Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Oruç Hakkında bir soru

mahsum16

New member
S.a arkadaşlar benim bi sıkıntum var size danışmak istedim

21 yaşındayım. Bilgisayar teknik serviste çalışıyorum. Mide problemım var benım daha açığı midemde yara var aynı zamanda ülser ve gastrit var. gunde aç karına 4-5 ilaç kullanıyorum.Malum ramazan oruç tutmanın zevkını sizler kadar yaşıyamıyorum . Sebebi şu ilaçlarımı almadıgım zaman dünya zindan bana. sahurdan sonra yatıp sabah kalktıgımda mide ağrısını tahmin bile edemsseniz. ilk 3 gün zar zor olsada dayandım .Bugun ise artık bayılıcaktım dayanamadım orucumu bozdum ilaçlarımı aldım . şimdi okadar keyifsizimki yanlış bişey yapmaktan korkuyorum acaba 61 gün mü yoksa sadece kaza mı . pekı ya öteki günler için ne yapmam lazım. lütfen beni aydınlatın .Allah hepimize o güzel cennetini nasip etsin .

Hayırlı ramazanlar

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hastaysanız, Ramazan oruçlarınızı sonradan kaza edersiniz. Böyle bir durumda kefaret yok, zorluk yok...

Selim

New member
Tutamayacak kadar rahatsızsanız eğer durumunuz müsaitse fidye verilmesi gerekir, değilse verilmez. Sağlığınız düzelirse tutamadığınız oruçları kaza edersiniz, bozduğunuz oruç sağlık sebebiyle olduğu için sadece kazası gerekir, yine sağlık sebebiyle kazada yapamıyorsanız durumunuz müsaitse fidye verilir.

Üst Alt