Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasa

sýyah_

New member
dünyada yapılan ve yapılmakta olan gelişmeleri takip etmek gerekir. insanoğlu daha tuvaleti bilmezken Osmanlıdan tuvaleti öğrenmiştir. Bu kafirlere tuvaleti bile biz öğrettik. Onlar bizden aldılarsa, "ilim Çhinde de olsa gidin alın" dendiği için, bizde dünyadaki gelişmeleri takip edelim, nasıl üniversite sınavlarında sözel, sayısal ve eşit ağırlık gibi bölümler varsa bu dünyanında böyle halleri var. NASA - Home adresini size öneriyorum. Kafirlere özenmeden yaptıkları bilimsel olayları takip edelim arkadaşlar. Bu adresten 2000 yıllarında okumuştum size bir örnek vereyim. 1999-2000 yılında Seatle Üniversitesi öğretim görevlisi Robert WİLSON çok önemli bir buluş yapmıştır. Neon pilini icad etmiştir. Bu icadı incelemek ve uygulamak üzere Kazakistanda Rusya-USA işbirliğinde 80 tonluk kurulan bir uzay üssü ile çalışmalar sürmektedir. Bu icad çok önemsenmektedir, uzay üssü rotasına çıkarken Süveyş kanalına düşen bir araç yüzünden USA o bölgeyi karantina altına alarak düşen aracın parçalarını bulana kadar ayrılmadı. Neon pilinin güneş enerjisini depolayabildiği, güneş enerjisini çok büyük bir uzay aracının kesintisiz enerji ile uzayda hareket edebileceği bu adreste bildirilmişti. Dünyanın etrafından çekim kuvvetiyle ayrılmayan hava katmanı gibi, neon ile bir nesnenin etrafına çekim kuvvetinde sabit kaldığı bildirilmişti. Arkadaşlar, bilimsel olarak bizim üniversitelerimizde yetişen yıldızlar öğrenciler bizim ülkemizde ışımıyorlar, dış ülkelere gidiyorlar. Ama biz bütün olan biteni takip edelim, bilimsel olarak gelişmekte olan herşeyi araştıralım. Yapabiliyorsak çorbaya bizde biraz tuz atalım.

sýyah_

New member
Süleyman peygamberin zamanında bir Ademoğlunun Belkıs'ın tahtını ilmiyle getirdiğini hatırlatırım. Şu anda insanlar ışınlanma diye örneğin doktorlar bakterileri ışıkla bir yerden bir başka yere ışıkla ile taşımışlardır. Işık atomaltı parçalardan oluşur, içerisinde bozonlar vardır. (atom altı parçalar:foton-bozon-mezon-fermiyon-baryon-graviton). Bir uçak tam ses hızını aştığı anda su buharını toplar ve bir hava patlaması oluşur. Ayrıca, o anda görsel bir şölen oluşur, toplanan su buharı gözle görülebilir. Yani ses ile ışık birbirine terstir. Ses katı cisimlerin içerisinden daha hızlı yol alır, ışık ise katı olmayan hava ve sıvı halde bulunanlarda daha hızlı yol alır. Sesin bir maddeyi bir yerden bir yere taşıması ışığa göre daha olanaklıdır. Sesin tutuculuğu, itmesi vardır. Her ayrı bir ses frekansının kimyadaki her elementin karakteri ve özellikleri gibi ayrı ayrı özellikleri vardır. Sonik bilim çağımızın bilimidir ve ses deyip geçmeyin. "Bir tiz ses yeterlidir" bildirildiğini hatırlatırım. Ben müslümanların bu dünyada ileri seviyede islama hizmet çerçevesinde, sağduyulu bir şekilde kapitalist ülkelerin önüne ancak bilimsel araştırmalar ve gelişmelerle geçebileceğine inanıyorum.

[/FONT]

Üst Alt