Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nankörlük

old_preacher

New member
Bu konuyu açma nedenimi bilmiyorum, sanırım paylaşmak istedim.

Son günler bir hastalıkla uğraşıyorum, doktora gidip geliyorum. bugün, ''kronik tinnitus'' hastalığına yakalandığımı öğrendim. bu, kulak çınlaması demek, 7 gün 24 saat boyunca hiç kesilmeyen, ve ömür boyu kesilmeyecek olan, insanı hayattan soğutan bir kulak çınlaması. çok rahatsız edici, ve hiç bitmeyeceğini bilmek insanı bitiriyor, henüz tedavisi mevcut değil. hayat birden anlamsızlaştı, hiçbir şey yapasım gelmiyor, ne yapacağımı bilmiyorum. kulaklarımı kapatsam da, başka bir odaya kaçsam da, yorganı kafama çeksem de kaçamıyorum, o kahrolası ses daima kafamın içinde, beynimi kemiriyor, gitmiyor.

ama bildiğim bir şey var, bu nankörlüğüm için bir ceza. doğrusu şu zamana dek kendimle ilgili özeleştiri yapmaktan hep kaçtım, ama bu olay üzerine düşünmek zorunda kaldığımda, bunu anladım. ben aslında hayatım boyunca hep nankördüm, ettiğim dualar, şükürler o kadar da içten değildi. bir gün böyle bir şey olacağını bilmeme rağmen, o lanet mp3 player ı her gün saatlerce, kulaklarımı sağır edercesine dinledim,sağlığıma hiç dikkat etmedim. her zaman uçuk hayallerim vardı, aklım bunlarla doluydu. ama hayallerini gerçekleştirme lüksü olmayan insanları, engelli insanları ne zaman görsem ya da aklıma getirsem, aynı hızla aklımdan çıkardım. daha kötüsünü hiç düşünmek istemedim. ''istediğim hayatı yaşamaktan alıkonulmayı'' asla aklıma getirmek istemedim. hayatın gerçeklerinden kaçıp, hayaller aleminde yaşadım. hayata karşı, istediği hayatı yaşayamayan insanlara karşı her zaman nankör biri oldum.

şimdi gerçek hayata dönmek zorunda kaldım. keşke, bir zamanlar basit ve rutin bir hayat yaşadığını düşünerek garipsediğim insanlardan biri olabilsem, ama bu hastalığım olmasa. ya da birkaç hafta öncesine, normal olduğum zamana tekrar dönebilsem. ama son pişmanlık fayda etmiyor. şu an elimden tek gelen, bununla yaşamaya alışabilmem için dua etmek, ve daha kötü bir durumda olmadığım için şükretmek. çok üzgün ve pişmanım, ama artık bir değeri kalmadı.

sizlerden ricam, lütfen size bahşedilenlere karşı nankörlük etmeyin, sağlığınıza dikkat edin. sağlık, şu hayatta en önemli şeylerden biri, değeri kaybedilmeden anlaşılmıyor...

K

kompLeks

Guest
geçmiş olsun sayın old_preacher; acil şifa bulursunuz umarım. sağlık en büyük servetimiz. bu nedenle kendimize dikkat etmemiz gerekiyor. daha da ilerlemez umarım. kendimi sizin yerinize koyabiliyorum. kötü bir durumdasınız. ben de dayanamazdım bu duruma. tekrar geçmiş olsun.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah (cc), Şafi ismi ile size ve tüm hastalara şifalar versin inşaallah kardeş.

İnsanoğlunun fıtratında var olan bir gerçeği ya yeni fark etmişsiniz ya da yeni dile getirmiş...

Allah (cc) Kur'an ı Azimüşşan da şöyle hükmediyor. "O, Kendisinden isteyebileceğiniz her şeyi size verdi. Allah'ın nimetini saymak isterseniz sayamazsınız! Doğrusu insan çok zalim, çok nankördür."

Kimimiz az, kimimiz çok; ama hepimiz insanlığımız gereği bu ayetin muhatabıyız.

Sadece sağlık mıdır kaybedince kıymeti anlaşılan? Değil tabi...

Rasulullah (sav) diyor sağlığa ilaveten; Kaybedince varlık, gidince gençlik, geçince zaman, bitince dünya hayatı.

Allah (cc) öğüt alanlardan eylesin.

old_preacher

New member
hepinize çok teşekkürler...

evet sayın bekir, yeni dile getirmek zorunda kaldım. bir insan eksilerini kabul etmezse artılara asla ulaşamaz, benim görüşüm. hatalarımızı görmeli ve onarmalıyız...

sumisali

New member
Allah. Hastalıklarına karşı hamd edici olmayı ve tevekkül etmeyi nasip etsin Allah şafi isminin hürmetine şifa versin.

M

mehmet_87

Guest
old preacher bazen boyun ağrıları kulaklara başa ve gözlere vurabilir..eğer kulağında sorun yoksa ama o çınlamayı duyuyorsan boynunda bir problem olabilir..

Üst Alt