Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden Nefis Terbiye İster...

CCCCCC

New member
Evet bu sorunun cevabı çok önemli belki bazıları için.Çünkü belkide kitabını okuduğunuz kişi bir kutub bir evliya bir veli veya salih bir kuldur ona inanarak bu yola çıktınız okudunuz.Peki neden bunu yaptınız bilgilerinizin eksik olduğu için mi ?

Ben buna kısmen diyorum.İslam ile tanışanlar islamı merak edecektir etmeyenler istisna diyorum.Sürekli bir kural ile tanışacak ayetlerle kendini kısıtlamada bulacaktır.Bilgilerimiz eksikti KUR'AN okuduk belkide onu doyurduk.Bilgilere doyduk.Peki kutub evliya veya velileri önder bildik.Peki neden böyle yaptık?

Nedeni açık bilmiyorum size göre nedenler farklı olabilir.

1.Neden :Nefsinizi tanıdınız.Ve onu eğitmek için onu bir nevi arzu isteklerini kontrol için evliyalara KUR'AN a hadislere sarıldınız.Onları dost bildiniz.

2.Neden:ALLAH C.C. istediği için(En önemli neden)

Eğer hidayet yolundaysanız.ALLAH C.C. kitabındakileri yerine getirmeye çalışıyor elinden geleni yapıyorsanız işte siz SEÇİLMİŞ KULLARSINIZ

Bir kutub bir veli olmanın yolunu NEFSİ TERBİYE ETMEKTEN onun isteklerine dünyaya yüz çevirme ALLAH C.C. tanıma sadece onu istemekten geçmiştir.

İşte ALLAH C.C. ile buluşanlar bu makamı iştemişlerdir.Peki sizde istiyormusunuz ?

Nefis Terbiyye ister.Hakkı bulmanın yolu budur Ey kardeşlerim abilerim bu yolda zirve budur.Bundan başka yol yoktur.Neden derseniz ben sizlere tek nefsiniz var tek nefisten sınavdasınız onu terbiye ettiniz mi ALLAH C.C a ulaşmış olrsunuz.

Nİtekim Şah-ı Geylani k.s

"ALLAH C.C. İLE ARANDA NEFS VARDIR.ONU ÇIKARIRSAN ALLAH C.C. I GÖRÜRSÜN"

Nitekim Hz. Ali R.A
"GÖRMEDİĞİM ALLAH C.C. A İBADET ETMEM" derkende ALLAH C.C. ı bizzat görmek değil onun varlığını görür gibi hissetmek olduğunu söylemişlerdir."

ALLAH C.C. A EMANET OLUN.DUA EDENLERDEN ALLAH C.C. İKİ KATI RAZI OLSUN

Üst Alt