Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ölüme hazırmıyız...?

F-S-M

New member
selamın Aleyküm

Evet değerli din Kardeşlerim,, ölüm,,,, her fani gibi birgün bizide bu fani dünyadan ebediyete göz edeceğiz ( hayırlısıyla inşallah). edeceğiz , etmesine amaaa bakalım hazırmıyız...!!! ölüm var , ölüm var... yani ,,

mesela kurşunla ölmekten örnek vereyim..

düşünün ki, camiye giderken sizi ilgilendirmiyen bir kavgadan dolayı kör kurşunla ölmek var,,

birde günah işlerken yine kör bir kurşunla ölmek var..!! ( alkol, zina,,kumar vs.)

Evet akrdeşlerim,, siz hangisini tercih ederdiniz.? ve tercih ettiğinizin yolunda yörüyebiliyormusunuz acaba..?

yüce mevlam, resullullah efendimizin yüzü suyu hürmetine BÜTÜN ÜMMETİ MUHAMMEDE HAYIRLI ÖMÜRLER VE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİB EDER İNŞALLAH..

ALLAHA EMANET OLUN..

erbatan

New member
:confused: :confused: bilemiyorum...hazırım herhalde Allah için ölemeye..

göklerden mahzene
qolop4444

SouthAmerica

New member
Allah hepimize, herseyin Hayirlisini, Ölümün bile acisiz ve hayirlisini versin.
Son nefesimizde, Kelime Sadet-i getirmeyi nasip eylesin.

sURGUn

New member
SouthAmerica' Alıntı:
Allah hepimize, herseyin Hayirlisini, Ölümün bile acisiz ve hayirlisini versin.
Son nefesimizde, Kelime Sadet-i getirmeyi nasip eylesin.

...:::AMİN:::...

mistik_cadi

New member
ölmek istediğimi pek sanmam ama bi düşünmek lazım..
* kurşun?.. ; çok kanlı olmaz...
* balkondan vs düşmek?.. ; kan çok, beni kan tutar:D
* tren rayına atsam kendimi?.. ; ölmeme ihtimali var. sonra tek kol/bacakla "hayata 4 elle sarılıyorum" gibi sözlerin alemi yok...
* yüksek doz ilaç?.. ; lüzumsuz!.. mide yıkama, kömür, yoğun bakım... pff uzun iş...
* ateş? ; çok canım yanar, asla...
* suda boğulmak? ; canım yanar...
* kendimi assam? ; bu teknik can yakar mı ki?.. neyse ne, öldükten sonra mosmor bir surat istemiyorum:D ...

yok yok en iyisi ölmemek... vaz geçtim, kurtulamazsınız benden.. nihohhahahhaa:D

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
ölmek istediğimi pek sanmam ama bi düşünmek lazım..
* kurşun?.. ; çok kanlı olmaz...
* balkondan vs düşmek?.. ; kan çok, beni kan tutar:D
* tren rayına atsam kendimi?.. ; ölmeme ihtimali var. sonra tek kol/bacakla "hayata 4 elle sarılıyorum" gibi sözlerin alemi yok...
* yüksek doz ilaç?.. ; lüzumsuz!.. mide yıkama, kömür, yoğun bakım... pff uzun iş...
* ateş? ; çok canım yanar, asla...
* suda boğulmak? ; canım yanar...
* kendimi assam? ; bu teknik can yakar mı ki?.. neyse ne, öldükten sonra mosmor bir surat istemiyorum:D ...

yok yok en iyisi ölmemek... vaz geçtim, kurtulamazsınız benden.. nihohhahahhaa:D
istersen seni de site sakinlerinide kurtarim....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
:).... delikanlılığın 9/10 kaçmakmış:D
kaç kaçabilirsen
327944001143730292585139_0_0.jpg

senden öncekiler geldi ve gitti
mezar taşları bile eskidi.

sbm48.jpg

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
tabiki ölmek kötü değil ama ölümün ötesini görebilen için,
göremeyen kurta böceğe yem olur, o güzel gözleri çiyanlar yer, o teni toprak emer, kemiklerin suyu çekilir, nar bahçesinde nar olur , zindandan daha zindan...

ama birde ötesini görebilenler vardır, onlar için
ölmek düğün gecesidir, sevgiliye buluşma kapısır, börtü böcek paspas olur yolar ise güllük gülistan işte ozaman kabir saryalardan daha saray olur..

Hangi güzel yüzki toprak olmadı,
Hangi ceylan göz ki yere akmadı.

yüzümüzün , gözümüzün hakkını verelim yer aktırmıyalım onları kıyamete kadar muhafaza edenlerden olalım inşallah... onu en iyi resimdekiler anlar; seneler evvel bu kişilerde sizin gibi yer ve içerdi, şimdi ziyaretçiye muhtaçlar...
sbm24.jpg

abrec

New member
ölümden herkes korkar
ama bir gerçektir inan inanma
işimiz zor
ama ALLAH merhebetlidir
tek umudumuz bu

A

ahdevefa

Guest
Rabbim hayırlısını versin..hem ömrümüzün hemde ölümümüzün ölümden korkmak değilde amelimden korkuyorum ne yalan söyleyim..

ben isterdim ki seccademin başında, Kur'anı'mı okurken yada ne biliyim Rabbimin hoşuna giden bir ameli işlerken ölmek isterim..inşaallah..

asikkulun

New member
selamın Aleyküm

Evet değerli din Kardeşlerim,, ölüm,,,, her fani gibi birgün bizide bu fani dünyadan ebediyete göz edeceğiz ( hayırlısıyla inşallah). edeceğiz , etmesine amaaa bakalım hazırmıyız...!!! ölüm var , ölüm var... yani ,,

mesela kurşunla ölmekten örnek vereyim..

düşünün ki, camiye giderken sizi ilgilendirmiyen bir kavgadan dolayı kör kurşunla ölmek var,,

birde günah işlerken yine kör bir kurşunla ölmek var..!! ( alkol, zina,,kumar vs.)

Evet akrdeşlerim,, siz hangisini tercih ederdiniz.? ve tercih ettiğinizin yolunda yörüyebiliyormusunuz acaba..?

yüce mevlam, resullullah efendimizin yüzü suyu hürmetine BÜTÜN ÜMMETİ MUHAMMEDE HAYIRLI ÖMÜRLER VE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİB EDER İNŞALLAH..

ALLAHA EMANET OLUN..

tabi ki bizler ölüme hazırız
ölüm sıraat köprüsünden geçmektir.bu tabi ki de kolay bir iş değildir.insan nasıl yaşarsa öyle ölür.içki içen kumar oynayan pisliklerle uğraşan bir kişi pisliğinde ölür.bazıları ölümü korkunç bir şey sanarlar.halbusem ki ölüm çok güzel birşey bence.ama en güzel ölüm azab çekmeden olan bir ölümdür.aslında bizler yaşayan bir ölüyüz bence.

Allah bizlere güzel ölüm nasip etsin.
AMİN.

asikkulun

New member
Allah bizlerin tüm hatalarını affetsin.bir günahların ölümü kadar zor bişey yoktur

muhammedordusu

New member
Web sitesi
www.mucadeleci.com
valla kardeşler ölüme hazırmıyız bilmiyorum ama üç şekilde ölebilirim.
1-hayatımı normal bir şekilde sürdürürken normal bir ölümün beni bulması
2-niyazi olarak diğer tarafa göç etmek.
3-ŞEHİT OLARAK ÖLMEK.

bakıyorumda son şıkkı görünce hepinizin ağzının suyu aktı.

hiç heveslenmeyin.şehitlik benim hakkım size vermem.(yanlış anlmayın bu dediğime ben bile inanmıyorum.)

Üst Alt