Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

On dört Yasindaki Kizlarimiz neden kaciyor???

Nurgül

New member
Bilmiyorum görüyormusunuz ama nezaman bir kadin Programina rastlasam : 14 Yasindaki filan 30 yasindaki birinden/biriyle kacirildi/kacti...Bunun nedeni nedir??Yada 15 yasindaki filan evli iki cocuk babasi ile kacti veya ondan kacirildi?!!Estagfirullah bunlar neden? O kadar cok rastliyorumki...artik bu yayginlasmis...önceden tek tükdü ama simdi sürüyle kacmaya basliyorlar....Nedenini bulamadim gercekten Normal olmaktan cikti bu. Egitim bozuklugumu temel bozuklugumu Islamiyetin unutulmasimi? Genc Kizlar neden öyle kandirilabiliyor?? Gercekten aklimi cok kurcaliyor bu konu... siz ne düsünüyorsunuz? Ben akil veremiyorum Aileler perisan oluyor. Kizlarimiz neden böyle oldu? Bunu nasil önlememiz lazim? Allah sonumuzu hayir etsin

asikkulun

New member
bence şu nedenlerden olabilir:aile deki huzursuzluk.anneden babadan ilgi göremeyince kendini dişarı atar ve bu dönem en duygusal dönemleridir.herhangi biirisi de aklını çelmeye çalışır ki yüzde yüz çeler.çünkü adam akla gelmeyecek sadece rüyada görülebilecerk bir hayatı anlatır.işte benimle gel seni gül gibi yaşatacam felan.tabi ki burda enönemli şey irade ve nefistir.ben de bir 15 yaşındaki bir kız olarak ancak aklıma bunlar geliyor.

Rahmet4

New member
her evde televizyon var ...dünyada olup bitenler ,pembe diziler,eglence programlari,magazin programlari ... cocuklarimizin önünde vaktinden önce büyümek icin onlari adeta özendirme yarisindalar. 13-15 yas arasi kiz cocuklari yok artik .20-30 yas arasi kadinsi kiyafetler,kadinsi hareketler ...kücük kadin seklinde görmeye basladik.vaktinden önce cinsellikle,sapkinlikla,alkölle, uyusturucuyla tanisiyorlar ve yasli erkeklerin tuzagina düsüyorlar. anneler-babalar uyanin pembe dizi, mac izleme vakti degil cocuklarimiz elden gidiyor dikkat edelim.özellikle anneler sectiginiz kiyafetler yaslarina uygun sekilde olsun.anneler kiziniz size sormuyorsa siz ona anlatin...cinselliyi, aski bu yasta hagi duygularin olusabilecegi ve bunlarin gelip gecici oldugunu anlatin.utanmanin , ayiplanmanin vakti degil artik.unutmayalim cocugunuza sahip cikmazsaniz baskalari sahip cikar. bebek bezlerinde bile erotik sahneler kullanilir oldu.cook uyanik olmamiz lazin gecligini yasasin diye dünyasinin ve ahiretinin yikilmasina izin vermeyelim

Asya

New member
bunun en büyük sebebi islami bilgi ve dini yaşam eksikliği.

Þ

þehadet

Guest
bence aile de baskı ve ilgisizlik kaçmakla sorun halolur düşüncesiyle kaçiyorlar cahilik yapıyorlar herseyın hatırlısı olsun kaçmak çözüm degil dir

feza

New member
Bunların temeli anlamlarımızı kaybetmemizdir.Kavramların anlamlarını yitirmesinin ya da içinin boşaltılmasının kökeni de din anlayışımızın gelenek kisvesi altında değişmesi ve dini tasavvurlarımızın kirletilmesidir...

reyyan

New member
Rabbim Dogru Yolundan Ayirmasin

..:naz:..

New member
nurgülcüğüm gerçekten güzel bi konuyu ele almışsın bana görede bunun en belli başlı sebebi dini eğitim ve paralel olarak aile içi karışıklık,çocuklara yapılan baskılar vs.

berfut

New member
Bizimleri Ayakta Tutan Ailemiz
Inş Rabbim Onlari Bizlerin önünde Rehber Kilsin
Olmayanlarin Ise Rabbim Hidayet Versin...

klan

New member
sadece bu konu ile alakalı değil maalesef son yıllarda birçok konuda akıl almayacak şeyler yaşanmakta. bunun en büyük etkeni ise medyadır. medya bizim özümüzde yada ananevi olarak bize özgü olmayan birşeyi sanki bizim özkültürümüz gibi yansıtmasından kaynaklanmamktadır.

nurgül arkadaşımızın verdiği örnek bunun en belirgin olanlarından bir tanesidir. ve birde son yıllarda artarak çoğalan boşanma olayları vardırki bu da en büyük sorunlarımızdan birisidir. gerek dini eğitim yetersizliği gerek ise aile içi sorunlar vs. olabilir ama unutmayalımki görsel basının ulaşamadığı hiçbir yer kalmadı artık ve ve bu medya canavarı insanlarımızı yanıltmaktadır.

Mücahid

New member
ÖNCE NEFİS.ÖNCE NEFİS.
1-Baba okuyup, dinleyip,anlayıp,akledip,tefekkür edip,yaşayıp,eşine örnek olacak.
2-Anne Kurandan,hadisten,ve eşinden aldığı eğitimi çocuklarına yansıtacak.
3-Baba sorumlu olduğu ailesini iç ve dış tehdit unsurlarına karşı bilinçlive şuurlu bir şekilde savunacak.
4-Çocuklarını ben yaşayamadım sen yaşa mantığı ile,kendi tatminsizliklerine alet eden ailelere bakın.Salya sümük ağlıyorlar,hiç bir sorunu yoktu cebinde parası altında arabası,neden uyuşturucu bağımlısı oldu anlayamadık diye.
Maneviyat ve maddiyat dengesini gözetmeden bir tarafa yatırım yapanlar,hem kendini hemde evlatlarının hayatlarını bedbaht eder,böyle biline.
5-Çocuklarına kıyamayan ve sabah namazlarına kaldırmayan anneler,haşa siz Allah'tan dahamı şefkatlisiniz.
6-Evde tv lerin o masum dimağlarda yaptığı tahribata bi bakın.Kız yada erkek fark etmez.Özellikle okul ve dersane içerikli diziler aşırı bir dejenerasyona sebep oldu.Cep telefonu kameraları ile yansıyanlar dudak uçuklatan cinsten.
7-Ama buna sebep olan medya ayıplayan münafıkça cümlelerle ana haberlere malzeme yapmaya hiç sıkılmıyor.
8-Kardeşlerim bu gün malum medyanın başındaki yayın yönetmenlerine ve geçmişlerine bi bakarsanız genelinin 68 kuşağı olduğunu hemen anlarsınız.Bu insanların derdi bizim inançlarımızın dejenerasyonu.Kapitalist patronların zaten paradan başka bişeyi gözü görmez.
9-Allah rızası için çocukları ihmal etmeyelim,bizim eğitemediğimiz çocukları emelleri doğrultusunda eğitmeye ve sömürmeye talip,şeytani referanslı o kadar zihniyet varki ülkede.Ne olur bu sözleri yabana atmayın.
10-Çocuklarımıza kanaat etmeyi,sabrı,doğru söylemeyi,öğretelim,Onlarla arkadaşça diyaloglar kuralım kısaca onları dışarıda sevgi aramaya mecbur etmeyelim.
Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileği ile

Dostlara duacýyýz

New member
Şimdikii kızlarımız nedendir bende bilmiş değilim..benim çevremdede çok çok kaçan var..aileden olsa gerek aile huzuru falan...allah herkezii korusun böle şeylerden

psikobilmis

New member
Web sitesi
yaylakentlimm.azbuz.com
tanıdığım kimse kaçamadı ama kaçmaların sebebi çocuklara küçüklükten empozedilmesi olsa gerek düşünün bir zamanlar pokemon vardı japonlarındı ama japonlar kendi çocuklarına seyrettirmiyordu ama biz bayıla bayıla çocuklara izin veriyorduk sonra ne oldu 5 yaşında bir çocuk uçmak için ölüme atladı. işte bunun gibi çocuklarımıza kendi kültürlerinde olmayanları empoze ettiriyoruz sonra ailelerin en küçük yanlışlarında bile kaçabilecek kadar normal geliyor onlarada tabi ki çocuklara boşa oyalamak yerine dinle ilgilenmeyi anlatsak olmaz bunlar.hayat artık öyle bir hal aldı ki bırakın çocuk yetiştirmeyi insan kendini yetiştiremiyor.Allah anne bablara yardım etsin.

Dostlara duacýyýz

New member
tanıdığım kimse kaçamadı ama kaçmaların sebebi çocuklara küçüklükten empozedilmesi olsa gerek düşünün bir zamanlar pokemon vardı japonlarındı ama japonlar kendi çocuklarına seyrettirmiyordu ama biz bayıla bayıla çocuklara izin veriyorduk sonra ne oldu 5 yaşında bir çocuk uçmak için ölüme atladı. işte bunun gibi çocuklarımıza kendi kültürlerinde olmayanları empoze ettiriyoruz sonra ailelerin en küçük yanlışlarında bile kaçabilecek kadar normal geliyor onlarada tabi ki çocuklara boşa oyalamak yerine dinle ilgilenmeyi anlatsak olmaz bunlar.hayat artık öyle bir hal aldı ki bırakın çocuk yetiştirmeyi insan kendini yetiştiremiyor.Allah anne bablara yardım etsin.
Sonuna kadar katılıyorum size..
bir insankii başkalrını örnek alrak ve üstelik son derece normal birşeymiş gibii..allah hepimizii ıslah etsin..

Üst Alt