Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz Gelse Nasil Karşilariz?

asithane

New member
işte Tam Karşinda...hep Buani Beklemiyormuydun...dualarda Hep Onu Bir Kez Görüyüm Ya Rabbi Demiyormuydun...görsem Ona....
Evet Ne Diyeceğiz çikip Gelse ümmetlerini Görmeye...nasil Karşiliyacağiz...hadi Işte Nebin Karşinda...hadi Karşila Bakalim...

ebedi

New member
Ben Yüüzne Bile Bakamazdim Utançtan:(

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
niyeki?
sizler değilmisiniz sürekli ehli sünnet velcemaat anlayışına sahip olmakla övünen!

ebedi

New member
Müslümanlik Görevimi Tam Tamina Yerine Getiremediğim Için O Nur Cemale Bakma Lüksüne Sahip Olduğumu Düşünmüyorum. Hak Etmiyorum. Allah Razi Olsun Senden Güzel Insan.

Rahmet4

New member
o an ölürdüm herhalde heyacandan

asithane

New member
Sevgide güneş gibi ol,
dostluk ve kardeşlikte
akarsu gibi ol,
HATALARI ÖRTMEKTE CGECE GB OL,
tevazuda toprak gibi ol,
öfkede ölü gibi ol,
her ne olursan ol,
ya olduğun gibi görün,
ya göründügün gibi ol.

Tuvare

New member
niyeki?
sizler değilmisiniz sürekli ehli sünnet velcemaat anlayışına sahip olmakla övünen!

ilginç bir tespit. ve maalesef doğru kardeşim.
bunlar sünnetten bunlar alimlerden bunlar şeyhlerden bunlar abilerden..
diye diye din adına o kadar şey soktularki insanların kafasına,
müsade et de yüzleri de olmasın artık..

bizim alnımız açık. elimizde kuran var.

selam ve dua ile...

ebedi

New member
Allah Razi Olsun Senden Güzel Insan Ama Yanliş Düşünce Bence. Mübarek Saydiğin Kişileirn Kurani Yok Mu? Güzel Insan Hangimiz Layikiyla Yerine Getiriyoruz Görevimizi? Cennete Garantim Olsaydi Yüzümde Olurdu. Allah Razi Olsun Senden Dua Et Inşallah.

harun

New member
çok sevinirim tabi herkes çok sevinir benım yapacağım şey cenneti cehennemın kötülüklerini sorarın allahıma şükür namazıma kılıyorum şükür ediyoeum

Abd

New member
kalplerde olanı Allah bilir. kimin gidişçe daha doğru olduğunuda iyi bilir. bu yüzden ben kendimi iyi olarak yada kötü olarak görmek istemem. onu Allah bilir. ama diyelimki kötü olalım. siz, aralarında yaşadığımız insanlar gibi her hatayı insanın suratına vuran onu rezil etmek için fırsat kollayan bir peygambermi bekliyorsunuz?

128- Andolsun size içinizden öyle bir peygamber geldi ki, gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir üstünüze titrer, müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir./tevbe
kendi iyi oluşuma değil ama onun bu vasıflarına güvenerek onun karşısına çıkardım.

Tuvare

New member
Allah Razi Olsun Senden Güzel Insan Ama Yanliş Düşünce Bence. Mübarek Saydiğin Kişileirn Kurani Yok Mu? Güzel Insan Hangimiz Layikiyla Yerine Getiriyoruz Görevimizi? Cennete Garantim Olsaydi Yüzümde Olurdu. Allah Razi Olsun Senden Dua Et Inşallah.

Edeb kardeşim.

bu yazımda senin kişisel olarak üzerine alınacağın bir şey yoktur. peygambere yüzü olmayan kişiler deyince aklıma bahsettiklerim geliyor.. yazım onlara ve illede onları savunanlaradır.
kısacası;
Allah'ın kullarım öğüt alsınlar diye gönderdiği (Araf 2), ve apaçık (yunus 61) olan vahyini, anlaşılmaz olmakla suçlayan kişilerin, elbette yüzleri olmayacak..

selam ve dua ile...

asithane

New member
Allah Cc Adiyla...
Rahmeti Bereketi üzerimize Olsun...
Arkadaşlar Ben Bu Konuyu Açarken Sadece Allah Resulunu Bir An Daha Coşkulu Hissdelim..o Kalbimizin Telleri Daha Da Coşsun...kalpler Sevgiyle Yoğrulsun Diye Açtim...ama Görüyorum Ki Kareşlerim Birbirinin Ayibini Arayip Birbirini Perişan Etmekte...sanirim Ben Büyük Bir Hata Edip Bu Konuyu Açtim...sizlerinde Zan Da Bulunmaniza Sebep Oldum...hepiniz Hakkinizi Helal Edin...

hatice_aslan

New member
O' na nice günahkarlar gitmiş. O'nunla savaşan İklime'yi bile güler yüzle karşılamış.
O'ndan bana ilim nasip edilmesi ve o ilim ile amel etmem için Allah'a benim için dua etmesini dilerdim.

ÇAPANOÐLU

New member
işte Tam Karşinda...hep Buani Beklemiyormuydun...dualarda Hep Onu Bir Kez Görüyüm Ya Rabbi Demiyormuydun...görsem Ona....
Evet Ne Diyeceğiz çikip Gelse ümmetlerini Görmeye...nasil Karşiliyacağiz...hadi Işte Nebin Karşinda...hadi Karşila Bakalim...

Mezhebime, meşrebime, tarikatıma, şeyhime ve bir sürü kutsalıma söz demezse elbette iyi karşılardım ama "Bunların hepsini silip atacaksın" deseydi..
Valla kardeş, iyi ki ölülerin geri gelme şansı yok, yoksa, inan çoğumuz inkara kadar sürüklenirdik, elimizden kutsallarımız alanıyor diye..
güzel bir konu açmışsınız, teşekkürler

New member
utanirdim kendimden.......UTANCTAN yanina yaklasamazdim!!!
sonucta karsinda EN MUKEMMEL INSAN var... O zaat in karsisinda durmayi beceremezdim sanirim!!!

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
bazen gözlerimle aradiklarimi kalbimde hissetmeye calisirim cünkü kalbteki göz daha iyi idrak edebilmekte benim icin sayet dünya gözüylede görmüs olsam kelimelerle anlatilamaz ama elini hic ama hic birakmazdim

hannane

New member
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, güneş görmüş kar tanesi
olur, erirdim. Sen göğüm olurdun, ben de yıldızın…
Gündüzlere döner, yürür giderdim.Efendim…
Sen bir gece gelseydin, çok çiçekli bahar olur, sana
koşardım. Sen dalım olurdun, ben tomurcuğun…
Rüyasına girerdim bin bir çocuğun…
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, ılık bir meltem olur, köşe
bucak demez eser dururdum. Sen gülüm olurdun,
ben de bülbülün… Sana söyleyecek yüzlerce nağme
bulurdum. Efendim…
Sen bir gece gelseydin, bulutuna kavuşmuş yağmur
olur, seni arardım. Sen yuvam olurdun, ben yavru
kuşun… Uçar gelir, kenarına konardım.
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, kuru ağaçta sallanan yaprak
olur, titrer dururdum. Sen toprağım olurdun ben de
yaprağın… Dalda durmaz düşer, sana dokunurdum.
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, sahilini bulmuş dalga olur-
dum. Sen denizim olurdun, ben de tek damlan…
Büyüklüğünde küçüklüğümü bulurdum.
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, yıldız yüzlü bir çocuk
olur, yine beklerdim. Sen çiçeğim olurdun, ben
kelebeğin… Kırılsa kanadım, gölgende emeklerdim.
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, parmaklarından akan suyu
kana kana içerdim. Sen pınarım olurdun, ben yanık
kuzun… İçtikçe kendimden geçerdim.
Efendim…
Sen bir gece gelseydin, aşkınla hilâl olur,
parçalanırdım. Sen güneşim olurdun, ben de
yıldızın… Işığını aldıkça aydınlanırdım.Efendim…
Sen bir gece gelseydin.
Bir kerecik gelseydin…
Yok yok! Keşke her gece gelseydin…

Abd

New member
Mezhebime, meşrebime, tarikatıma, şeyhime ve bir sürü kutsalıma söz demezse elbette iyi karşılardım ama "Bunların hepsini silip atacaksın" deseydi..
Valla kardeş, iyi ki ölülerin geri gelme şansı yok, yoksa, inan çoğumuz inkara kadar sürüklenirdik, elimizden kutsallarımız alanıyor diye..
güzel bir konu açmışsınız, teşekkürler

sen kendi adına konuşursan yeter ;)

mesela Allah rasulü kuranı senin gibi yorumlamazsa onuda şirkle mezhep dininden olmakla suçlayacakmısın? Allah'ın kitabıyla elçisini ayırmaya kalkacakmısın? ya sana senin uydurma dediğin hadisleri ben söyledim derse hala bunlar uydurma diyebilecekmisin? yoksa hala vicdanının bir köşesinde utanma duygusu varda yüzünmü kızaracak?

bence bu sorularla meşgul olursan senin için daha hayırlı olur. herkes kendi hesabından sorumludur ;)

T

teslimolan

Guest
Zamaninda tasa tapanlar bile ona bakmis konusmus utanmadan biz neden utanacagiz orasini anlamadim. Dini bölenler utansin. Ortada tek Allah tek kitap varkene kendine baska kitap arayanlar utansin.

New member
Zamaninda tasa tapanlar bile ona bakmis konusmus utanmadan biz neden utanacagiz orasini anlamadim. Dini bölenler utansin. Ortada tek Allah tek kitap varkene kendine baska kitap arayanlar utansin.

zaten tasa tapanin PEYGAMBERIMIZE saygisi, kalpten inanci olmadigi icin...o onun degeri onlar icin onemli degil! bu yuzdende utanmazlar tabii.....

ama dini muslim olan insanlarin onun yasantisini ogrendikten sonra, Kuran i kerimde onunla ilgili bahsedilenleri okuduktan sonra ONA SAYGI DUYMASINDAN geliyor bu utanc..... cunku dogal olarak kendinle karsilastirmaya baslarsin ve gorursun nekadar eksik oldugunu ve utanisrin!!!

Üst Alt