Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ne güzel yardımı beklenen tek merci.

Enver Ýstek

metin mete
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Bu ayetleri Okurken çok etkilendim.Buraya taşımak istedim..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]MUMİNUN SURESİ[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif] (23-24-25-26)[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]23.And olsun Nuh’u kavmine göndermiştik de şöyle demişti; Ey kavmim! Sadece tek olan İlah’a kulluk edin, Ondan başka ilah yoktur. Hâlâ anlamıyor musunuz? [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]24. Bunun üzerine kavmin ileri gelenleri şöyle dediler; Bu da sizin gibi bir insandan başka bir şey değil ve maksadı sizin başınıza geçmek. Eğer El İlah bir peygamber göndermek isteseydi, muhakkak ki meleklerini gönderirdi. Biz geçmişteki atalarımızdan böyle bir şey duymadık. [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]25. Bu yalnızca bir deli, isterseniz izleyip görün. [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]26. Nuh dedi ki; Rabbim beni yalancı duruma düşürme, bana yardım et![/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Bu halka karşı bana yardım et beni yalanlıyorlar beni bu topluluğa karşı mahçup etme Bunlardan intikamımı al, çünkü beni yalanlıyorlar donmuş ve taşlaşmış kalplere gidecek bir yol bulamıyorum. Alaya almalarından, işkencelerinden kaçıp sığınacağım bir yerde kalmamış ki. Ancak bir ve ortaksız olan Sana yönelmekten başka hiç bir çarem yok.[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Beni yalanlamalarına karşın sana şikayet ediyorum.Ey kerim Rabbim ancak senden yardım diliyorum.Sen benim Mevlam'sın.Yardım edenlerin en hayırlısı sensin.[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Ne güzel yardımı beklenen tek merci.[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Ne güzel yardımı yetişen tek Merci..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabbimiz bizide yalanlamarına karşın koru ve bizlerden de yardımını esirgeme..[/FONT]
Bizler sana güvendik,sana dayandık..Muhakkakki senden başka yardımcımız yok.

Üst Alt