Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neticeler

sinang

New member
Bismillahirrahmanirrahim..
Essalamü aleyküm ve rahmatüllahi..
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
Değerli kardeşlerim.
Zaman zaman yazılarımı okudunuz.Uzun süredir,sizlerle olamadım,belki bundan sonrada olamayacağım,hakkınızı helal ediniz..
Kardeşlerim..önceki Yazılarımda büyük hatalar ve kusurlar olduğunu görüyorum,şimdi.
Sözü kısa kesmemizde yarar var,şöyleki.Daha önceki davamın tebliğinde tam muaffak olamadım.
Çünkü ben bu tebliğe yeterli değilmişim ki çok cahilce sözler sarf ettim.
eski müslüman kardeşler den iktibas ve birikimde bulunuyordum,özellikle seyyid kutub tandı bunlar..çünkü tek Doğru bunu biliyordum.
Gerçi ihvani müslümin cemaatide İslama hizmet etmek davasındalardır,lakin siyasete meslekleri icabı ilişmişler.
Bu yol ise benim gibilere ağırdır,Ben ki önce kendimi terbiyeye muaffak olmam lazımdır..neyse..
Bu süreler zarfın da risale-i nurları tetkikatım olmuştur.Evet o cenahta büyük bir ferah ve ihlas görmüşüm.Bedüzzaman hazeratları ve talebelerinin eserleri beni biraz kendime getiriyor,itiraf ediyorum.
Diyor ki;işimiz rububiyet değil,ubudiyettir..
Ben ise tam bir halisane ubudiyete muaffak olamamışım,riya girmişim,hem ubudiyet o kadar zamanı hazırda zorlaşmış,hem çok geniş,ince,hem benim gibiler gibi çoklarının hep bu ihtiyacatı var görüyorum,Kalpler iman zayıflığı ve şüphelerle sürekli vaveyla ediyor, ,bunun ilacı büyük zatların yaptığı gibi halisane ubudiyettir.
Bunun şu zamanda güzel bir tarzını göstermiştir.Bedüzzaman hazeratları ve talebeleri, risale-i nur ise bizlerin dertlerine samimi,şefkatli bir tiryaktır,neticelerimiz bunlardır.
Allah bizleri Resullerin,nebilerin,asfiyaların,evliyaların yollarında yürüyenlerden eder inşaallah,karınca misali.
Evet işimiz rububiyet değil,belki halis olarak tam bir kulluk ki yüce mevla hepimizi bu sınavda muaffak etsin,sahili selamete kavuştursun.
İnsallah bizlere dua edersiniz,kardeşlerimiz,hatalarımızdan dolayı önce Mevladan sonra cümlenizden özür diliyoruz.
Hakkınızı helal edersiniz inşaallah..
Allah'a emanet kalınız.

samanyolu

New member
hakkımız var ise helaldir sayın sinang .acizane fikrim formumuzda değerli paylaşımlarınızı bizlerle paylaşmanızdır. Selam ve dua ile...

Üst Alt