Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

neden?

asikkulun

New member
neden insanlar sebeb sonuç olmadan küsüyorlar?size birisi böyle yaparsa sizler ne yapardınız?

Nurgül

New member
Canim kim küsdü senden? sen kafana takma...öfke ilkin bir dag gibi görünüp sonra bir lokma gibi yutulup gider(hangi hikayeydi bu?..aklimda kaldi kimden ise Allah razi olsun tekrar). Insanlarin öfkesi gectikten sonra "hayata geri dönüyorlar";)..sen canini sikma. Bilmeden incittiysen özür dilemsini bil. 1 gün 2 gün 3. Günde zati dinimize göre o sahis mecbur sana selam vermeye:)
Zati küsmek benim en nefret ettigim "karakter bicimlerinden" biri....Konusmak dururken susmakla problemler hal olunmuyor....

Rahmet4

New member
bence konuyu iyi anlamadiklari icin zaten bu zamanda cogu kisi anlatmak istedigin seyi yanlis anliyorlar kimse kimseye güvenemez hale geldigi icin her lafin altinda birsey ariyorlar nandi bu sorun sadece sende degil herkesde var Allahim bizi hayirli kisilerle karsilastirsin(AMIINN)COOOOK IHTIYCIMIZ VAR ALLAH DOSTLARINA

asikkulun

New member
Aminnn.hepiniz Haklisiniz.ama Aklima Takilan Gerçek şey şu:kiza Anvrat Sayarlar Küsmez Küçücük Bi şeye Alinir.küser.belki De Bana öyle Bi Kini Varki Ancak Böyle Giderebiliyor.ama Yine De Günahini Almayayim.yarin Ola Hayr Ola.allah Herşeyin Doğrusunu Biliyor.hakli Olan Kazanir.ama Küsmek Işne Hiç Dayanamam Onun Için Sizlere Ihtiyaç Duydum.bir Büyüklerim Olarak Beni Aydinlatirsiniz Diye Düşündüm.

Nurgül

New member
cok sevdigin kisiler seni incitir.. deger vermedigin kisilerin sözü seni incitir ama okadar degil umursamazsin genelde onlarin lafini...o kiz seni cok sevdigi icin kücük bir kelimene küsmüs olabilir... cok üsteleme nazlanabiliyorlar ama gercek mü'min ise senin ona deger verdigini anlayacaktir...

@dünyahali
AMIN

Rahmet4

New member
amenna tabiki Allah hakliyi haksizi bilir kendi arkandanda suizanda bulmalarinada izin verme (ne hak ye nede hakkini yedir)

Asya

New member
sebep sonuç olmadan küsmek tam olarak ne anlama geliyor?
bunu açıklayabilir misiniz Nandi?

Asya

New member
evet anladım.tabi ki bu şekilde küsmek çok çocukça.yani doğru bir şey değil aynı zamanda.

mhmt

New member
bu konuyu yeni gördüm 20gün gecikmeli cevap veriyorum ama... öyle küsenler bi araba sopa istiyorlar o kadar. başka bişi değil:D :D :D
selam ve dua ile...

Aysegul

New member
küsmek dinimizde en fazla üç gün sürüyor...küslük hoş bir şey değil;)

reyyan

New member
KÜSMEK

küsmek bir sanattır

küsmek bizden sorulur

biz bir küseriz, pir küseriz

en fena da, en sevdiğimize küseriz

alimallah selamı sabahı keser

hayır duasını esirgeriz

biz öyle başkalarına benzemeyiz

küstük mü adam gibi

adamakıllı küseriz

adamın burnundan getiririz

suratımızla dünyayı dar eder

unutamayacağı dersler veririz

tanıdığına, sevdiğine değil

doğduğuna pişman ederiz

küsüveririz

ilkinde başaramazsak

bir dahaki sefere

gecikme faiziyle küseriz

döve döve gelir

küse küse gideriz

maymuna çevirir

mundar ederiz

biz iyi küseriz

bu sanatı mükemmel icra eder

müthiş de keyifleniriz

yağ satarız

bal satarız

ustamız ölür

biz küseriz...

asikkulun

New member
gerçekten çok güzel yazdınız.Allah hepinizden razı olsun..

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Küsmek,kardeşin ile bütün bağlarını koparman ve onu kendi dünyada öldürmüş olmaktır,birbirimizi öldürmeyelim

yýldýz

New member
Ezanın insanı çekmesi gerekir. Geçmişte öyleydi, günümüzde ise sanki uzaklaştırıyor.

Sevap kazanıyor lakin okuken doğru okursa.

NİSA SURESİ
135- Ey iman edenler, kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa, Allah için şahidler olarak adaleti ayakta tutun. (Onlar) ister zengin olsun, ister fakir olsun; çünkü Allah onlara daha yakındır. Öyleyse adaletten dönüp heva (tutkuları)nıza uymayın. Eğer dilinizi eğip büker (sözü geveler) ya da yüz çevirirseniz, şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır.

AL-İ İMRAN SURESİ

78- Onlardan öyleleri vardır ki, dillerini kitaba doğru eğip bükerler, siz onu (bu okur göründüklerini) kitaptan sanasınız diye. Oysa o kitaptan değildir. "Bu Allah Katındandır" derler. Oysa o, Allah Katından değildir. Kendileri de bildikleri halde Allah'a karşı (böyle) yalan söylerler.

- Ezan arapça olduğuna göre doğru okunması gerekir.

- Okunuştaki uzatmalar arapçada anlam değişikliği oluşturur mu?

Aslından uzaklaştırarak okuma için ayetler gereğini söylemiyor mu?

Ezan güzel okunmayınca beni uzaklaştırıyor. Aynen ayetde bahsedilen
"dillerini kitaba doğru eğip bükerler" şeklinde işitiyorum ve duymak istemiyorum.

Eskiden hoş bir duygu verir, oturup anlamını düşünür ve tekrar ederdim. Okuyanlar değişti ve eski güzelliği kalmadı. :eek:

İnşallah bir gün ruhumuza ve nefsimize ALLAH TEALA' yı hatırlatan ezanlar duyarız. :4_12_11:

Üst Alt