Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazdan sonra

madalya

New member
sevgili arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum.bi sorum olacak. bunu bu yaşıma kadar ögrenmediğim için ben utanıyorum ama sormaktanda çekiniyordum.

sorum şu namazdan sonra hangi dualar okunur.namaz tesbihati nasıl yapılır .kısacası namazdan sonra boynumu büküp avucumu açtığımda ben ne söyleyeceğim.

lütfen beni bilgilendirin.sanki dünya bi tarhana kazanı ve ben bi karınca gibi kazanın en dibindeyim.bu kazanın dibi tutmadan benim çıkmam lazım.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
1- Namazın farzından sonra "SELAM DUASI" okunur:

'' Estağfirullâh, estağfirullâh, estağfirullâh el-azîym el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hû, el-hayy'el kayyûm, ve etübü ileyh. Allâhumme ente's-selâmü ve minke's-selâm, tebârekte yâ zelcelâli ve'l-ikrâm ''

2- "Subhânallâhi ve'l-hâmdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhu ekber, ve lâ hâvle ve lâ kuvvete illâ billâhi'l-aliyyü'l-azîym" denir ve ardından Ayete'l Kürsi okunduktan sonra tesbih çekilir. 33 Subhânallâh, 33 Elhamdulillâh, 33 Âllâhuekber.

3- Tesbihlerden sonra Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâ şerike leh, lehü'l-mülkü ve lehü'l-hâmdü yuhyi ve yumit, ve hüve hayyun lâ yemût, biyedihi'l-hayr ve hüve alâ külli şey’in kadir ve ileyhi'l-masîyr denir ve namazın duası yapılır.bu esnada samimi isteklerde bulunursun neye ihtiyacin varsa ona dua edersin tevbe edersin ve en son fatihayi okursun ve namaz bitmis olur

her namazdan sonra tesbihat yapma sarti yoktur ama söylede bir durum vardir
Hz. Muâviye’nin rivâyetine göre, birgün Peygamberimiz (a.s.m.) SAhabîlerden bir kısmının bir halka teşkil ederek oturduklarını gördü. Yanlarına vardı ve sordu:

“Ne maksatla bir araya gelip burada oturdunuz?”

Onlar, “Bize İslâm gibi bir din bahşeden ve bu yolla bizi imtihana tâbi tutan Allah’ı zikretmek ve ona hamdetmek için oturduk” dediler.

Peygamberimiz bir defa daha sorup, onlardan yeminli bir cevap aldıktan sonra şöyle buyurdu:

“Sizi suçlamak için yemin ettirdiğimi sanmayın. Lâkin şu var ki; bana Cibril geldi, Aziz ve Celîl olan Allah’ın meleklerine karşı sizinle iftihar ettiğini haber verdi.”

selametle

madalya

New member
çok saol

çok saol

alp kardeşim çok saol . bu bir müslüman için sorulmayacal bi şeydi . yardımcı olduğun için her dua edişimde sana dua etmeyi unutmayacağım

Üst Alt