Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ne istediğimize dikkat etmeliyiz

muhacir_b

New member
s.a kardeşlerim
rahman ve rahim olan allahın adı ile
allah iyiliği ve kötülüğü yaratmıştır.oysa allah ccbuyuryorki kulum kapıma gelse ve benden birşeyler istese ve her ne isterse ona vermemeye haya ederim.allah iyilik isteyene iyilik ama kötülük isteyenede kötülük verir.iyiliği nasıl verir.kul daha düşünür düşünmez niyetinde eder allah emreder hemen kulumun şu güzel hasletini yazın.ama kul günah işler melekler yazacak olsa rabbimiz derki durun belki tövbe eder,taki yatana kadar allah cc meleklerine kulunun günahlarını yazdırmaz.kulda eyer tövbe etmedende yatarsa allahın rahmetinden uzak olur lakin tövbe edenler allahın sevgili kullarıdır.kardeşlerim bir bakın etraflarınıza ibretle hep haktan uzak olanlar var ,gidin isteklerine bakın hep dünya,nerde bir haram ve nefsin heva ve hevesi varsa hep bu istekler insanlarda sonra başlarına bir bela geldimi şikayete başlarlar.oysa habibullahın duası var üstümüzde diyorya efendimiz s.a rabbim ümmetim zayıftır onlar seni unutur onlara hastalık bela musibet verki onlar seni hatırlayı sana dönsünler.onlar kendi kendine dua etmeyi bilmiyorlar.bir zmnlar ben cehaletteyken kendime dua etmeyi bilmediğim gibi.gelin onlara dua edelim.onlar ne günah içinde olursa olsunlar sizde onlara bir el uzatın.ama şunu unutmayın o eli uzatacak rahmanı.isteyin elinizi uzatsın.çünkü insanların içinde dünya sevgisi ,mahlukat sevgisi onların allaha karşı iyilik istemelerini engellemiş.gelin o engelleri kaldıracak rahmandan ümmeti isteyelim her duamızda.yannış anlamayın ben sadece hatırlatyorum sebebn.benim sizlerden şüphem yok allah sizlerden razı olsun.kardeşlerim oturun bir gün allaha yönelmeden önceki hayatınızı gözden geçirin.hiç kendinize dua ettinizmi,hiç allahın yolunu düşündünüzmü evet düşündüz ve istediniz ama nerde rabbim önünüze yahut rüyanızda yahut bir tv proğramında size hatırlatmış ve istetmiştir.bakın şeytan onlara dua ettirmiyor,onlar kendi kendilerine dua etmeyi unutmuş ve bilmiyorlar.gelin onlara dua edlim.ey rabbim ümmeti gaflet uykusundan uyandır,ümmetin sana yönelip senden iyilik istemeleri için bizleri sebeb kıl.allahım onlar kendilerine dua etmeyi unutmuş,onların yerine biz tövbe istiğfar ediyoz ve onlar için bir hidayet yolu istiyoz hem onlar için hem kendimiz için allahım.allahım ümmeti bağışla ve bizi sürekli sana muhtaç olduğunu hatırlayan,ve ümmete dua eden kullarından eyle bizi allahım.
ümit ediyorumki hepiniz gençsiniz ve yine ümit ediyorumki kendisine yönelmiş ve tövbe edip salih amel işleyen gençleri kesinlikle duasını geri çevirmez .ey güzel kardeşlerim ümmete her duamızda bir kaç cümlede olsa bir dua ayırırmısınız.

mümin süresi=
7.

Arş’ı taşıyanlar ve onun çevresinde bulunanlar (melekler) Rablerini hamd ederek tespih ederler, O’na inanırlar ve inananlar için (şöyle diyerek) bağışlanma dilerler: “Ey Rabbimiz! Senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tövbe eden ve senin yoluna uyanları bağışla ve onları cehennem azâbından koru.”​

8.

“Ey Rabbimiz! Onları da, onların babalarından, eşlerinden ve soylarından iyi olanları da, kendilerine vaad ettiğin Adn cennetlerine koy. Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin.”​

SPACE.GIF
9.

“Onları kötülüklerden koru. Sen o gün kimi kötülüklerden korursan, ona rahmet etmiş olursun. İşte bu büyük başarıdır.”​

Son düzenleme:

mavigezegen

New member
Allah razı olsun.
Bu çok güzel bir konu aslında.
Bu dünyadaki herşey aslında bizim isteklerimizle şekilleniyor.
Bunun ne kadar farkındasınız bilmiyorum fakat ben elimden geldiğince farketmeye çalışıyorum. Bu nedenle Rabbimden hep hayırlı olanı diliyorum.
Yaşadığım bazı örnekler de bunun bendeki delilleridir.

Üst Alt