştan taviz veren bir insan ve bu tavizlerin daha çok artaması demek o insanın ebedi hayatını ateşte geçireceğinin bir delilidr tabiki tövbe edip halini düzelten müstesna.haram yiyen bir vucud bir beden ve kalp ölüdür asla hakkı anlayamaz ve göremez de konuşamazda yaşayamazda.oysa allahın vaadi ölünceye dek ve öldükten sonra ebediyen rızkını vereceğine dair bir sözü var.lakin şeytanın onları rızık korkusuyla korkutması o insanı taa kula kul olmaya götürür.kula kul olan bir insan asla allaha kulluk ta hizmetini yapamaz.bir işyerine girecez iş yeri sahibi diyor namaz varsa iş yok,malesef bür sürü insan iki lokma ekmek için rabbini terk ediyor o vakit kazanacağı parada haram ateş olacaktır ona.insanoğlu şu vakitlerde iki lokma ekmek için rabbini değişyor ve karnı düşünyor iki ekmek için yapmadığı yok ama böyle bir insandan allahın dinini yeryüzüne hakim kılması için ne hizmet bekleyebilirsinki.odurki allaha kul olan allah beni imtihan ediyor elbet bana bir çıkış yolu ikram edecektir hem ben o şanlı din için yaratıldım der rabbim ona hem dünyada hemn ahirette kazançlar ganimetler ikram eder.gündemimizde ırak savaşında amarikan ordusunun muhimmatını,içki ve yiyeceğini taşıyan ben müslümanım diyen insandı türk tırlarıdı.oda kendinde haklı zanndiyo zavallı insan ama farkında değil müslüman kardeşine yardım etmesi gerekirken kafire yardımı ve kardeşinin kanının üstünden para kazandığının farkında değil.bu adamın kazandığı zihir zakkumdur.
2.SÜNNETİN YAŞATISI:sevgili s.a.s buyurdular gün gelecek sünnetim inkar edilecek o güne denk gelirseniz sünnetime sımsıkı sarılın,sarılınki kurtuluşa eresiniz.;efendimiz s.a.s min yaşantısı sadece sakaldan ve cüppeden ibaret değildir.sünnet demek efendimiz sa.sa. yaşantısıdır:ama bize efendimiz s.a.s hep sabahlara kadar namaz kılan ve hep oruç tutan olarak tanıttılar ama bir dava adamı olduğunu unutturdular.efendimiz.s.as vefat buyurduğunda 3 gün cenazesi defnedilmedi sebebide halifenin seçilmemesidir,ancakki halife seçildikten sonra defnedildi efendimiz s.a.s.ve o cihan sultanı s.a.s buyuryor bir insan 3 gün üst üste boynunda bir halifeye biaatı yoksa o ccehaliye ölümüyle ölür.bu hadisi kaynaklarda araştırabilirsiniz.baksanıza hayvanlar alemine illa bir baş vardır bir yöneten ama malesef bizi yönetenleri dahi ne mal olduğunu çözememişiz.bize hep islamı terör gösterdiler,çarşaflıyı fahişe,sarıklı cüppeliyi vatan haini veya sahtekar yada ırz düşmanı gösterdiler peki biz de aynı fikire gelmedikmi.ben müslümanım diyen adam efendisi s.a.s min yaşantısını o güzelim medeniyeti çirkin ama maymunlar ve domuyzlar topluluğu olan avrupa birliğini medeni gördüler daha nasıl allah bize nüsret versin.sebebi gelince her işte allaha ve resuluna sığınmadığımızdan dolayı.olaylara kuran ve sünnet ışığında değil hep batılıların fikriyle baktık ve köleleştirildik.bizle alay ediyorlar.efendimiz s.a.s müşriklere asla taviz vermedi ve dini yeryüzüne hakim kıldı.şümdi ise ben müslümanım diyen diyorki şimdi şeriatmı olur,doğru sen pısırık olur susarsan allah sana cesaret yerine korku verir ve kafirlerin ayakları altında şerefini çiğnetir.ama yok o sahabeler gibi azınlıkken dahi bedirde 312 kişiler düşman ise tam 10 katı ama demedi biz kaçak yenilirz onlar dedikki ey allahın nebisi biz duyduk ve itaat ettik şu denize dalsan bizde arkandan geliriz dediler hepside ibrahim a.s gibi küfre meydan okudular.ey müslüman uyan sen parti peşinde koşasın diye yaratılmadın.sen allahın hükmünü yeryüzünde yaymak için temsilci seçildin.
3:VEFALI DOST:SEVGİLİ A.S buyurdular kötü arkadaştan yırtıcı hayvandan kaçar gibi kaçınız.
vefalı dost odurki sana ibrahim a.s imanınnı anlatan sana islam davası uğrunda ne yapılacağını,imanını nasıl kurtaracağını hatırlatır.düştünmü elinden tutar.madde geçicidr gerçek manadır işte o vefalı dost ebedi etşten seni cennete gitmeni ister.yok bize şu partiye gel bir iki ayet le hadisle gelipte hayla tağut peşinde koşl diyeni terk et.muhammedi s.a.s fikirleriyle dolmadığımız müddetçe maf olacaz.
OYNANAN OYUNLARDAN BAZI KISSALAR
başbakan hani müslümandı yaa bütün arap ülkelerine laikliği (küfrü)tavsiye etti
kıbrıs açıklarında gemiler petrol çıkaracaklarmışta yok efendim ortalık gerginde yok savaşta olabilirmiş geçin bunları bunlar insanların dikkatini çekmek gerçekse füze kalkanların kurulması.ama füze kalkanları ne için kurulyor türkiyedi pısırık müslüman bilmiyor bildiği tek şey başbakan varya bir bildiği var diyor.ama dünya alem biliyor füze kalkanları iran ve süriye için kurulyor.yarın amarika ve israil iranı vurdumu iran mecburen füze kalkanları vuracak,kalkanlarda türkiye ,vurulunca başbakan ya bildiği varya doğru seni natoya (haçlı ordusuna)asker edip cehenneme yollayacak.hadi topraklarımızı vurdular saldırın.müslüman ancak allah için yaşar ve ancak allah için ölür.
müslüman her savaştan beri durur ve mehdi a.s mı bekler gözleri ise horosan tarafından çıkacak siyah bayraklı aslanları arar.işte o zmn küçük bir azınlık allahın dinini yeryüzüne hakim kılacak.

ALİ İMRAN:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]102 - Ey iman edenler! Allah'tan, O'na yaraşır şekilde korkun ve ancak müslümanlar olarak can verin.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]103 - Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]104 - İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]118 - Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]119 - İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman "inandık" derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: "kininizle geberin!". Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]120 - Size bir iyilik dokunsa fenalarına gider, başınıza bir kötülük gelse onunla sevinirler. Eğer sabreder ve Allah'dan gereğince korkarsanız, onların hileleri size hiçbir zarar vermez; çünkü Allah onları kendi amelleriyle kuşatmıştır[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]144 - Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim (böyle) geri dönerse, Allah'a hiçbir şekilde zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]145 - Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kimseye ölmek yoktur. (Ölüm) belirli bir süreye göre yazılmıştır. Kim dünya menfaatini dilerse, kendisine ondan veririz. Kim de ahiret sevabını isterse ona da ondan veririz. Biz şükredenleri mükafatlandıracağız.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]146 - Nice peygamberler vardı ki, kendileriyle beraber birçok Allah dostları çarpıştılar; Allah yolunda başlarına gelenlerden yılgınlık göstermediler, zaafa düşmediler, boyun eğmediler. Allah sabredenleri sever.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]147 - Onların sözleri ancak: "Rabbimiz! Bizim günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla ve (yolunda) ayaklarımızı diret, Kâfirler güruhuna karşı da bize yardım et!" demekten ibaretti.[/FONT]

Üst Alt