Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nas Suresinde Yaşananlar

eee87

New member
Namaz kılarken ya da normalde nas suresini yavaş yavaş okurken bitene kadar bir üşüme ve titreme geliyor.Bu şeytanın rahatsız olması ve titremesi olduğunu anladım.Olan varmı başka?

eee87

New member
nas ve felak suresi şeytanı kahreden sureler olduğu için dedim.

radikal

New member
Nas suresi, iltica suresidir kardeşim.

Bir başka ülkeye örneğin siyasi bir nedenden dolayı iltica ettiğiniz zaman ne dersiniz ? "Benim gelmiş bulunduğum ülkede siyasi otorite, benim malıma canıma ve bütün değerlerime kasd etti ve bana yaşam hakkı tanımadı. Can ve mal güvenliğimin bundan sonraki koruma ve kollanması yönünde, sizin ülkenizin adaletine, siyasetine, jandarmasına, hakimine ve vicdanlarınıza sığınıyorum, bu müşkil durumdan kurtulmak için sizlerden yardım istiyorum. Her açıdan sizi velim tayin ediyorum."

Bu ilticayı karşı taraf kabul ettiğinde, sizin gelmiş bulunduğunuz ülkenin gerek yargısı, gerek polisi, jandarması veya siyasetçisi artık sizin kılınıza dahi dokunamaz. Çünkü siz bir başka gücün koruma ve kollamasına girmiş bulundunuz ve o ülkenin vatandaşının hakklarına sahip olma hükmüne kavuşmuş oldunuz. Kısacası; koruma altındasınız!

Biz müslümanlar da; bizim apaçık düşmanımız olan şeytandan ve o lain şeytanın vesvese vererek azdıran içimizdeki bir diğer ismi "hannas" da olan nefs şeytanının şerrinden, alemlerin ve herşeyin Halıkı ve Maliki olan Rabbimize iltica eder, O'na sığınırız. Bu sığınmamızı, layıkı ile yapar ve o gücün emr ve yasaklarına da samimi olarak uyarsak, sadece namaz anında değil titremek, bütün vucudumuz O'nun haşyetinin yüceliği konusunda 24 saat ürperir ve titrer. Bu sığındığınız varlığın haşmetinden ve haşyetinden size zerre kadar hissettirdiği güvende olduğunuzun işaretidir.

Eğer samimi olarak sorduysanız; cevap bu. Değilse, bana bunu yazdırmış olman dalga geçmene vesile olmamalı. Zira, senin haricinde diğer müslüman kardeşlerimin de bunu okuyup imanlarında daha bir sağlam bağ ile Rabbimize bağlanması sebebi ile kazanc içindeyiz bile demek mümkündür. Çünkü, biz müslümanlar bazen bir selam ile bile irşad olabiliriz. Bu nimeti verene sonsuz şükr!

eee87

New member
Ben yaşadığım şeyi sormak istemiştim sadece.çok sağol sende açıklık getirdiğin için.Bu konularla dalga geçilmicek kadar hassas ve güzel konular.Dalga geçmedim ben.

radikal

New member
Yok yanlış anlama, sen dalga geçiyorsun anlamında bir iddia değil benimkisi.

Sadece buraya zaman zaman girip kılçık gibi soru atıp bir daha uğramayan tipler de olduğu için, bazen samimi olan ile olmayan ilk bakışta belli olmuyor. Sonuçta burada yazan yada okuyan arkadaşlar az çok birbirimiz hakkında fikir sahibiyiz. Sizi tanımadığım için "eğer siz de aynı karakterde olan tiplerdenseniz..." anlamında yazdım. Yoksa, sizin niyetinizi buradan okuma şansımız elbette yok.

Düzgün bir cevap vermiş olmanız bu tiplerden olmadığınızı bize göstermiş oldu. Allah (celle celaluhu) sizden de razı olsun.

eee87

New member
Sağolasın kardeş.ALLAH hepimizden razı olsun.

Üst Alt