Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber efendimizin(s.a.v) vasiyeti çok önemli

salihkaya02

New member
PEYGAMBERiMiZ ((S.A.V).) VASiYETiDiR!...

MEDiNE-i MÜNEVVERE'DEN GELEN BU VASiYETNAMEYi
OKUYUNUZ VE OKUTUNUZ.!

BiSMiLLAHiRRAHMANIRRAHiM

Medine-i Münevvere'de Türbe-i şerif Hatibi şeyh
Ahmet Diyorki:

VAllahülazim bu vasiyetnamede zerre kadar yalan yoktur." Bir
cuma gecesi namazımı eda edip uyumaya varmıştım.
Harem-i şerif tarafindan; "Ya şeyh Ahmet" diye bana bir
nida geldi.
Lebbeyk
Ya RasullAllah" deyip Peygamber Efendimiz ((S.A.V).)'in
şahsını gördüm.

RasullAllah ((S.A.V) .) efendimiz şöyle devam etti:
Ya şeyh
Ahmet!... Allah-ü Teala huzurunda yüzüm kalmadi.
Sana haber veriyorum ki, geçen cumadan bu cumaya 16000 kişi
öldü.
İçlerinden bir tek Müslüman çıkmadı. Gelenlerin amel
defterlerini
kara ve sol elinde gördüm.

Ya şeyh Ahmet!... Evvela ana ve babalarına asi oldular ve
zekatlarını men ettiler. Hacı olup haram yemeyi adet
ettiler.Herkes nefsinden başka bir şey düşünmedi. Yüzlerinde
haya
kalmadı.
Dünya
malı ile nasip olan tartılarına hıyanet etmeyi adet ettiler.

Ya şeyh Ahmet!... Benim ümmetlerime haber eyle "Yaptıkları
günahlardan tevbe ve istiğfar etsinler, namaz kılsınlar,zekat
vermesini adet etsinler."

Ya şeyh
Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kıyamet alametleri
zuhur ediyor. Hak Teala'ya asi olmasınlar. Çok yakın bir
zamanda,
3 gece güneþ tutulacak. 3 günden sonra mağribten doğup,
maşrıka
batacak.
Kuran-ı Kerim insanların gözüne gözükmeyecektir. Ümmetime
söyle
günahlarına tövbe etsinler.Yakın bir zamanda İsa (a.s.)'nın

inmesi
zuhur edecek."

Ya şeyh Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kudret kalemiyle
her
kim bu vasiyetnameyi bir köyden bir köye, bir kazadan bir
kazaya,
bir ilden bir ile, bir devletten bir devlete gönderirse
Huzur-u
Mahşerde günahları affedilir. Hazret-i Muhammed Mustafa
((S.A.V).)'yı şahsı ile görmüş olur.
Kim vasiyetnameyi işitipte yazmazsa, bir köye
veya bir başka yere
göndermezse, yüzü kara ola."
Türbe-i şerif'in Hatibi şeyh Ahmet 3 defa yemin edip,
"VAllahülazim bu vasiyetnamede yanlış bir bilgi verirsem, bu
dünyadan öbür
dünyaya imansız gideyim" dedi.
15 günde Medine-i Münevvere'de yazılmış olup "TÜM
MÜSLÜMANLARA"gönderilmiştir.
NOT: "Bunu her müslümanın okuması için elinizden geleni

radikal

New member
Rasullah'ın (sa.v) her yüzyılda bir vasiyet yazmasına gerek yok, azıcık "izan" lütfedin. Sünneti seniyesi O'nun (s.a.v.) bizatihi vasiyetnamesidir. Kur'an da yer alan hükümler bizzat O'nun (s.a.v.) hayatıdır.

Ebu Zerr

New member
Karmıta batıniliğinin palavraları bunlar...
neye taşeronluk yaptığınıza dikkat edin...
bir palavraya ömrünüzü zayi ettirmeyin...
cevaplar org sitesinde şeyh ahmet vasiyeti palavrası ile ilgili güzel bir makale var, bakınız...

Enver Ýstek

metin mete
[FONT=Times New Roman, Times, serif]11/86
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Eğer mü'min kimseler iseniz, Allah'ın size bıraktığı pay, hakkınızda daha hayırlıdır. Ben sizi gözetlemekle/korumakla/bekçilikle görevli/vekil değilim. [/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]6/104
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Doğrusu size Rabbiniz'den açık belgeler gelmiştir; kim görürse kendi lehine ve kim körlük ederse kendi aleyhinedir. Ben sizin muhafızınız/bekçiniz değilim.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]6/107
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Eğer Allah dileseydi; onlar şirk koşmazlardı. Hem Biz, seni onların başına bir bekçi yapmadık. Sen, onların üzerine bir vekil de değilsin.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]4/80
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kim Resûl'e itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Yüz çevirene gelince, seni onların başına muhafız/gözetleyici/bekçi göndermedik![/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]42/6
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Allah'tan başka veliler edinenleri Allah daima gözetlemektedir. Sen onlara vekil değilsin.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]42/48
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Eğer yüz çevirirlerse bilsinler ki, Biz seni onlara muhafız/gözetleyici/bekçi göndermedik; sana düşen sadece tebliğdir. Doğrusu Biz insana katımızdan bir rahmet tattırırsak ona sevinir; ama elleriyle yaptıkları yüzünden başlarına bir kötülük gelirse işte o zaman görürsün ki insan gerçekten pek nankördür.[/FONT]
6/52

Sırf Allah'ın rızasını dileyerek sabah akşam Rab'lerine dua edenleri huzurundan kovma. Onların hesabından sen sorumlu değilsin, onlar da senin hesabından sorumlu değiller. Onları yanından kovduğun takdirde zalimlerden olursun.
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]10/15
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ayetlerimiz onlara açık açık okununca, bizimle karşılaşmayı ummayanlar, "Bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir" dediler. De ki: "Onu kendiliğimden değiştiremem, ben ancak, bana vahyolunana uyarım. Ben Rabbime karşı gelirsem, büyük günün azabına uğramaktan korkarım."[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]27/92
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ve Kur'ân'ı okumam emredildi. Artık kim doğru yola gelirse, yalnız kendisi için gelmiş olur; kim de saparsa ona de ki: Ben sadece uyarıcılardanım[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]18/110
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım; ancak bana tanrınızın tek bir Tanrı olduğu vahyolunuyor. Rabbine kavuşmayı uman kimse yararlı iş işleşin ve Rabbine kullukta hiç ortak koşmasın.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]46/9
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]De ki: Ben peygamberlerin ilki değilim; benim ve sizin başınıza gelecekleri bilmem; ben ancak bana vahyolunana uymaktayım; ben sadece apaçık bir uyarıcıyım[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]6-50
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]De ki: "Size Allah'ın hazineleri elimdedir, demiyorum; gaybı da bilmiyorum; size, ben meleğim demiyorum, ben ancak bana vahyolunana uyuyorum." De ki: "Görenle görmeyen bir midir? Düşünmüyor musunuz?[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]7-188
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]De ki: Ben, Allah'ın dilediğinden başka kendime herhangi bir fayda veya zarar verecek güce sahip değilim. Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim ve bana hiçbir fenalık dokunmazdı. Ben sadece inanan bir kavim için bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]13-38
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]And olsun ki, senden önce nice peygamberler gönderdik; onlara eşler ve çocuklar verdik. Allah'ın izni olmadan hiçbir peygamber bir ayet getiremez. Her şeyin vakti ve süresi yazılıdır.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]79-42
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Senden saatin (kıyametin) ne zaman gelip çatacağını sorarlar.,[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]79-43
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sen nerede, onun vaktini söylemek nerede?[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]28-86
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sen, sana bu Kitap'ın verileceğini ummazdın. O ancak Rabbinin bir rahmetidir. Öyleyse sakın inkarcılara yardımcı olma[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]53-4
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=Times New Roman, Times, serif]O(nun konuşması kendisine ) vahyedilenden başkası değildir.[/FONT]

salihkaya02

New member
lutfen bunu dagıtın ALLAH rızası ıcın oke sımdıden hepınıze tşk ediyorum

Ebu Zerr

New member
C-ŞEYH AHMED DİYE BİRİ VAR MI?

Böyle bir zat ne geçmişte ne de şimdi yoktur.Tamamen hayal mahsulüdür. İsterseniz, Kutsal topraklara gidenlere sorunuz.Zaten olsa bile tasavvufa olan tavırlarıyla bilinen Vehhabi yönetiminin bir şeyhe böyle bir görev vermesine imkan yoktur.Tabii petrol şeyhi falan değilse...

Sonra Peygamberimiz(asm)'in gözden ırak bir türbesi ve onun türbedarı değildir.Bilindiği gibi Resulullah’ın(asm)kabri Mescid-i Nebevi'nin(asm) dahilindedir. Ve bir sürü görevlisi olmasına rağmen hiç türbedarı yoktur.

www.cevaplar.org

salihkaya02

New member
ya sen ınanmıyordan ınanma ama ıcınde peygamber efendimiz (s.a.v) ismi geçerse ben nanırım sızı bılmem yınede sıze kalmıs...!

Ebu Zerr

New member
ya sen ınanmıyordan ınanma ama ıcınde peygamber efendimiz (s.a.v) ismi geçerse ben nanırım sızı bılmem yınede sıze kalmıs...!

Kuran'da ya da Sünntte nerede gördün, bir ptun üstünde Allah yazıyor diye tapınılacağını...
Yani bir saçmalığın içinde Peygamber Efendimiz (sav)'in adı geçiyor diye inanılacağını kim söylüyor...Link verdik baksana...

mhmt

New member
Reddiyede de efendimizin adı geçiyor..:)

SalihKaya kardeş. Dikkat etmekte fayda var bu tür yazılara.

Bi zamanlarda da Konya'da bilmem hangi Cuma günü 40.000 kişi ölecekmiş, şu kadar kefen getirmişler, anormal plakalı bi tır Merkezde bulunmuş vs vs lafı çıkmıştı. hala 1 günde 40.000 kişi ölmedi:)
La Havle..

Allah fitneye düşürmesin.

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bahsi geçen vasiyetten daha vahim haller her gün tüm insanlık aleminin önünde canlı yaşanıyor ve gelişmiş enformasyon kaynakları vasıtası ile dağ- taş, dere-tepe her yere de ulaşıyor. Yani iddia edilen bu vasiyetin gizemi nerede?
Arkadaşlar da bahsetmiş zaten, bu ve benzeri mesajlar uzun yıllardan beri sansasyonel olabilmek adına dağıtılan uydurma yazılardır.
Eğer İslam kaynaklarını iyi incelerseniz, bir güzel vasiyet sizde derleyebilirsiniz. Ama amaç ne? Allah (cc) nin emirlerini, Peygamber (sav) ın hadislerini okuyup da ıslah olmayan insanoğlu, bu ne olduğu belli olmayan mesajdan ne anlayacak ki?..

Bu nedenle, bu tür yazılar bilinçli Müslüman kesimi çok etkilemediği gibi, hurefa kaynaklarını beslemekten öteye gitmemektedir. Kur'an var, hadis var, sünnet var, başkaca bir şey aramaya gerek yoktur evelallah...

salihkaya02

New member
valla ben bilmiyorum ama içimde inanmam gerektigini soyleyen bir ses var sankı mhmt kardes

mhmt

New member
valla ben bilmiyorum ama içimde inanmam gerektigini soyleyen bir ses var sankı mhmt kardes

Yok kardeşim. Bu vesveselerden Allah'a sığınmak lazım. Nas ve Felak Surelerini okumanızı acizane tavsiye ederim.

Biraz uzun ama isterseniz Şu yazıyı bir okuyun. Bu konu ile ilgili. Güzel bi açıklama yapılmış.

Tıklayın..

esrarengiz

New member
Konunun içeriği güzel, doğru şeyler,bunlar aklı başında olan herkesin bildiği şeyler ama bunları rüyaya,hayale dayandırıp böyle hikayecikler oluşturmak hiç hoş değil:((Sözüm bunu kopyalayıp bize sunana değil )ama böyle şeyler o kadar arttıki cep telf mesajlarına kadar düştü.Hiç tasvip etmiyorum bu konuları ayetlerle ve hadislerle açıklamanız daha makbule geçerdi...

Ebu CENDELL

New member
ESSELAMUALEYKUM:
kardeşim salihkaya02 sizler aklı başında mu'minlersiniz bu kadar ucuz bir meseleye inanmanızı doğrusu yadırgamadım.çünkü bizlerde sizler gibi bu tür yalan haberlerle çok günler geçirdik.hani derler ya tarih tekerrürden ibarettir! değil kardeşim değil hata tekerrürden ibarettir. yani bu tür alçakca yalanlar eskiden olduğu gibi yine teknoloji kullanılarak devam ediyor.bizlerde buna benzer (eve bir yazlı kağıt atarlardı işte bunu 40 gün 40 kişiye dağıtmazsan şöyle olur böyle olur gibi) yalanlarla gün geçirdik.ama peygamberimizin(sav) adı geçiyor!kardeşim günümüzde peygamber(sav)e adfedilen o kadar çok hadis varki adı israiliyattır hiç hadisle alakası yoktur.ama peygambere(sav) raviye iftira vardır.canım kardeşimallah(cc)sığın gerisini merak etme sen.
kardeşin Ebu cendell

Üst Alt