Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Oyunda Tanrı

Musa08

New member
Garip bir soru olacak ama bir oyunda Tanrıyı oynamak günah olur mu?

Musa08

New member
Galiba yanlış anlaşıldım şaka olsun diye Tanrı rolü tabi yapmam, bi bilgisayar oyunundan bahsetmiştim ama yine aynı kapıya çıkıyo tabi.

Enver Ýstek

metin mete
Bazı şeyin şakasıda ciddidir. Küfrün şakasıda ciddidir. Elbette oyun dahi olsa Tanrı'yı oynamak küfürdür.

Duhacigim sanirim(Eger yaniliyorsam lütfen hatirlat)bir zamanlar Allaha Tanri denirmi diye bir konu vardida hic kimse kabul etmemisti olmaz demisti.Degilmi Yanlismi hatirliyorum acaba.Eger hatirladigim dogruysa;Burdaki küfür nerde(Bana bakma ben Tanrida derim Cünki benim dilimde en güzel isim)bir aciklama yaparsan sevinirim...Not ben böyle bir oyunun oynanmasina dahi karsiyim...
.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bu oyunlar genellikle bizim inandigimiz ilah i degilde, yunan mitolojisi gibi v.b. tanrilari ele almaktadir. Bunu söylemesi dahi yanlis olur da diyebiliriz ama bu durum farklidir. Oyunda oynadiginiz Tanri bizim inandigimiz Allah degildir bu yüzden kesinlikle oynanmaz denilemez. Bugün atesi, köpegi, inegi, suyu, v.s. gibi tanri edinmisler varsa da ve bu onlarin tanrisi ise de bizim icin böyle birsey yoktur. O oyundaki oyun hicbir zaman ilah konumuna sokulamayacagi icinde bir beis gözükmemektedir.

Enver Ýstek

metin mete
Bu oyunlar genellikle bizim inandigimiz ilah i degilde, yunan mitolojisi gibi v.b. tanrilari ele almaktadir. Bunu söylemesi dahi yanlis olur da diyebiliriz ama bu durum farklidir. Oyunda oynadiginiz Tanri bizim inandigimiz Allah degildir bu yüzden kesinlikle oynanmaz denilemez. Bugün atesi, köpegi, inegi, suyu, v.s. gibi tanri edinmisler varsa da ve bu onlarin tanrisi ise de bizim icin böyle birsey yoktur. O oyundaki oyun hicbir zaman ilah konumuna sokulamayacagi icinde bir beis gözükmemektedir.

Güzel bir aciklama Tesekkürler Kerim.Buna küfür denmez sanirsam.Cünki oyunun gercek icat edeni o mitoloji dekilere inanmasa dahi onlardaki efsanevi gücleri kullandiklari icin Tanri kelimesini kullaniyorlar sanirsam..

Üst Alt