Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ntv'yi kınıyoruz!

mehmet_16

New member
@mehmet16
Bu konunun açılmasına sebep olan mesele sence tarafsız mı? Ayrıca müslüman bir ülkede canın feda olacağı değerleri ironi(!) konusu yapmak ne kadar kasıtsız bir davranıştır?
belki filmi hazırlayanlar kasıtlı yapmıştır.Fakat filmi tümüyle NTV'ye yıkmamalıyız.Bu yüzden NTV'yi suçlamamalıyız...

Mücahid

New member
belki filmi hazırlayanlar kasıtlı yapmıştır.Fakat filmi tümüyle NTV'ye yıkmamalıyız.Bu yüzden NTV'yi suçlamamalıyız...

Yeryüzünde 2 milyara yakın müslüman vardır ve hepside Kuran-ı Kerime içinde yazan her harfe iman etmek koşulu ile bu dine tabi olmuşlar imanları Allah tarafından kabul edilmesi umulmuştur.Bahsettiğiniz hatta ironik bulunan örtünme :

MÜMIN KADINLARA DA SÖYLE: GÖZLERINI (HARAMA BAKMAKTAN) KORUSUNLAR; NAMUS VE IFFETLERINI ESIRGESINLER. GÖRÜNEN KISIMLARI MÜSTESNA OLMAK ÜZERE, ZINETLERINI TESHIR ETMESINLER. BAS ÖRTÜLERINI, YAKALARININ ÜZERINE (KADAR) ÖRTSÜNLER. KOCALARI, BABALARI, KOCALARININ BABALARI, KENDI OGULLARI, KOCALARININ OGULLARI, ERKEK KARDESLERI, ERKEK KARDESLERININ OGULLARI, KIZ KARDESLERININ OGULLARI, KENDI KADINLARI (MÜMIN KADINLAR), ELLERININ ALTINDA BULUNANLAR (KÖLELERI), ERKEKLERDEN, AILENIN KADININA SEHVET DUYMAYAN HIZMETÇI VB. TÂBI KIMSELER, YAHUT HENÜZ KADINLARIN GIZLI KADINLIK HUSUSIYETLERININ FARKINDA OLMAYAN ÇOCUKLARDAN BASKASINA ZINETLERINI GÖSTERMESINLER. GIZLEMEKTE OLDUKLARI ZINETLERI ANLASILSIN DIYE AYAKLARINI YERE VURMASINLAR (DIKKATLERI ÜZERINE ÇEKECEK TARZDA YÜRÜMESINLER). EY MÜMINLER! HEP BIRDEN ALLAH'A TEVBE EDINIZ KI KURTULUSA ERESINIZ.

Nur suresinde bulunan bu ayet ile tescillenmişken,ne bir senarist böylesine pespaye bir senaryo yazmaya nede adı ne olursa olsun bir Tv kanalının bu tür bir rezaleti yayınlama hakkı vardır.Utanmasalar dahada ileri giderek taciz ve tecavüzlerin müsebbibi olarakta örtünmeyi gösterecekler.Bu kasıtlı yapılan ve yayınlanan bir filmdir.Müslümanlar inancına saldıran,küçük gören,dalga geçen bu zihniyete gereken cevabı en kısa zamanda vermelidir.Unutmayalım bu bir zulm dür.Ve haksızlıktır.Zulme rıza zulüm..Haksızlığa sessiz kalan ise dilsiz şeytandır..Dua ile

..:naz:..

New member
yazıklar olsun ntv ye ve yandaşlarına...
efraile katılıyorum cennet ucuz, cehemmen lüzumsuz değildir!!!

Ç

ÇÝray

Guest
ne demek ntv'ye yıkmayın..sen bu filmi samanyolunda veya kanal 7 gibi kanallarda görebilir misin ?:confused: ...bu ntv'nin de böyle düşündügünü gösteriyor...yazıklar olsun...

GEZGÝN

New member

sizin mantığınızla bakalım olaya hadi...
eğer bunu yapan filmi hazırlayanlar ise ntvnin önceden mutlaka bunu inceleyerek onaylayarak yayına getirmesi gerekirdi ki bu şekilde bir onay alınmadan hiçbir yayın ekrana yansımaz, yansıtılamaz!!!!!
konuştukça batıyorsunuz...
savunduğunuz şeylere dikkat edin
burada herkes kimin ne olduğunu en az sizin kadar biliyor
tek farkımız bizim bunu açık ve net ifade edişimizdir....
biz Efendimiz(SAV)'den hiçbir dine ideolojiye kötü söz söylememek üzere emir aldık(zira onun her sözü müslümanlara emir niteliğindedir diye düşünmekteyim )
amaaa dinimize laf söyletmeyiz
söyleyen de karşısında yine bizi bulur....

seyfullah kardeşim eğer ortak bir yazı hazırlanacaksa bekliyrum.zira dikkat çekicek ve onları zorlayacak bir yazı tarafınızca hazırlanabilir bence...
yok herkes kendi dilekçesini yazacaksa bilgimiz olsun inşallah yazalım...
selametle.....

Tarihci

New member
Web sitesi
www.saidnur.org
Yeryüzündeki hiçkimse ideoloji ve din açısından tarafsız olamaz,, ya burdasındır ya değilsindir, Ya Müslümansındır ya değilsindir ya ateistsindir ya deistsindir ya puta ineğe tapıyorsundur yada paraya tapıyorsundur.. bir yerde olmamak demek başka biryerde olmak demektir buda taraf demektir..

Hak ile batıl arasında ise asla tarafsız bir nokta olamaz,, şimdi düşününki

siyah ile beyaz yan yana koysak ikisinin kesiştiği yerde gri bir nokta varmı? ya siyahtasındır ya beyazdasındır yani ya Hak tasın ya batılda arada gri bir nokta yok,, Bizler elhamdülillah Müslümanız ve Hak üzereyiz inşallah yada olmaya çabalıyoruz..

ntv malumdurki bir Turk kuruluşu değil, bizim dinimize hassasiyetlerimize mukaddesatımıza karşı duyarsız davranmış ve aşağılayıcı bir film göstermek sureti ile bizleri (tüm müslüman nüfusu) hiçe sayarak rencide etmiş, tüm tesettürlü kardeşlerimizi diline dolamıştır,, bu, gecenin en karanlık vaktindeki dolunay gibi, açık bir yaz gununde tam tepedeki guneş gibi, açık ve net olarak ortadadır..

bunda bir kasıtsızlık aramak husnu zann ın ifratı olur ki buda sırati müstakim ölçüsünden uzaktır..

ben Yavuz Sultan Selim in şu hadisesi ile ntv ye cevabımı veriyorum

Yavuza tüm devletlerden hediyeler gelir, bunlar yavuzun ve tum devlet ricalinin gözü onunde açılır, bir sandık açılır içinden güzel kumaşlar çıkar ancak kumaşlarında içinden bir mendilin içinde insan pisliği çıkar..
Yavuz buna çok sinirlenmekle birlikte şöyle bir cevap gönderir..
Çok bir sandık içinde çok harika kumaşlar ve bunlarında içindeki kavanozlarda çok kaliteli yağ bal ve kaymak vardır.. alta da bir not bulunmaktadır:::::::::

Not:HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER

mehmet1234

New member
arkadaşlar böyle televizyonlar halkın karşına çıkıp özürdilemeli
böylesi daha iyi
ama kınamak ağır değilmi.
hem şöyle bir bir söz hatırlıyorum.galiba hadis ti.eğer hadis değilse beni uyarın.
yanlışımı düzelteyim.
"kim birini kınarsa;dünyadan, kınadığı şeyi yapmadan ayrılmaz"
sakın yanlış anlamayın ben de sizinle aynı fikirdeyim.
böylelerini terbiyesizlikten dolayı özürdilettirmeliyiz.

saygılar

said

New member
Ntv'yi Kiniyoruz!!!!!!!!!

Ntv'yi Kiniyoruz!!!!!!!!!

Dün gece NTV'de Türkiye'nin Yönetmenleri programında 21:40 da bir sahne geçiyor...

İki genç, kapalı bir çarşıda kız arıyor...

Birisi "şu türbanlılara bak" diyor.

Diğeri "onlardan iş çıkmaz" diyor.

"Asıl onlarda iş var" diyor beriki...

Alışveriş yapan kızın yanına gidiyor, "Benimle çıkar mısınız?" deyip kızın kalçalarına elliyor.

Kamera, tesettürlü kızın kalçasına ellenmesini zumluyor.

Kız arkasını dönüyor ki elleyen kardeşi...

Kız ilk defa o gün başörtüsü takmış...
NTV'yi kınıyoruz. Başörtülü bayanlara bu şekilde tacizi televizyon ekranlarına taşıyıp fantazi yapmalarını nefretliyoruz.

Olayı RTÜK'e taşıyoruz.

NYV PROTESTO: [email protected]
RTÜK PROTESTO: [email protected]
http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx

Ç

ÇÝray

Guest
biz onu zaten kınamıstık yani bu konu aclımıstı zaten..ama yine de allah razı olsun...

said

New member
böylesi daha iyi
hem şöyle bir bir söz hatırlıyorum.galiba hadis ti.eğer hadis değilse beni uyarın.
yanlışımı düzelteyim.

saygılar
haklısın sana katılıyorum o yazdığındada yanılmıyorsun HADİS-İ ŞERİF

the okuz

New member
tamam anladık islamı sevmiyorsunuz anladık sırf kamusal alanda değil her yerde laiklik istiyorsununz ama inançlara inancımıza ibadetimize KARIŞAMAZSINIZ, saygı göstermek zorundasınız pislik neo-conlar...

Tarihci

New member
Web sitesi
www.saidnur.org
böylesi daha iyi
yanlışımı düzelteyim.

saygılar

Allah insanın fıtratına kıskanclık,öfke, gazap gibi cevherler koymuştur,, bunları Müslüman kardeşlerimize kullanmamız için değil,, ırzımıza namusumuza vatanımıza dinimize birliğimize kasteden el uzatan dil uzatan insanlara karşı kullanmamız için bizim fıtratımıza koymuştır..

bu cevherler içimizde olmasaydı, eşimizi kıskanmayacaktık, dinimize sövene kızmayacaktık, namusumuza el uzatana müdahele etmeyecektik, vatanımıza göz dikene engel olmayacaktık,, bunlara öfkelenmeyecek ve kızmayacaktık,, Allah bu cevherleri içimize koymuşki bunlara karşı öfkelenelim kızalım sinirlenelim ve engel olalım..

Bir haksızlık gördüğünüzde gücünüz yetiyorsa ona elle müdahele edin, gucunuz yetmiyorsa dille müdahele edin ona da gucunuz yetmiyorsa kalben buğz edin, bu imanın en zayıf olanıdır.. Hadis i Şerif

bu davranışı kınamamak husn u zann ın ve halimliğin ifratı dır,, İslam ifrat ve tefrit değil sırati müstakim çizgisinde olmamızı ister.. Allah razı olsun

Üst Alt