Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ne Kadar Müslümanız?

veyselemin

New member
Çoğumuz ne kadar oyuncuyuz, müslümancılık oynuyoruz o kadar. Hatta çoğumuz yalan imanlarla doluyuz. Cehennemin var olma ihtimaline inanıyoruz bundan fazlası değil. Bir cehennem varsa eğer ondan uzak kalabilemnin yolu ancak müslümancılık oynayabilmektir,durmadan bunu telkin ediyoruz kendimize. Sağı solu kınıyoruz ama onlarda kınadığımız herşeyi aslında biz de yapıyoruz. Bugün yeni bir peygamber gelse Allah'ın kelmaını söylese bize ve dese ki Allah bundan sonra artık namaz kılmayanı oruç tutmayanı cezalandırmayacak sadece ona daha yakın olmak isteyenler ibadet etsin. Acaba hangimiz sabah beşte kalkıp sırf rabbine ulaşmak için kafasını secdeye koyacak. Bizim inandığımız asıl iman değil.Biz cennet ve cehhenemin var olma ihtimaline inanıyoruz derinlerde o kadar. Hala sorularla doluyuz ve bunları sorarsak eğer acaba başkaları bu adam dinsiz mi olmuş sorusu soracak diye bunları bastırdıkça bastırmışız,sahabaler peygambere yatak odasındaki usulleri bile sorarken biz bir tane soru sorduğumuz zaman dinden mi çıkarız korkusuyla yaşıyoruz işte bu kadar imanımıza güveniyoruz. Acaba soruyorum size yarın cennet ve cehhennem olgusu kalksaydı kaçımız sırf allah rızası için ibadet ederdi,buyrun siz cevap verin. bizimki çıkarcılık bundan ötesi değil. Bunlar tabiki böyle yaşayanlara değil benim gibi müslümancılık oynayanlara selametle kalın

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
Kendine de hakaret ediyorsun bir anlamda.:rolleyes: Aslında dediklerin de doğru.
İnsanlar kendi çıkarlarını düşünmeden bu dünyada yaşayamaz oldular.
Dinlerini hatta kitaplarını değiştirdiler.
Vatanını satan, çocuğunu-karısını-kardeşini vb. pazarlayan var.
Başına eşarp takıp altına 10 cm bile olmayan şort giyen var.
İnsanlar insan değil, benim gözümde sapıklığa yelken açan bir toplum.
Nasıl olsa sapıklıktan geldik sapıklığa gidiyoruz
:)
Ateisti çıktı bilmem nesi çıktı ortaya.
Ne işe yarıyor bunlar ? Dinden imandan uzak adamlar işte.
Cennet cehennem korkusu olmasa bak insanlar nasıl azgın bir şekilde sokaktalar.
Geçenlerde yayınlanan Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'ı kötüleyen filme Müslümanlar sessiz kalmadı fakat,
Yaptıkları ne işe yaradı ? Tamam dinlerini savundular ama günaha da girdiler.

Neyse daha fazla uzatmadan ;

Hayırlı İslamForum'lar ;)

Selam ve dua ile..

ikilem

New member
Ne güzel bir noktaya değinmişsin. Gerçekten öyleyiz fakat neden ben de anlayamıyorum. Neden dünya bu denli tatlı geliyor?
Malesef ki ben de müslümancılık oynayanlardanım. Ne yapmak lazım? Nasıl kurtulabiliriz bundan?

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
Düşünüyorum, düşünüyorum, bu bataklığın içine saplanmış bir adam nasıl bundan kurtulur diye ?
Müslümanım diyenler Müslüman mı onu çok ama çok merak ediyorum.
Kardeşler doğruyu söylemek gerekirse namaz kılacağım vakit İblis dürtüklüyor beni.
Namazımı kılıyorum ama namazda da rahat bırakmıyor beni. Açık saçık kadınlar, küfür ve benzeri
şeyler aklıma geliyor. Tövbe deyip namaza devam ediyorum ama namazım kabul olur mu
saatlerce onu düşünüyorum.

murahe

New member
Arkadaşlar size katılıyorum çoğu zaman ben de böyle şeyleri kafama takıyorum ... Ama ahlakı bozulmuş insanlar görünce halime şükrediyorum bilmem size oluyor mu?... Selametle ...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Namaz kılarken sadece kendiniz ve tam yanınızda ki duyabilecek bir sesle okuyun sure, tesbih ve duaları, aklınızın başka yerlere gitmemesine çok faydası olacaktır.

ikilem

New member
Ölüm bizim elimizde olsa ölmeye bile vaktim yok derdik herhalde. :)
Namaz konusu da beni bir dönem düşündürüyordu açıkçası. Dualar ediyoruz .
Namazı en güzel şekilde kılmak/bunu yapabilenlerden olmak istiyoruz.Fakat beceremiyoruz..
Dini ibadetlerimiz konusunda gerçekten Şeytan'ın oyun hamuru olabiliyoruz(m)

Ama biraz çabalamak gerekiyor sanırım. Sonuçta namazı 'narkoz' etkisiyle eda edenlerin bunu çabalayarak ve gerçekten isteyerek başardıklarını biliyoruz.
Sincanly İblis dürtüklüyor beni demişsin .Bu konuda yalnız değilsin kendimden örnek vereyim biraz gülelim :D

Başlık: İblis ve Sevgi Harikalar Diyarı'nda :D
Yatsı namazının sünnetinin 2.rekatta hazır salli barik okumuşken rabbena dualarını da okuyup namazı bitiren ben :D
Secdede ettehiyyatü okumuş biri olan ben :D
Allahümme salli diye başlayıp kema barakte diye devam eden ben :D
Vitir namazının 3.rekatında ara tekbir almayı unuttuğumu farkedip rukuya yaklaşmışken Allahu Ekber diyen ben :D

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Başlık: İblis ve Sevgi Harikalar Diyarı'nda :D
Yatsı namazının sünnetinin 2.rekatta hazır salli barik okumuşken rabbena dualarını da okuyup namazı bitiren ben :D
Secdede ettehiyyatü okumuş biri olan ben :D
Allahümme salli diye başlayıp kema barakte diye devam eden ben :D
Vitir namazının 3.rekatında ara tekbir almayı unuttuğumu farkedip rukuya yaklaşmışken Allahu Ekber diyen ben :D

Hepimizin düştüğü durumlardan misaller :)

Euzubillahimineşşeydanirracim...

Ebu_Ahmet_Musab

New member
Çoğumuz ne kadar oyuncuyuz, müslümancılık oynuyoruz o kadar. Hatta çoğumuz yalan imanlarla doluyuz. Cehennemin var olma ihtimaline inanıyoruz bundan fazlası değil. Bir cehennem varsa eğer ondan uzak kalabilemnin yolu ancak müslümancılık oynayabilmektir,durmadan bunu telkin ediyoruz kendimize. Sağı solu kınıyoruz ama onlarda kınadığımız herşeyi aslında biz de yapıyoruz. Bugün yeni bir peygamber gelse Allah'ın kelmaını söylese bize ve dese ki Allah bundan sonra artık namaz kılmayanı oruç tutmayanı cezalandırmayacak sadece ona daha yakın olmak isteyenler ibadet etsin. Acaba hangimiz sabah beşte kalkıp sırf rabbine ulaşmak için kafasını secdeye koyacak. Bizim inandığımız asıl iman değil.Biz cennet ve cehhenemin var olma ihtimaline inanıyoruz derinlerde o kadar. Hala sorularla doluyuz ve bunları sorarsak eğer acaba başkaları bu adam dinsiz mi olmuş sorusu soracak diye bunları bastırdıkça bastırmışız,sahabaler peygambere yatak odasındaki usulleri bile sorarken biz bir tane soru sorduğumuz zaman dinden mi çıkarız korkusuyla yaşıyoruz işte bu kadar imanımıza güveniyoruz. Acaba soruyorum size yarın cennet ve cehhennem olgusu kalksaydı kaçımız sırf allah rızası için ibadet ederdi,buyrun siz cevap verin. bizimki çıkarcılık bundan ötesi değil. Bunlar tabiki böyle yaşayanlara değil benim gibi müslümancılık oynayanlara selametle kalın

Bu gibi şeyler zamanında benimde zihnimi meşgul etmişti. Ancak Allah'ın lütfuyla bu düşüncelerin şeytanın vesveseleri olduğunu anladım. Tabi bunun için samimi olmak yani ihlas ile doğruyu bulana kadar araştırmak şart.

Bakın size bir soru: İnsan çıkarı olmadan herhangi bir şey yapabilir mi? Bunu düşünün. Saatlerce düşünün varacağınız sonuç: Hayır yapamaz olacak. Ben düşündüm ordan biliyorum. :)

Yani arkadaşlar Allah insanı aciz yaratmıştır. Bunun böyle olmasını Allah istiyor. Karşılıksız vermek sadece Allah'a mahsustur. Hiçbirimiz karşılıksız hareket edemeyiz.

En imanlı sahabiler bile "Peki bunu yaparsak bize karşılığında ne var?" diye sormuyor mu Allah Rasulune? (s.a.s)
Yine Allah C.C. kitabında bize vaatlerde bulunmuyor mu? Bunları yaparsanız size altından ırmaklar akan cennetler var demiyormu? Eğer sakınırsanız Allah size bu dünya hayatında ve ebedi alemde şunları şunları verecektir demiyor mu?

Öyleyse bu tutum imanın rol olmadığının kanıtıdır.

Ebu_Ahmet_Musab

New member
Düşünüyorum, düşünüyorum, bu bataklığın içine saplanmış bir adam nasıl bundan kurtulur diye ?
Müslümanım diyenler Müslüman mı onu çok ama çok merak ediyorum.
Kardeşler doğruyu söylemek gerekirse namaz kılacağım vakit İblis dürtüklüyor beni.
Namazımı kılıyorum ama namazda da rahat bırakmıyor beni. Açık saçık kadınlar, küfür ve benzeri
şeyler aklıma geliyor. Tövbe deyip namaza devam ediyorum ama namazım kabul olur mu
saatlerce onu düşünüyorum.

Bazı kimseler gelip Allah Rasulüne (s.a.s.) diyorlar ki: "Ey Allah'ın Rasulü (s.a.s.) bazen namazlarda bizim aklımıza öyle şeyler geliyorki, bunları düşünmektense gökten düşüp parçalanmanın daha iyi olacağını düşünüyoruz diyorlar. Cevaben Allah Rasulü (s.a.s) işte bu imandır buyuruyor. Hadisin tam metnini hatırlamıyorum ama mana buna delalet etmekte Allahualem.

Şeytan kendisini saptırmaya gücü yetmeyen kimseye vesvese vererek sevabını azaltmaya çalışır. Bu sizin imansız olduğunuz yahut namazınızın batıl olduğu anlamına gelmez.

Namazda şaşırmak hakkındada şunu bilmek gerekir. Bizler beşeriz ve hata edebiliriz. Allah Rasulü (s.a.s.) de namazında şaşırmıştır. Çünkü oda bir beşerdir. Önemli olan bunlara itibar etmeyip ibadetlere devam etmek, sebat etmektir. Böyle yaparsa insan o zaman şeytana karşı galip gelmiş olur. Yok yapmazda bunları sürekli düşünür durursa sonunda kabul olmuyo herhalde deyip ameli terkedebilir. Buda şeytanın istediği şey zaten.

Üst Alt