Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazda Okunan Dua Ve Zikirlerin Anlamlari

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
1-İFTİDAH TEKBİRİ: "ALLAH en büyüktür"

2-SUBHANEKE: "Ey ALLAHım seni hamdin ile tesbih ederim.Senin ismin mübarek,şanın yücedir ve senden başka ilah yoktur.”

3-EUZÜ BESMELE: "Kovulmuş şeytandan ALLAH’a sığınırım.Rahman ve rahim ALLAH’ın adıyla.”

4-RÜKUDA: "Büyük olan Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır”

5-RÜKUDAN DOĞRULUNCA: "ALLAH kendisine hamd edeni işitti.Rabbimiz bütün hamdler çokça,tertemiz ve mübarek olarak sanadır.”

6-SECDEDE: "En yüce olan Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır.”

7-İKİ SECDE ARASINDA: "Rabbim beni affet!”

8-TAHİYYAT: "Selamlar,dualar ve bütün güzellikler ancak ALLAH’adır!Ey nebi!Selam sana,ALLAH’ın rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun!Selam bize ve ALLAH’ın salih kullarına...Ben şehadet ederim ki ALLAH’tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (A.S) Onun kulu ve resulüdür.”

9-SALLİ: "ALLAHım!İbrahim’e ve İbrahim’in ailesine salat ettiğin gibi Muhammed’e (a.s) ve Muhammed’in (a.s) ailesine de salat eyle!Şüphesiz sen;çokça hamd edilen,şan ve şeref sahibisin!”

10-BARİK: "ALLAHım!İbrahim’i ve İbrahim’in ailesini mübarek kıldığın gibi Muhammed’i(a.s) ve Muhammed’in (a.s) ailesini de mübarek kıl!Şüphesiz sen;çokça hamd edilen,şan ve şeref sahibisin”

11-Rabbenâ âtina
: "Rabbimiz!Bize hem dünyada hemde ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru!”

12-Rabbenâğfirlî: "Rabbimiz!Beni,anne-babamı ve mü’minleri hesap gününde bağışla!”

mhmt

New member
Allah razı olsun kardeşim..

selametle...

muhammet

New member
ALLAH razı olsun kardeşim bir müslümanın kıldığı namazda okuduğu şeylerin anlamını bilerek yapması daha şevkli daha güzel olur.

hasret

New member
Rabbim razı olsun ...
selametle...

Z

zeynep_hearty

Guest
manaları bilerek huzura varmanın lezzeti muhakkak başkadır ...rabbim kez kere razı olsun ...selam ve dua ile..

Üst Alt