Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz S.A.S Medinedeki Ilk Cuma Hutbesind

tahsiye72

New member
Peygamberimiz S.A.S Medinedeki Ilk Cuma Hutbesinde Mutu En Kable Mutu Diyor YANİ
"ölmeden Evvel ölün" ki Allah size 1 e 700 versin diyor sevgili Peygamberimiz S.A.S acaba ne demek istiyor?
Ey Yüce Allahim Ben Sana Ulaşmayi Diliyorum
ölmeden Evvel ölmeyi,ruhumu Ve Nefsimi,fizik Vucudumu,irademi,ölmeden Evvel Sana Teslim Etmeyi Nasib Et Ya Rabbi,rahim Esmani üzerimize Tecelli Ed,bizleride Zatina Ulaştir.bizleride ölmeden Evvel Sana Ermiş Salih Kullarinin Arasina Al Yarabbi
Amin

tahsiye72

New member
...

...

HACET NAMAZI
Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir

ölmeden evvel ruhunuzu Allaha ulaşdırmayı dileyin hidayete adım atın cenneti garantileyin Allah sizleri o kadar çok seviyorki 1 dileğinizle sizi cennete alıyor evet yanlış duymadınız

INSANLARI HİDAYETEN MEN EDENLER

2/BAKARA-27) O (fasıklar) ki; (kâlû belâ günü Allah'a verdikleri) MİSAK'ten (ruhlarını Allah'a ulaştırdıktan) sonra, Allah'a olan ahdlerini bozarlar. Ve Allah'ın O'na (Allah'a) ulaştırılmasını emrettiği şeyi keserler. (Başka insanların, ruhlarını Allah'a ulaştırmalarına mani olurlar. Ve bu sebeple) yeryüzünde fesat çıkarırlar. İşte onlar kendilerine yazık etmişlerdir. (Onlar hüsranda olanlardır.)

4/NİSA-167) Onlar ki küfür üzeredirler ve Allah’ın yolundan alıkoyarlar (menederler) (kendileri de Allah’ın yolunda değillerdir). Andolsun ki; onlar, uzak bir dalâlet içindedirler (mürşidlerine ulaşmamış veya yola girmemiş oldukları için).

13/RAD-25) Onlar, misaklerinden sonra (Allah’a ruhlarını ulaştıracaklarına dair ezelde Allah’a misak verdikten sonra) Allah’ın ahdini bozarlar (misak, ahd ve yeminlerini yerine getirmezler) ve yeryüzünde fesat çıkarırlar (başka insanların da Sıratı Mustakîm’e ulaşmalarına mani oldukları için fesat çıkarırlar). Lânet onların üzerinedir. Onlar için ne kötü bir yurt var (cehennem).

tahsiye72

New member
..

..

7/ ARAF-55: Rabbimize gönülden ve gizlice yalvarın, muhakkak ki Allah haddi aşanları sevmez.
7/ ARAF-56: .İslah olduktan sonra yeryüzünde fesat çıkarmayın. Allah'a korkarak ve umutla yalvarın. Şüphesiz ki Allah'ın rahmeti muhsinlere yakındır.
40/ MÜ'MİN-60: Rabbimiz der ki; "Bana dua edin ki, size icabet edeyim. Muhakkak ki bana kullluk etmek hususunda kibirlenenler alçalmış olarak cehenneme girerler."
2/ BAKARA-186: Ve kullarım, sana benden sorduğu zaman, Ben muhakkak ki (onlara) yakınım. Bana dua edilince, dua edenin duasına (davetine) icabet ederim. O halde onlarda benim (davetime) icabet etsinler ve bana îmân etsinler. Böylece irşada ulaşsınlar (irşad olsunlar).

Görülüyor ki, Rabbimizden yardım istememiz, Rabbimizin kesin emridir. Yardımsız irşada ulaşmak mümkün değildir. Çünkü, âyet-i kerîmenin birinci kısmında, O'ndan dua ile yardım istememizi, bizden talep ediyor. Fakat Allah'dan gelecek yardımın kulların liyakatıyla paralel olacağını âyet-i kerîmenin sonunda açıklıyor. Bu yardımın dünya ni'metleri olmadığını Allah'ın katında ulvi ni'metlerine sahip olmak için Rabbimizden yardım istemenin efdal olduğunu, âyet-i kerîmenin sonunda Rabbimiz irşad kelimesiyle işaret ediyor.
İrşad hedefinin tahakkuku için ise; Rabbine kavuşmayı dileyen kimse, önce Allah'ın resûlüne onun vasıtasıyla da daha sonra Rabbine kavuşacaktır.
Burada da görülüyor ki dua, Allah'a yaklaşmanın, yakın olabilmenin bir vasıtasını teşkil ediyor.

tahsiye72

New member
...

...

Kur'ân bütün zamanlarin ve bütün mekânlarin yegâne kitabidir. Kur'ân'in her âyet-i kerimesi, evrenseldir ve Kur'ân'in her âyet-i kerimesi, Allah'in kelâmidir. Ve Kur'ân, Allah'in Adem A.S.'in evlatlarina, Nuh A.S.'in kavmine, Hz. Ibrahim, Hz Musa, Hz. Isa ve Hz. Muhammed (S.A.V)'in kavmine verdigi Allah’in huzur ve saadet mesajlaridir. Kisacasi Kur'ân-i Kerim bütün zaman ve mekân parçalarinda Allah'in, nebîlerine indirdigi sözleri ifade ediyor. O nebîler ki, Allahû Tealâ her zerrelerine tecelli ediyor ve tasarrufta olan bu nebîler zaman parçalari içersinde esref-i mahlûkat olarak yaratilan insana ahret ve dünya saadetini yasattirmak için, Allahû Tealâ'nin katindan kendilerine indirdigi âyetleri hep kavimlerine teblig etmisler. Bilelim ki, insani dünya ve ahret saadetine ulastiran iki temel sebep vardir: Birinci sebep Allah'in katindan inen âyetler, ikinci sebep de Allah’a ulastiran bu âyetleri, biz insanlara ögreten, yasattiran Allah'in mürsidleridir.
Yüce Rabbimizin Adem A.S.'dan son Peygamber Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimize gelene kadar, indirdigi sahifeleri ve kutsal kitaplari ezelî ve ebedî düsman olan iblis tahrif etmis. Ezelî ve ebedî düsman olan iblis Allahû Tealâ'nin biz insanlar için diledigi ahret ve dünya saadetinin tam ziddi istikametinde hepimizin ahret hayatinda da cehenneme gitmesini ve dünya hayatinda cehennemi yasamamizi istiyor. Bu sebeple, iblisin biz insanlar için talebiyle, Allah'in biz insanlar için talebi taban tabana zit. Allahû Tealâ, nasil bütün zaman ve mekân parçalarinda mevcut olan insanlari ahret ve dünya saadetine ulastirmak üzere âyetlerini ve o âyetleri açiklayan mürsidleri insanlara göndermisse, iblis de bütün gayretiyle Allah'in katindan inen bu âyetleri tahrif etmek, mesajlari ortadan kaldirmak ve bunun sonucu olarak, tabiiyeti ortadan kaldirarak, ahret hayatinda insanlar cehenneme girsinler ve dünyada da cehennemi yasasinlar diye hep bir faaliyetin içerisinde olmus. Secde olayina asi olduktan sonra da Allahû Tealâ kendisine izin vermis.
Bu sebeple sahifeleri ve kutsal kitaplari iblis tahrif etmis. Ama Kur'ân-i Kerim'e geldiginde Allahû Tealâ, Kur'ân-i Kerim'i korudugunu ifade ediyor. Hicr Suresinin 9 âyet-i kerimesinde:

"Innâ nahnü nezzelnezzikre ve innâ lehü lehafizûn."
Bu zikri biz indirdik, onu biz koruyacagiz.

Evet su anda iki cihan serveri Peygamber Efendimizden, Ümmet-i Muhammede birakilan yegâne miras Kur'ân-i Kerim. Ve bu Kur'ân-i Kerim'in her harfi Allah tarafindan korunuyor. Adem A.S.'la baslayan bu teblig olayi, zirve noktaya Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizle ulasiyor. Bu sebeple Allahû Tealâ, resulüne söyle âyet indiriyor Maide 3'de:

"Elyevme ekmeltü leküm diyneküm ve etmemtü aleyküm ni'metiy ve radiytü lekümül'islâme diynâ."
Dininizi tamamladim. Nimetim olan Kur'ân-i Kerim'i de tamamladim ve sizin için Islâm’i seçtim.

gizemli

New member
Peygamber Efendimizin (s.a.v) dünyada ziyareti ahirette şefaatine nail eylesin Rabbim...
Allah razı olsun...

tahsiye72

New member
...

...

MUTU EN KABLE TEMUTU
ÖLMEDEN EVVEL ÖLÜNÜZ !

Rabbimiz bütün insanları ercide üç tane cesetle yaratmış;

1- Fizik vücud (Hicr 26)
2- Nefs (Şems 7)
3- Ruh (Secde 9)

Öyleyse insan; fizik vücuduyla, nefsiyle ve ruhuyla bir üçlüdür.Nefs ve ruh kesinlikle ölmez. Bu ikisi için ölüm asla sözkonusu değildir, ölüm sadece fizik vücuda has bir olgudur. Fizik vücud topraktan yaratılmıştır. Fizik vücudumuz ölmek suretiyle ait olduğu toprağa geri döner, mekanı topraktır.
Fizik vücudumuz nasıl ölür? Secde sûresinin 11'inci âyet-i kerimesinde Allah'u Tealâ buyuruyor ki;

Sizin için vazifeli kılınan ölüm melekleri gelecekler ve sizi müteveffa kılacaklar, öldürecekler. Sonra Allah'a döndürüleceksiniz.

İnsanın fizik vücudu 70 trilyon hücreden oluşuyor. Bu 70 trilyon hücrenin her birisinde elektriği üreten mitekondriler var. Hayatta kalabilmek ancak bu mitekondrilerin ürettiği elektrik enerjisine bağlıdır. Hayatla olduğumuz sürece bu elektrik enerjisi hep mitekondriler tarafından üretiliyor.

Ölüm emrini vücutta yerine getiren Azrail AS ve ona bağlı melekler bu elektriği üreten mitekondrilerde kontağı kapatıyor; artık vücudun hayatiyeti için elzem olan elektrik üretilmiyor. Elektrik üretimi vazifeli melekler tarafından durdurulunca birkaç dakika sonra beyinden başlayan bir ölüm yavaş yavaş bütün vücuda yayılır. Fizik vücud ölür ama nefs o ölümü tadar.

"Küllü nefsin zâikatülmevt, ve neblûküm hifserri velhayri fitne, ve ileynâ türce 'ün." Enbiya 35

İnsan vücudunda elektrik enerjisi üretilmeyince bütün hareketler durur. Bu anlamda kalp atıştan durur. Kalp atışları durduğu zaman artık vücutta kirlenen kan temizlenmek üzere akciğerlere ulaşamaz. Temizlenen kan beyine de ulaşıp oraya oksijen taşıyamaz. Deyinden başlayan bir ölüm, vücudun bütün sistemine yayılır. Bunun sonucu olarak da elektrik üretiminin neticesinde mevcut olan elektro-manyetik alanlar yok olur. Fizik vücutta elektromanyetik alanlar mıknatıs gibi N ve S kutbuna sahiptir. N kutbuyla ruhu, S kutbuyla nefsi kendine çekmektedir. Elektrik üretimi mitekondriler vasıtasıyla devam ettiği sürece elektromanyetik alan vardır, çekim gücü de vardır. Ama ne zaman ölüm olayı tahakkuk eder, elektrik enerjisi üretilmez, üretilen elektrik enerjisine

bağlı olarak elektromanyetik alan da, bunun neticesinde oluşan çekim gücü de ortadan kalkar. Fizik vücud. öldükten sonra nefsi ve ruhu kendisine çekebilecek elektromanyetik alana artık sahip değildir. Bu özelliğini kaybeder. Bu anda nefs de, ruh da vücudumuzdan ayrılır ve tekrar o cesedin içersine girmeleri sözkonusu değildir.

"Allahü yeteveffel'enfüse hıyne mevtihâ velletiy lem temüt fiy menâmihâ, feyümsikülletiy kadâ aleyhelmevte ve yürsilül'uhrâ ilâ ecelin miisemmâ, inne fiy zâlike leayâtin likavmin yetefekkerûn” Zümer42

Vücudumuzun üzerinde başımızdan yukarıda, sağ tarafta ruhumuz: sol tarafta nefsimiz arkadan öne doğru uzanan bir uzantı içersinde; yani kollar önde. baş önde, ayaklar geride olmak üzere yere dikey değil: yere paralel olarak ölünün üzerinde şekillenir, dönül gözü açık olmayanlar bu şekillenmeyi görmezler.

Bu şekillenmenin tamamlanmasıyla birlikte o kişinin ruhu Azrail AS tarafından emanete alınır ve Azrail AS'la beraber insan ruhu Allah'a doğru Sırat-ı müstakiym üzerinde bir yolculuk yapmak durumundadırlar. Bütün gök katlarım aşacak olan anahtar Azrail AS'da mevcuttur. Bütün insan ruhtan, o kişi öldükten sonra gök katlarını Azrail AS'la beraber aşarlar. Allah, "hepiniz Bana döndürüleceksiniz!" demekle ölümden sonra, bütün ruhların mutlaka Allah'ın Zatına ulaştığını ifade ediyor. Ölümle beraber insan ruhu Azrail AS ile birlikte 7 katlık Sırat-ı müstakiym yolculuğu yaparak Sitret-ül münteha'da, en sondaki ışık saçan ağacı aşarak yoklukla Allah'ın Zatına ulaşırlar. Hz.Muhammed SAV efendimiz; ÖLMEDEN EVVEL ÖLÜNÜZ! diyerek, 7 katlık yolculuğu, yaşarken Azrail AS yerine vazifeli olan mürşidin ruhu ile aşın ve Allah'a dünya hayatını yaşarken ulaşın! emrini vermektedir. İşte, Sitret-ül münteha'yı aşarak Allah'ın Zatına ulaşabilen varlık, bütün kainat üzerinde sadece insan ruhudur, insan ruhundan başka Allah'ın hiçbir mahlûku, melekler de dahil. Allah'ın Zatına ulaşması ve Allah'ın Zatının o mahlûkuna sığınak olması (meab) mümkün değildir. Allah'ın bir insana ihsan eylediği cennet müjdesi, o kişinin ruhunun o kişi ölmeden evvel Allah'a ulaşmasıyla mümkündür. Eğer böyle yapmışsa kişi, Allah'a verdiği üç yemini de yerine gelirmiş olur. Ruhu Allah'a ulaşmıştır, nefsi 7 kademede tezkiye olmuştur, temizlenmiştir, arınmıştır. Fizik vücudu ise şeytana kul olmaktan kurtulup. Allah'a kul olmuştur. Allah'ın emirlerini yerine getirdiği için,

ÖLMEDEN EVVEL ÖLDÜĞÜ, YANİ ÖLMEDEN EVVEL RUHUNU AZRAİL AS YERİNE MÜRŞİDİNİN REFAKATINDA,

Allah'a ulaştırdığı için o kişi Allah'ın indinde cenneti hak etmiştir. Ama bir insan nefsini tezkiye etmeden, ruhunu Allah'a ulaştırmadan ve fizik vücudunu şeytana kul olmaktan kurtarıp Allah'a kul etmeden ölürse, o kişinin cennet müjdesine ulaşması da mümkün olmuyor, ölüm, fizik vücuda ait bir olgudur. Ne nefs, ne de ruh ölmezler. Ve ruh ölüm
olayının arkasında mutlaka Rabbine, Allah'a kavuşur.

tahsiye72

New member
..

..

4- 89/FECR-28: İrciî ilâ rabbiki râdıyeten mardıyyeh(mardıyyeten).
(Ey ruh!) Rabbine geri dön (erek ulaş). Allah'tan razı olarak ve Allah'ın rızasını kazanarak.

Tüm bunlar, Allah'tan üfürülen bizdeki Allah'ın emaneti olan ruha, Allah'ın emirleri, Allah'ın farzlarıdır.

5 - 51/ZARİYAT-50: Fe firrû ilâllâh(ilâllâhi), innî lekum minhu nezîrun mubîn
Öyleyse Allah'a kaç (Allah'a ulaş, Allah'a sığın). Muhakkak ki ben, sizin için (ondan), apaçık bir uyarıcıyım.

Bunun gerçekleştirilmesini Allahû Tealâ bizden hayattayken istiyor. Çünkü yüce Rabbimizin vazifeli kıldığı hidayetçiler vardır. Alahû Tealâ'nın bütün resûlleri, hidayetle geliyorlar. Özellikle de hidayete erdiren, Allah'ın resûlü Mehdi(A.S), Allah tarafından hidayetle gönderilmiştir.

9/TEVBE-33: Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirehu aled dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn(muşrikûne).
Müşrikler kerih görseler bile; resûlünü, dîn üzerine, dînin bütününü (bütün özelliklerini) izhar etmesi (ortaya çıkarması) için hidayetle, hak dîn ile gönderen, O'dur.

Hidayet, insan ruhunun dünya hayatında Allah'a ulaşmasıdır. Sıratı Mustakîm de insan ruhunu Allah'a ulaştıran yolun adıdır.

Hidayetin tarifi Bakara 120, En'am 71'de açıklanıyor:

2/BAKARA-120: ... Kul inne hudâllâhi huvel hudâ ...
... De ki: “Muhakkak ki Allah'a ulaşmak (var ya) işte o, hidayettir.” ...

6/EN'AM-71: ... kul inne hudallâhi huvel hudâ, ve umirnâ li nuslime li rabbil âlemîn(âlemîne).
... De ki: “Muhakkak ki; Allah'a ulaşmak, o, hidayettir ve biz âlemlerin Rabbine teslim olmakla emrolunduk.”

kubus

New member
Peygamberimiz S.A.S Medinedeki Ilk Cuma Hutbesinde Mutu En Kable Mutu Diyor YANİ
"ölmeden Evvel ölün" ki Allah size 1 e 700 versin diyor sevgili Peygamberimiz S.A.S acaba ne demek istiyor?
Ey Yüce Allahim Ben Sana Ulaşmayi Diliyorum
ölmeden Evvel ölmeyi,ruhumu Ve Nefsimi,fizik Vucudumu,irademi,ölmeden Evvel Sana Teslim Etmeyi Nasib Et Ya Rabbi,rahim Esmani üzerimize Tecelli Ed,bizleride Zatina Ulaştir.bizleride ölmeden Evvel Sana Ermiş Salih Kullarinin Arasina Al Yarabbi
Amin

teşekkür ederim yazdıklarınız için sayenizde aydınlanmış olduk

tahsiye72

New member
..

..

cümlemizden kardeş inşaallah Allah yolunda kuran yolunda el ele gönül gönüle kardeşçe hep beraber yürümeyi Rabbim nasip eder inşaallah

tahsiye72

New member
..

..

şeytanın hedefi insanları birbirine düşman etmek evela habil ve kabilden başlamış kıyamete kadarda sürecek inşaallah şeytanın tuzaklarına düşmeyelim

tahsiye72

New member
..

..

duha kardeş bir ara nefsime yenik düştüm sana karşı düşmanlık besledim.Allahın huzurunda senden af diliyorum

tahsiye72

New member
..

..

Allah sendende razı olsun izmirli güzel kardeşim

Üst Alt