Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazda onune birsey koymak [soru]

New member
Selamunaleykum,

Arkadaslar bizim okulda (universite) kucuk bir mescid var ve ben dun orda kurani kerim okurken birisi gelip namaz kildi.
Kilmadan once uzerine kurani kerimi koymamiz icin yapilmis olan kucuk kursulerden birini alip onune koydu ve namaza basladi!!! Bittikten sonra sordum. bunun hukmu nedir?
Bir mezhepten mi geliyor diye, ama mezhepsiz oldugunu hepsinden guzelini uyguladigini soyledi VE BU KURSU OLAYININ FARZ OLDUGUNU SOYLEDI!!!
Bu olayin sebebide namazda oldugunu gostermek, belli noktaya odaklanmak ve onunden gecerlerse gecen gunaha girmesin diye onundeki mesafeyi kucultmek mis...

Ben ilk defa gordum bunu..... BUNUNLA ILGILI ACIKLAMA YAPRSANIZ COK SEVABA GIRMIS OLURSUNUZ arkadaslar!

Aaleykumselam ve rahmetullahu ve berekatuhu!

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Maksat önündeki mesafeyi küçültmek ise duvara yakın bir yerde namaz kılması daha uygun olur..Eğer kişinin mantığıyla düşünürsek her namaz kıldığı yere rahlesini de götürmek zorunda kalıcaktır..Ayrıca belli bir noktaya odaklanmak isterseniz seccadenizin üzerindeki şekillere ya da halının desenlerine de odaklanabilirsiniz..Ayrıca bir madde ya da cisim koymaya gerek yok..

Üst Alt