Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden Internette İnanmayanlar Çok olur?

mehmet_16

New member
Arkadaşlar bir çevreme bakıyorum bir de internete ama ikisi arasında hiçbir benzerlik göremiyorum.Bilmiyorum sizler de benim gibi mi düşünüyorsunuz?
Giriyorum google'a (bazen) islamla ilgili arama yaptığım da ateizm . org 'dan turandursun . com dan yazılar da görüyorum.İslami sitelerde ise çok az online görüyorum.Neden?
Çevremde o kadar çok imanlı insanlar (ama salih amel işlemeyen) görüyorum ama internette baktığım her islami yazının altında karşıt bir düşünce.Karşıt bir yazı veya alay,dalga geçmeler vs...
Acaba bu kıyamete kadar böyle mi gider?Yani inanmayan insanlar hep olacaklar mı?Dalga geçenler hep olacaklar mı?

Bazen inanıp da dalga geçenleri bile görüyorum.Bir islami siteyi veya nesneyi herhangi bir düşünceyi veya herhangi bir islami emri söylediğinde anında dalga geçiyorlar.Bunlar dinci!siz dincisiniz dincisin sen! gibisinden laflar duyuyorum.
Neden her islami konuyu konuşana imanlı kişiler bile dinci diyebiliyorlar?
Bunlar öyle sanıyorumki cenaze namazlarında hiçbir şekilde bu yöntem dinci yöntem demezler ama iş başka konulara gelince dinci diyebiliyorlar.
Neden?

S

seha

Guest
Kardeşim bu zamanda İslam'ın en önemli bir hastalığı ümütsizliktir. Sen bu hastalığa tutulma.
Merak etme, Allah Nur'unu tamamlamaktan başka bir şey murad etmemektedir. Dinini koruyan ise sadece ve sadece Allah'tır. Bize düşen sonuca bakmadan hizmettir. Firavunu sinekle geberten Allah bir münafıklada; senini, benim gibi bir acizlede bu dini ihya eder. Mesela, ikimiz sebeb olsak yine de Müsebbib'ül Esbab Allah olduğundan bize düşen pay sadece sürürdur.. Gurur değil.
Hem çokluk önemli değildir. Kalite önemlidir. Bir tarlaya 100 buğday atsan 10'u yeşerse ,başaklansa kardır. 90'ı çürümüşse zarar olmadığı gibi, o tohumların kabiliyetsizliğidir. Kabiliyetsizliğin cezasını çürümekle çekmişlerdir. Diğer 10 tohum ise Allah'ın onlara taktığı hikmetli kabiliyetten dolayı başaklanır, fahr ve övgü tohuma ait değildir.
Herzemşah'a demişler; bu -hazırlandığın- savaşı kazanacaksın. "Benim üstüme düşen savaşmak ,zafer ise Allah'a aittir",deyip önemsememiş. İslam'ın o dall ve gafillere ihtiyacı yoktur. Bir kişi kalsada ihya mümkündür. Hem Hikmet ile mümkündür hem Kudret ile mümkündür.
Baki Selam

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah nurunu tamamlıcak ve asrı saadet yaşanıcak ama ondan sonra bu saltanat uzun sürmicek evet dünya bu sefer inanmıyanların esareti altına giricek işte ne zaman inan kalmaz işte ozaman kıyamet kopucak Allah ın izniyle...

Aysegul

New member
Çok güzel bir konuya değinmişsin ama yorum yapamıyorum çünkü bu konu benide hayli üzüyor...Aklı başında olan bir insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu görebilir...Yeterki nefsine uymasın;)

Blues

New member
Internet bir nevi oyalayici bir guc oldu zamanimizda. Bilincli kullanmayanlar gunlerce islerini guclerini birakip internette gezinip vakit gecirebiliyorlar. Bu da insani duygulardan cok mekanik ogelerle muhatap olmasina sebep oluyor zamanla. Iste bu kisinin maneviyatini sonduruyor olabilir. Zamanla ateistlerin propagandalarina alet olmaya acik hale geliyor olabilirler.

Bu tabiki benim sadece bir tahminim.

Ama ateistlerin cokca asagilama dolu yazilarini goruyorum bir cok sitede. Bu asagilama ozellikle 18 yasindan kucuk gencimiz icin cok etkili olabiliyor maalesef. Heleki bu genclerimiz ailelerinden yeterli bilinci elde edememislerse.

Bu benim teorim belki de yanlis dusunuyorum bilmiyorum ama gozlerimlerim bu yonde oldu.

Saygilar.

Üst Alt