Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber ağacının meyveleri.

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
PEYGAMBER AĞACININ MEYVELERİ
yıl 1990 tasavvuf ile yeni tanıştığım yıllardı. H.Z allahın
sevgisinin tadını almış herkeze bu lezzet pınarından içmeleri için yırtınıyordum.Evvele kendi ailemden başladım. kızım tıp fakültesi okuduğu için benim bu halime üzülüyordu. Baba bu zamanda şeyh mürşid geç
bunları deyip beni rencide ediyordu.Hatta ağladığımı
hatırlıyorum. işi zamana bıraktım. çünkü zaman her şeyin
ilacıydı. kızım en ağır ders sınavına girecek heyacan içindeydi. Ona, hocamıza telefon açalım sen ondan dua
iste farkı gör garanti kolaylıkla imtihanı kazanırsın deyince, tamam baba sen telefon aç benim için konuş
dedi, bende hayır sen kendin dua isteyeceksin dedim
tamam deyince, ben telefon açtım kızımın dua isteyeceğini söyledim ve avizeyi kızıma verdim. Kızım
durumunu anlatırken bende kulağımı avizeye dayadım
ve duyduklarım aynen şöyle, tamam kızım ben şimdi
senin için dua edeceğim hiç korkma gir sınava inşaallah imtihanı kazanacaksın dedi. Ve kızım gitti o en zor sınavı
verdi geldi ve Baba, baba, ben böyle bir şey bu zamana
kadar yaşamadım bu kadar kolay sınav verilir mi, diye
sevinç göz yaşları döküyordu. ben de şimdi sen telefon et ve teşekkür et dedim ve kendisi telefon açtı selam verdi
ve imtihanı kazandığını söyleyince, kızım, dünya rahatını kazanmak için girilen imtihanı kazandın Ahiret
hayatının rahatlığını kazanmak için imtihanlara hazırlık
yapıyormusun dedi devamında da namaz kılıyormusun
deyince, kılmıyorum fakat bundan sonra kılmaya gayret
edeceğim dedi ve hemen namaza başladı.kısa süre sonra da tesettüre girdi ve kızım ile aramızdaki şeytanın engeli
kalkmış oldu.Zikir sofrası kurmak için nasipli arıyordum kısa zaman sonra gerçekleşti ve her hafta toplanıyor zikrimizi yapıyor kuranı kerim hadisi şerif açıklamaları ile bilgileniyorduk.bu arada kendi memleketlim olan bir arkadaşım ile ilgileniyordum zikre
katılıyor fakat samimi görünmüyordu, bir gün onu başka bir cemaata katıldığını görünce çok üzülmüştüm.
Aynı günün gecesi manada çok büyük bir elma ağacı
görüyorum ağacın üstünde elmalar ben ise onlara bakıyorum işte tam o sırada ağaçtan kopan bir elma
önüme düşüverdi ben hemen elimi uzattım elmayı almak
için fakat benden evvel başka bir el benden evvel davranarak elmayı alıverdi fakat çok iyi gördüm ki elmaya kurt girmişti elma çürüktü. ve kısa süre sonra bize katılmayan o arkadaş oradan da ayrıldı gurup gurup
gezmeye kendine bir yol aramaya devam etti.

(Peygamber ağacının meyveleri)

Demek oluyor ki muhammedi olan her kez O nur peygamber ağacının meyveleri oluyor. fakat o agaçta
oluşan meyvelere kurt girebiliyor meyveye kurt girdiği zaman da artık ondan hayır bekleme. Aynı ağaçta da öyle
meyveler yetişiyor ki sahibinin onu kötü haşaratlardan
koruması ile zarara uğramadan yetişiyor ve nasip olanlara
ona verilen manevi gıdaları dağıtıyor.

H.z. Allah c.c istifade eden kullardan olmamızı nasip etsin Amin.

Son düzenleme:
Üst Alt