Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberler neden hep arap yarımadasında çıktı

alevi1905

New member
benim anlamadığım peygamberler dünyaya insanları ahiret için uyarmak yaşam şekilleriyle örnek olmak insanları cehennemden kurtarmak için geldiklerini biliyoruz. peki peygamberler niçi sadece arap yarımadasında ortaya çıkmış bi amerika kıtasında çıkmamış bi kutuplarda çıkmamış ama şuan kutuplarda sizce oruç tutan insan var mıdır? müslüman bile yoktur belki de çıkmadı neden hep arabistan? araplar türkleri katletmeseydi belki müslüman olmayacaklardı o ayrı konu ama hiç müslüman olmayan bi ülkede yaşayan insanların suçu nedir? bence insanın dininin belirlenmesinde sadece çevrenin unsur olduğunu düşünüyorum ve dünya da adaletsizlik olduğunu düşünüyorum bu da benim inancımı sarstı bu çok açık dünyanın çoğuna peygamber gelmedi

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bilinen ve bilinmeyen bütün alemleri Allah (cc) yaratmıştır. O (cc) ezeli ve ebedidir. Dünya'yı ve tüm canlı cansız mahlukat gibi içindeki insanları da yaratan O (cc) dur. O (cc) görevlendirdiği çok fazla sayıda ki nebi ve rasuller aracılığı ile insanlara emirlerini iletmiştir. Peygamberlerin sadece Arab Yarımadasında çıktığı bilgisi doğru değildir. İslami eserler Allah'ın (cc) emirlerini bildirmek için 124.000 civarında nebi ve rasülün geldiğini bildirir. Kur'an da ki Petgamber kıssaları ki çok sınırlıdır bu konuda sizi farklı düşünceye sevkj etmiş olabilir.

Kadim tarihlerde Amerika ve Kutup Bölgesinde neler olmuş neler yaşanmış bilinmiyor. Biz sadece yakın sayılabilecek tarihleri biliyoruz. Ve bu bilinen tarihler sürecinde de İslam kaynakları, sahabilerin İslamı tebliğ için dünyada gitmediği veya haber etmediği yer kalmadığını biliyoruz.

Velev ki tebliğlerin ulaşmadığı yer olsun.

Allah (cc) Kuran da bir uyarıcı göndermediği toplulukları mesul tutmayacağını zaten bildiriyor. Bu nedenle adaletsizlik gibi bir durum söz konuısu değildir. Siz rahat olun ve size apaçık tebliğ olunan Kur'an ile imanınızı sağlamlaştırın, vazifeniz olan amelinizi yapın.

sumisali

New member
Allahın izni ile İslamiyet önem kazanacak Kuran ahlakı insanlar arasında dalga dalga yayılacaktır Bilmek gerekir ki bu yöneliş tam 14 asır önce Kuranda müjdelenmiş olan çok önemli bir gelişmedir Kuranda Allah şöyle buyurmuştur

Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler istemese de Allah, kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor. Müşrikler istemese de O dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur. (Tevbe Suresi, 32-33)

Üst Alt