Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ne için yaşıyoruz?

ne için yaşıyoruz?

• genelde yemek için yaşıyoruz :(

Kullanılan: 0 0.0%
  • çok şükür yaşamak için yeteri kadar yiyorum :)

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bense bir anket yazımi inşallah bu benimilk anketim , çevremize ve kendimize bakalım kimi insan vardı yaşam için yer kimi insan vardır yemek için yaşar acaba gerçekten biz neye göre yaşıyoruz? bu yorumlarınızı içtenlikte bekliyorum inşallah...

erbatan

New member
yanlıscaTEKBİR için yasıyorum.ALLAHUEKBER!!!ALLAHUEKBER!!!!

imran268

New member
bunu ben pek anlamlandıramadım. ama şıklar çok az bir kaç tane daha konulabilirdi. her neyse. yemek için yaşamıyoruz. yemek sadece bizi yaşatmaya yarar. yani gereksinm. ama biz sınavdan geçmek için yaşıyoruz. ama gelin görünkü insanlar artık yemek ve doymak için yaşıyor......

klaın sağlıcakla 268

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
imran268' Alıntı:
bunu ben pek anlamlandıramadım. ama şıklar çok az bir kaç tane daha konulabilirdi. her neyse. yemek için yaşamıyoruz. yemek sadece bizi yaşatmaya yarar. yani gereksinm. ama biz sınavdan geçmek için yaşıyoruz. ama gelin görünkü insanlar artık yemek ve doymak için yaşıyor......

klaın sağlıcakla 268
Allah razı olsun bende onu kasteddim şıkların iki tane olması daha iyi diye düşündüm çünkü günümüzde öyle bir hale geldikki araçlarla amaçlar yer değiştirdiler, kişi kulluk vazifesi için yaratıldı bu vasifeyi yapabilmek için ona nimetler verildi, ama bu hal yer değiştirdi, kişiler şu hayatta verilen fani nimetler için bile ibadet yapar hale geldik, benim sorduğum buydu yani gerçekten yaşamak için mi yiyoruz yoksa malesef bir iki yemek kazanabilmek ,içinmi yaşıyoruz.

Mahfuz

New member
erbatan' Alıntı:
yanlıscaTEKBİR için yasıyorum.ALLAHUEKBER!!!ALLAHUEKBER!!!!

kardeş bu yazdıklarına kendin inanıyor musun?! resmine bakınca hiç yabancı gelmiyorsun. heri potırr ile bir akrabalığın var mı??

Enes S.

New member
Zaten zayıfım bilen varsa nasıl kilo alacağımı söyler mi? :eek:

fidelio

New member
Peygamber efendimiz (S.A.V.) midesinin 3te 1'ini yemekle,diğer bir 3te 1'ini suyla ve gerisini imanla doyururmuş.Bir örnek alarak biz de her zaman için yediklerimize daha fazla dikkat etmeye ve de tıka basa yememeye gayret göstermek gerekir.Ki sağlık için ne kadar zaralı olduğu kesin, ve dahası biz bu bedenlerde kiracı değil miyiz.? ve bizim ona bakmamız gerekmiyo mu?Ne diye daha fazla tüketelim ki, fazlası israf olmuyo mu? Allah bize bu bedenleri sırf yiyip içmemiz için mi verdi?Aslına bakarsanız bir hastalık, hep aşırıya kaçmak. Hepsi insan nefsinin bi bakıma şeytanın oyunları, bunlara boyun eğmemek gerekir.Midemizi şişirerek aslında şeytanı doyurmuş oluyoruz.Nefsi köreltmenin yollarını bulmalı.
Siz siz olun midenize kulluk etmeyin..

ahmet_1

New member
asıl soru -Biz bu hayatın neresindeyi? hani yazar soruyoryaa.Acebaa diyorum bize sorulduğunda ne cevap vereceğiz.
-Kendin için değilde İslam için ne yaptın.Kaç gün uykusuz kaldın diye.
işte kardeşlerim ben kendi şahsıma biz bu hayatın dibindeyizz.

erbatan

New member
Mahfuz' Alıntı:
kardeş bu yazdıklarına kendin inanıyor musun?! resmine bakınca hiç yabancı gelmiyorsun. heri potırr ile bir akrabalığın var mı??
ne kadar edeplisiniz...o resim bana ait...öyle ön yargıyla bir yere waramassınız...yazık:(

göklerden mahzene
qolop4444

asikkulun

New member
ALLAH'a layık kul,
peygamberimize layık ümmet olabilmek için yaşıyorum

Nurgül

New member
bence fidelio kardesimiz cok güzel anlatti konuyu. Allah bize rizk vermis ondan fazlasini elde edebilmek icin saptiranlardan etmesin bizi Rabbim. Bedenimize iyi bakalim yeter. Ibadet icin güclü olalim baska birsey icin degil. Yemiyerek kendine zulm etmek de olmaz fazla yiyip kendine zulm etmek de olmaz. Ihtiyaci amaca cevirmiyelim. Yemek, nefes gibi bir ihtiyacdir. ve öyle kalmalidir...
Allahin Rahmeti Selami hep üzerinizde olsun

Üst Alt